Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Prekvapivý rozhovor s odborníčkou na výživu: Čokoláda je vraj zdravá a mali by sme ju jesť každý deň! Dokonca vďaka nej schudneme! Že je v nej cukor a tuk? No a?

Prekvapivý rozhovor s odborníčkou na výživu: Čokoláda je vraj zdravá a mali by sme ju jesť každý deň! Dokonca vďaka nej schudneme! Že je v nej cukor a tuk? No a?

25. 12. 2016

vytlačiť článok

Erika Magdalena Peprná zhŕňa nové informácie o čokoláde, ktoré v mainstreame nenájdete, ale zato sa to v ňom dietetickými „horormi“ len tak hemží

Neprejde týždeň, aby sa v nejakom periodiku neobjavil ďalší „zaručený“ vedecký výskum, ktorý dokazuje, že a) potravina X, vopred označovaná za nezdravú, je zdravá alebo že b) potravina Y, oficiálnymi miestami označovaná za zdravú a bezpečnú, je v skutočnosti skrytou metlou ľudstva. Často ide o ten istý produkt.

Erika M. Peprná

Striedanie „cyklov zdravosti a nezdravosti“ je obvykle len dôsledkom marketingových vojen potravinárskych a priemyselných (či farmaceutických) odvetví. Kampane typu choroby šialených kráv a vtáčej chrípky, kedy je daná potravina démonizovaná ako možná príčina hroziacej „pandémie“, sú extrémom – obvykle stačí prostá diskreditácia „vedeckým výskumom“ (samozrejme, cez mnoho „kolien“ financovaným výrobcami „konkurenčného“ jedla).

Závery, ku ktorým dospel americký lekár Dr. Joseph Mercola v rozhovore s americkou vedkyňou Dr. Beatrice Golombovou, ktorá sa venovala skúmaniu čokolády, však aj napriek tomu, respektíve práve preto, stoja za pozornosť. Sám Dr. Mercola v interview priznáva, že si v prípade výskumov, ktoré dokazujú, že čokoláda je nielenže neškodná, ale dokonca zdravá, spočiatku myslel, že ide o typický výskum zaplatený z peňazí čokoládového biznisu, ale v priebehu rokov sa presvedčil o opaku. Závery Dr. Golombovej však idú ešte nad rámec jednoduchého zistenia: hovoria nám všeličo o výžive, a to z trochu iného uhla pohľadu, ako sme bežne zvyknutí.

Milovníci čokolády

Mimochodom, malo by nás to zaujímať už len preto, že výdavky Slovákov na čokoládu nie sú v porovnaní s ich príjmami ani zďaleka zanedbateľné. Čokoláda navyše predstavuje tovar, na konzumáciu ktorého nemá výrazný vplyv ekonomická situácia našej krajiny v ostatných rokoch: drahá či lacná, Slováci čokoládu milujú. Je to dobrá alebo zlá správa pre naše zdravie? Prekvapivo zrejme dobrá. To platí aj pre dietológmi „zavrhovanú“ mliečnu čokoládu. Čokoláda je skrátka zdravá. Skoro každá.

Máme sa teda vzhľadom na svoje zdravie učiť jesť horkú čokoládu, prípadne extrakt zo surových kakaových bôbov, ktorý má šialenú chuť, alebo kupovať (patentované aj nepatentované) čokoládové tabletky? Ak nám to nie je príjemné, asi ani nemusíme.

Znamená to, že by sme mali jesť kilá čokoládových tyčiniek od veľkých značiek, ako je napríklad firma Mars, ktorá si dokonca podľa údajov Dr. Josepha Mercolu nechala patentovať čokoládové kapsule ako liek? Rozhodne nie.

V poslednom čase môžeme naraziť na haldy článkov o „zdravosti“ čokolády. Väčšinou sa v nich dočítame známe pravdy ako napríklad to, že kúsok kvalitnej tmavej čokolády denne nám určite neublíži. Čokoláda vďaka svojmu chemickému zloženiu zlepšuje náladu, pôsobí protizápalovo, znižuje riziko vzniku krvných zrazenín, a teda aj infarktu a mŕtvice. Dokonca zlepšuje stav chrupu a obmedzuje kazivosť zubov (zvlášť v prípade horkej čokolády, a to aj napriek tomu, že obsahuje cukor, a bola tak dlho považovaná za niečo, čo je pre zuby nezdravé). Čokoláda s vysokým obsahom kakaa je podľa novších štúdií vhodná aj pre diabetikov. Je to skrátka všeliek.

