Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Trump desí farmaceutické koncerny: Koniec začiatku „fake news“ o našom zdraví? Viceprezident Pence v zhode s Petrom Hájekom: Fajčenie nezabíja. Prezident Trump v zhode s V. K.: Globálne otepľovanie je nezmysel

Trump desí farmaceutické koncerny: Koniec začiatku „fake news“ o našom zdraví? Viceprezident Pence v zhode s Petrom Hájekom: Fajčenie nezabíja. Prezident Trump v zhode s V. K.: Globálne otepľovanie je nezmysel

4. 2. 2017

vytlačiť článok

Erika Magdalena Peprná zaznamenáva prvé dramatické signály neslýchaného obratu k sedliackemu rozumu v „zdravotnej politike“ prezidenta, o ktorom sa dá po desaťročiach zúfalstva povedať, že je asi naozaj nový

V nevyhlásenej vojne s mainstreamom o naše zdravie a životy nám nezostáva nič iné, než sa zariadiť po vzore (chýrne ateistického) Churchilla. „Donald Trump vrátil do Oválnej pracovne Bieleho domu bustu Winstona Churchilla, ktorú nechal Hussein Obama odstrániť,“ znie napokon na sociálnych sieťach a v médiách – dokonca aj v tých mainstreamových. Súdruhovia z hlavného prúdu nemajú na výber. Naši bratia spoza oceánu sú ešte stále ich šéfmi. A keď sa náhle vymení vrchný veliteľ, budú síce chvíľu mraučať a fňukať, ale nakoniec sa začnú tváriť, že to vlastne odjakživa chceli. Ako vždy.

Erika M. Peprná

A tak sa teraz dočítame, že Trump v priebehu niekoľkých hodín kompletne preorganizoval Oválnu pracovňu. Barackova „výhovorka“, že Churchill sa do najslávnejšej pracovne sveta nevojde, pretože by nezostalo miesto pre Martina Luthera Kinga juniora, vyletela von oknom spolu s Obamovými príznačne červenými drapériami. King zostal. Ako sa zdá, zmestí sa do pracovne aj s britským štátnikom. A záclony budú zlaté.

Nové kulisy, nový smer

„Team Trump“ dal celému svetu od prvej chvíle jasne najavo, že sa v žiadnom zmysle slova nesťahuje do kulís, ktoré mu zanechal jeho predchodca, ale že okamžite radikálne mení aj scenériu. Socha a závesy našťastie nie sú to jediné, čo sa vracia s Trumpom do politiky. Tým hlavným je zdravý sedliacky rozum v otázkach, kde ho v poslednom čase bolo nanešťastie pramálo. Zvlášť v tých, ktoré sa nás všetkých životne dotýkajú.

Ak chceme pochopiť, kam sa ráznymi krokmi uberá fenomén zvaný Trump, stačí sa pozrieť práve na tie životne dôležité otázky, ktoré umožňujú „zmerať tep“ tohto sveta. Ide predovšetkým o globálne, miliardové odvetvia typu farmácie (a s ňou spojeného „liečenia“) – a recept na usmerňovanie priemyslu zvaného „globálna zmena klímy“, ktorý je dnes bohatší ako ten zbrojný. A v oboch prípadoch si zatiaľ Trump počína veľmi sľubne.

Zázvor

Čítajte TU: Každoročná dráma: Dajte sa očkovať, lebo uvidíte! Ako sa liečiť z chrípky? Ideálne tak, že ju nedostanete. Americký lekár ordinuje zázvor na srdce. Načo sú slušným ľuďom Zlodeji?

Doba ľadová je doba ľadová

Už počas kampane vyhlásil, že celému blafu zvanému „globálne otepľovanie spôsobené človekom“ veľmi neverí. Ba dokonca, že neverí ani na údajný konsenzus medzi vedcami, ktorými sa takzvaní „otepľovači“ roky oháňali. Preto rovnako rýchlo ako červené závesy zmizla z webu Bieleho domu akákoľvek zmienka o globálnom otepľovaní. Takže moja rada (ako zdravotnej expertky na Protiprúde) znie: nakúpte si teplé čiapky a topánky, zima bude poriadne dlhá, teda úplne normálna. Vo Washingtone to konečne povolili.

Koniec koncov už obracajú kabát aj samotní vedci: v januári vyšla štúdia (z dielne „oficiálnych“ vedcov, nie „heretických popieračov“ otepľovania), ktorá prekvapivo tvrdí, že to údajné človekom spôsobené globálne otepľovanie možno spôsobí, že „preskočíme“ jednu celú dobu ľadovú.

To nie je vôbec zlá správa, keďže podľa súčasného konsenzu (tentoraz skutočného) pohlcujú doby ľadové nejakých osemdesiat až deväťdesiat percent života našej planéty a vzhľadom na nedostatok potravín a chladnú klímu sa v nich ľudstvu žije – mierne povedané – horšie ako dnes.

Takže aj keby otepľovanie existovalo, možno by to až tak nevadilo. Ide vlastne o extenziu názoru, ktorý sa v otepleniu nenaklonených vedeckých kruhoch objavuje už dlhšie. Hovorí, že vlastne nevieme, prečo by prípadné oteplenie (tzv. klimatická zmena) malo niekomu až tak vadiť, pretože koniec koncov, zjednodušene povedané, by bolo viac rastlín, teda aj viac jedla a menej starostí. Tým pádom však skalní „otepľovači“ zisťujú, že prípadné otepľovanie nie je v podstate dôležité – vedecko-skeptický blog technika Roberta Walkera na serveri Quora.com vystavuje na obdiv tieto „šokujúce“ vety:

„Dokonca ani najhoršie projekcie človekom spôsobeného globálneho otepľovania nás nevytrhnú zo súčasného geologického cyklu (o ktorom Walker píše, že sa riadi niekoľkými faktormi, okrem iného gravitačným ťahom Jupitera a Saturnu, ktorý splošťuje či zaguľacuje zemskú obežnú dráhu, a kolísaním zemskej osi, pozn. red.), respektíve aspoň nie tak skoro. Aj keby sa nakoniec roztopila ľadová pokrývka Antarktídy, čo by sa bralo ako koniec doby ľadovej. Ale to sa nestane ešte tisíce rokov. Zem už totiž bola v minulosti oveľa teplejšia ako dnes.“

Farmaceutická katastrofa

Skepsa voči globálnemu otepľovaniu však nie je to jediné, čo Trumpa (okrem Václava Klausa) striktne odlišuje od takmer všetkých ostatných politikov na svetovej scéne. Spomeňme predovšetkým škandalózny tweet, v ktorom uviedol: „Zdravé malé decko ide k doktorovi, napumpujú ho masívnou dávkou vakcín, potom sa necíti dobre a bum – AUTIZMUS. Podobných prípadov je kopec!“

Taká Cher z tej politickej nekorektnosti prezidentského kandidáta vtedy skoro porodila (nepochybne už v maternici patrične preočkované) trojčatá. Tichšie, ale nepochybne dôkladnejšie nariekali zástupcovia veľkých farmaceutických koncernov, ktorým sa v peňaženkách začali chvieť astronomické zisky z očkovania.

A to ani nehovorím o tom, že aj viceprezident Pence sa už vyjadril o „tabakovej lži“: Fajčenie nezabíja. Že by sa o tom rozprávali s naším šéfredaktorom? A čo náš „revolučne bruselský“ protifajčiarsky zákon? Prekvapivo sa viceprezidentove slová z predvolebnej kampane v našich hlavných médiách neobjavili...

Lenže Trump vo svojom ťažení proti generálom „priemyslu smrti“ pokračuje aj po inaugurácii. V interview, ktoré poskytol vlajkovej lodi establishmentu, denníku The Washington Post, vyhlásil: „Náš farmaceutický priemysel bol doteraz jedným slovom katastrofa. Na jednej strane nám síce dodávajú lieky, ale nevyrábajú ich v Amerike. Druhá vec je, že musíme vytvoriť novú procedúru na nákup liečiv, pretože farmaceutom zatiaľ viac-menej prechádzajú legálne vraždy. Farmaceutický priemysel má veľa lobistov, veľkú moc.“ A svoj postoj obhajoval rečou, ktorej ľudia rozumejú najlepšie: „Len na tomto ušetríme za nejaký čas miliardy dolárov.“

Ako to správne komentuje americký odborník na ľudské zdravie Mike Adams, niečo podobné ešte žiadny prezident nikdy v histórii neurobil. Trump sa tak priamo ohradil proti najmocnejšiemu odvetviu sveta. Ako je možné, že si to dovolil? Má za sebou niekoho ešte mocnejšieho a bohatšieho, ako je on sám? Môže si dovoliť „lobistov a moc“ ignorovať? Má plán? Je celá vec len súčasťou nejakej taktiky, pomocou ktorej chce farmaceutické firmy dostať „domov“, do Ameriky – a pod svoju kontrolu?

Fajčenie je zdravšie ako EÚ

Čítajte TU: Protifajčiarske ťaženie: Tabak, ovce a rakovina. Je „epidémia modernej doby“ pomstou povraždených indiánov? Štyritisíc smrtiacich látok a uhynuté krysy. Môžeme fajčiť a pritom sa nezabiť?

Dochádza na Churchillove slová?

Jedno je zrejmé – keby bola celá opatrnosť okolo očkovania a ďalších kritických tém len predvolebnou rétorikou určenou na zozbieranie hlasov voličov naladených proti medicínskemu establishmentu, takéhoto pokračovania by sme sa nedočkali. Zdá sa, že aj v tejto veci bude musieť mainstream čoskoro brať nového amerického prezidenta vážne.

Zrejme teda môžeme komentovať súčasnú situáciu pamätnými slovami onoho štátnika, ktorý si opäť hovie v americkej prezidentskej pracovni: „Toto nie je koniec. Nie je to ani začiatok konca. Ale možnože je to koniec začiatku.“

V nevyhlásenej vojne s gigantickým „zdravotným“ priemyslom proti nášmu zdraviu a životom je to nádejný obrat. Aj keby malo ísť len o koniec začiatku. Nezostáva nám nič iné, než sa zariadiť po vzore toho chýrne ateistického Churchilla. Keď sa počas vojny prvýkrát stretol s americkým prezidentom Rooseveltom, najprv sa spoločne pomodlili.

Asi dobre vedel prečo.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top