Jedným dychom však takéto články obvykle dodávajú, že sa to netýka mliečnej čokolády alebo čokolády s cukrom. Majú pravdu? Pre väčšinu z nás len sčasti – ale o tom už sa nedozvieme.

Nech žije horčica

Čítajte TU: Zdravý zázrak v každej slovenskej kuchyni: chráni pred rakovinou, uľavuje pri migréne a umožňuje pozbierať črepy ilúzií a začať odznova. Poznali ho už naše prababičky...

Aztécky poklad

Samozrejme, je úžasné konzumovať čokoládu v stave, v akom ju poznali (a do istej miery poznajú) mexickí Aztéci a Mayovia. Ak vám chutí, proti gustu žiaden dišputát – a svojmu zdraviu len prospejete. Mexický tradičný „spôsob čokolády“ zahŕňa kukuričnú múku (ktorú Mexičania dávajú v podstate úplne do všetkého) a čili. Výsledkom je studená alebo teplá napenená hmota, ktorá má s európskou cukrovinkou spoločnú možno len farbu. Ďalšou možnosťou je pridávanie čokolády do omáčok typu „mole“, ktoré sa jedia k mäsu. Prípadne si môžete nápoj z múky a čokolády predsa len trochu osladiť – napríklad medom alebo sirupom z agáve.

Podobné užívanie čokolády opísal už v šestnástom storočí jezuitský misionár José de Acosta, ktorý si všimol, že: „(Čokoláda) nechutí tým, ktorí na ňu nie sú zvyknutí, pretože je pokrytá slizom či penou, ktorá chutí dosť nepríjemne. Napriek tomu je to nápoj, ktorý sa u Indiánov teší značnej vážnosti, takže ním chcú uctiť každého šľachtica, ktorý navštívi ich krajinu. Španieli, muži aj ženy, ktorí si zvykli na tento kraj, po takzvanej čokoláde bažia. Hovorí sa, že vyrábajú rôzne druhy čokolády – horúcu, studenú aj vlažnú a pridávajú do nej značné množstvo rastliny menom ,chilli‘. Áno, z tejto rastliny vyrábajú pastu, ktorá je potom údajne prospešná pre žalúdok a pomáha proti infekcii.“

Čokoláda z obdobia baroka

Veľa možností podobnej prípravy čokolády a jej použitia proti rôznym chorobám nájdeme aj v anglickej „čokoládovej kuchárke“ zo sedemnásteho storočia „Chocolate: or, An Indian Drinke“, preklade španielskeho textu lekára Antonia Colmenera, ktorú si môžete bezplatne stiahnuť z webu tu.

Lenže nie každému z nás je niečo také exotické po chuti. Napokon aj José de Acosta konštatuje, že čokoláda niekomu nemusí vôbec chutiť. Máme sa teda vzhľadom na svoje zdravie učiť jesť horkú čokoládu, prípadne extrakt zo surových kakaových bôbov, ktorý má šialenú chuť, alebo kupovať (patentované aj nepatentované) čokoládové tabletky? Ak nám to nie je príjemné, asi ani nemusíme. Kvalitná mliečna čokoláda má totiž prekvapivo v podstate podobné účinky!

Dobré nemôže byť zdravé

Dr. Joseph Mercola viedol rozhovor s Dr. Beatrice Golombovou, profesorkou rodinnej a preventívnej medicíny, ktorá sa okrem iného dlhodobo zaoberá výskumom vplyvu čokolády na ľudské zdravie. Výsledky výskumov sú pozoruhodné: Dr. Golombová totiž hovorí, že pravidelná konzumácia čokolády je zdravá, a to aj pokiaľ ide o mliečnu čokoládu, v ktorej je cukor a tuk.

„Keď hovorím, že čokoláda je mojím najobľúbenejším druhom zeleniny, žartujem len sčasti,“ hovorí Dr. Golombová. „Je to rastlinný produkt, ktorý obsahuje vysoko výživné látky, ktoré majú mnoho blahodarných účinkov pre zdravie. Čokoláda mala zlú povesť ako nezdravé jedlo, ale to bola práve len povesť – nebola založená na žiadnom vedeckom výskume. Myslím si, že za odsudzovaním čokolády stál druh myslenia, ktorý hovoril, že niečo také dobré predsa nemôže byť zdravé. Ale nie je to pravda. V skutočnosti už pri platnosti evolučnej teórie vyvodíme, že náš organizmus preferuje veci, ktoré sú pre neho dobré.“

Samozrejme, že takúto preferenciu nemusíme pripisovať len skrachovanej evolučnej teórii. Úplne rovnako ju môžeme považovať za výraz vnútornej inteligencie nášho Bohom darovaného tela. Existuje však pri konzumácii čokolády často propagované obmedzenie na horkú čokoládu?

Zázvor

Čítajte TU: Každoročná dráma: Dajte sa očkovať, lebo uvidíte! Ako sa liečiť z chrípky? Ideálne tak, že ju nedostanete. Americký lekár ordinuje zázvor na srdce. Načo sú slušným ľuďom Zlodeji?

Mliečny zázrak

„Výsledky našich výskumov ukazujú, že priaznivé zdravotné účinky platia aj pre mliečnu čokoládu s cukrom,“ priznáva Dr. Golombová. „Ľudia hovoria, že sú v nej predsa všetky tie cukry a tuky. To je pravda. Ale keď je v jedle cukor, potrebujete, aby v ňom bol aj tuk. Ten vám pomôže prekonať zvýšenie hladiny krvného cukru. Vlastne napomáha priaznivým zdravotným účinkom čokolády.

Hlavnou mastnou kyselinou v kakaovom masle, ktoré je vo väčšine čokolád, je kyselina stearová, ktorá je jediným nasýteným tukom schopným priaznivo ovplyvniť HDL – teda ,dobrý‘ cholesterol – bez zvyšovania ,zlého‘ cholesterolu, čiže LDL.“

Mliečna čokoláda je preto rovnako dobrá alternatíva ako horká čokoláda. A dokonca – jej môžeme zjesť viac. Denná „dávka“ čokolády je totiž zrejme závislá od množstva výživných látok, ktoré sa v nej nachádzajú – a tých obsahuje horká čokoláda viac ako mliečna.

Priemyselná čokoláda

Dr. Golombová však dodáva, že je aj napriek tomu je dobré si dôkladne vyberať, akú čokoládu konzumujeme: Čomu sa musíme vyhnúť, sú predovšetkým trans tuky, hydrogenované tuky. Ďalším „chytákom“ je sójový lecitín, ktorý obsahuje väčšina čokolád – ani ten zrejme nie je pre organizmus bežného Európana či Američana priaznivý. Predovšetkým preto, že veľa sóje napríklad v Amerike pochádza z geneticky modifikovaných plodín.

Tretím problémom „komerčnej“ mliečnej čokolády od veľkých firiem je to, že obsahuje nekvalitné mlieko. To znamená mlieko z kráv z veľkochovov, ktoré podľa mnohých vedeckých výskumov neobsahuje dostatok nenasýtených mastných kyselín a je skôr nezdravé ako zdravé. O to viac to potom platí pre odtučnené sušené mlieko, ktoré je stálicou vo väčšine „priemyselných“ čokolád. Inak však mlieko ani maslo podľa Dr. Golombovej európskemu organizmu nevadia: tvrdí, že v tomto nemá pravdu ani slávna „Čínska štúdia“, ktorá podľa jej slov nezohľadňuje odlišnosti európskeho zažívania od čínskeho.

Továreň na energiu

Ak konzumujeme kvalitnú čokoládu (najlepšie v raw či bio kvalite), mali by sme si ju, aspoň podľa spomínanej vedkyne, dopriať pravidelne: Laboratórne výskumy na krysách ukazujú, že len pravidelný prísun výživných látok z čokolády stimuluje v bunkách tvorbu mitochondrií, ktoré sú vlastne bunkovou „továrňou na energiu“. Dr. Golombová dokonca tvrdí, že podľa jej výskumov je pravidelná konzumácia čokolády spojená s menšou telesnou hmotnosťou (!), a to aj v prípade, že ju konzumujeme viac ako päťkrát týždenne.

Denná dávka je však pre každého individuálna a je dôležité ju dodržať: ak zjete veľmi veľa látok obsiahnutých v čokoláde, jej pozitívny účinok sa vytráca. Čokoláda navyše obsahuje určité množstvo medi, ktorej prebytok v tele môže byť spojený s depresiou či agresivitou, prípadne ďalšími nežiadúcimi účinkami.

Mačka

Čítajte TU: Test s deväťsto mačkami: Je varené jedlo skutočne „mŕtva strava“? Potrebujeme špeciálne diéty? Zoznámte sa s jediným skutočným odborníkom na zdravú výživu

Odporúčaná dávka: podľa gusta

A čo „odporúčanú dávku“ určuje? Podľa Dr. Golombovej jediná vec: chuť. Ľudia, ktorí túžia po väčšom množstve čokolády, by si ju mali dopriať. A naopak.

„Takže niekto by mohol špekulovať, aby dali ľudia, ktorí túžia po väčších množstvách čokolády, prednosť skôr mliečnej, pretože má menšie množstvo výživných látok a minerálov vrátane medi (a konzumáciou veľkého množstva sa tak dostanú na rovnakú hladinu látok ako s menším množstvom horkej čokolády, pozn. red.). Ale zo skúsenosti mám dojem, že mnohí ľudia, ktorí majú radi horkú, kvalitnú čokoládu, jej nejedia veľa. Ich telo im viac-menej povie: to už stačí, mám dosť,“ hovorí vedkyňa.

Dr. Golombová dodáva, že s čokoládou je to rovnaké ako s výskumami vzťahujúcimi sa ku káve. „Máte skupiny ľudí, ktorých organizmus strávi kávu rýchlo a u nich konzumácia kávy znižuje riziko infarktu. U ľudí, ktorí kávu trávia pomaly, sa naopak riziko infarktu s jej konzumáciou zvyšuje. Ak teda máte pocit, že pre vás čokoláda nie je dobrá, jednoducho ju nejedzte, nenúťte sa do nej – vaše telo ju zrejme nechce.“

Droga alebo liek?

Mali by teda tí z nás, ktorí po tom túžia, pravidelne jesť čokoládu? Ak si vyberú kvalitnú čokoládu od dobrého producenta, zrejme áno. Naše telo totiž vie často lepšie ako informáciami zahltená myseľ, čo nám vlastne (ne)škodí. Ako so všetkým však aj v tomto prípade záleží na zámere, s akým celú vec uskutočňujeme.

„Urobiť si dobre“ každodenným kúskom čokolády (a to aj väčším) nie je nič trestné ani nezdravé, naopak. Je však dobré, nech už jeme čokoládu na akýkoľvek spôsob, nezabúdať na starých Aztékov a Mayov. Pre nich predstavovala čokoláda okrem lieku aj posvätnú drogu, ktorá dokázala preniesť dušu do iného sveta. A drogou zostala dodnes. Rovnako ako biely cukor.

Ak má však niekto prirodzenú tendenciu byť od čokolády závislý spôsobom, ktorý si obvykle spájame skôr s drogami typu marihuany (či dokonca heroínu, ku ktorému niektorí „čokoholici“ čokoládu skutočne prirovnávajú), tak preňho uvedené neplatí. Čokoláda naozaj nenahrádza zdravé vzťahy, cestu k Bohu ani rozmanitú stravu. Netoleruje ani „podvody“ veľkých firiem, ktoré zo všetkého jedla, ktoré „priemyselne“ produkujú, robia skôr „nepotraviny“. Ale inak ide o takmer zázračný liek. Ak máte chuť na čokoládu, dajte si ju!

Celý rozhovor s Dr. Beatrice Golombovou si môžete prečítať na stránkach Dr. Josepha Mercolu tu.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top