Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Vedci zase objavili Ameriku: Pre zdravie našich potomkov je dôležitá „špina“! Bude sa vyrábať zdravotne nezávadné blato? Očkovanie „prirodzené bacily“ nenahradí

Vedci zase objavili Ameriku: Pre zdravie našich potomkov je dôležitá „špina“! Bude sa vyrábať zdravotne nezávadné blato? Očkovanie „prirodzené bacily“ nenahradí

10. 12. 2016

vytlačiť článok

Redakcia Protiprúd informuje o „prevratných vedeckých zisteniach“, podľa ktorých je pre organizmus dieťaťa najlepší prirodzený spôsob budovania obranyschopnosti

K detstvu veľkej časti súčasných dospelých ešte neodmysliteľne patrili hry na pieskovisku a ihrisku, či už pre jedného, alebo s ostatnými deťmi. „Panelákové generácie“ s kľúčom na krku by o tom mohli rozprávať hodiny. Bolo úplne bežné si „umývať“ ovocie na desiatu v mláke, stavať z blata alebo piesku hrady a priateliť sa s mačkami a psami, ktoré pobehovali po susedstve (vrátane nejakých občasných ježkov, holubov alebo potkanov). Nehovoriac o generácii našich babičiek na dedine, kedy deti ešte behali po poliach bosé – nielen v lete, ale občas aj v zime.

Extra

Čistota (len) pol zdravia?

Vedci teraz po usilovnom skúmaní odhalili „prekvapivý“ fakt: že takéto detstvo je zdravé – ba dokonca, že bez poriadnej špiny nevychováme zdravého potomka!

S baktériami a vírusmi majú prísť naše deti do styku prirodzenou cestou. A ak k tomu nedôjde, ich telo je náchylnejšie na choroby. Neprirodzeným očkovaním ich však tejto náchylnosti na choroby nezbavíme!

Dnešné deti v západnej kultúre však majú k podobnému prirodzenému štandardu dosť ďaleko. Vyrastajú v skleníkovom svete ultra čistých domácností, napumpovaných chémiou – či už z čistiacich prostriedkov, alebo z toho, čo im povinne či polo povinne ládujeme do telíčok prostredníctvom klasických „liekov“ a očkovacích látok, ktoré im však nepomôžu vyrovnať sa s niečím, na čo si ich telo prirodzene nezvykne. Vonku sa už nemôžu hrať ako kedysi, aspoň pokiaľ bývajú v veľkých mestách – až na ojedinelé komunity nejde o bezpečné prostredie a toxické chemikálie sa vyskytujú nielen v mlákach, ale aj na ovocí, takže len ťažko môžu jedno v druhom zbaviť nečistoty...

Chemické deti

Výsledkom sú alergické deti, deti s rôznymi poruchami vývoja, správania a učenia, deti, na ktoré zafúka vietor a okamžite sú choré... Skrátka priveľmi citlivé „prekultivované“ deti dneška.

Nasledujúci článok sme sa rozhodli publikovať, hoci alebo práve preto, že ide o typický prípad „objavovania už raz objaveného“ modernou medicínou – teda tými jej menšinovými súčasťami, ktoré nemajú inú možnosť, ako sa pozvoľna vracať k prirodzenému svetu. Veda teraz objavila, že deti potrebujú špinu a bacily na to, aby boli zdravé.

Očkovanie

Čítajte TU: Talianski lekári píšu otvorený list: Neočkované deti sú zdravšie! Štúdie hovoria to isté. Farmaceutický priemysel zaujíma iba zisk. Deti sa nedokážu brániť

Špinavá Amerika a EÚ dotácie

Nechajme teraz bokom, že štúdia, o ktorej sa článok zmieňuje, je typickým príkladom medicínskej štatistiky, ktorá izoluje jeden element od ostatných: na komplexné závery totiž chýba informácia o tom, či za dobrou imunitou detí zo „špinavých“ domácností náhodou nestojí iná sociálna situácia, v ktorej si musí dieťa hľadať vlastnými silami svoje miesto v rodine aj vo svete, prípadne iné – prirodzenejšie – rodinné, sociálne či napríklad náboženské a filozofické zázemie.

Závery vedcov skrátka opäť objavili Ameriku. Potvrdzujú tisíce rokov praxe matiek po celom svete: že rozmaznaní „maznáčikovia“ to majú v živote obvykle ťažšie – nielen sami so sebou, ale aj so svojím zdravím.

Bude však zaujímavé sledovať – keď už je to teraz vedecky potvrdené –, či napríklad Európska komisia nevymyslí nejaké nariadenie o povinnom vystavovaní detí špine. Ale tá špina by nemohla byť len taká hocijaká. Musela by byť prinajmenšom ekologická a zdravotne nezávadná. Firmy, ktoré by ju vyrábali, by mali nárok na dotácie. A rodičom, ktorí by deti udržiavali v „sterilnej čistote“, by hrozilo ich odobratie a adopcia. Ideálne spoluobčanom cigánskeho pôvodu, pokiaľ možno homosexuálneho zamerania. Pozrime sa však najprv na to, čo vedci – za určite nemalé prostriedky – vyskúmali:

Upratovanie škodí zdraviu!

Radšej veľmi neupratujte – príliš čistá domácnosť môže škodiť zdraviu vašich detí.

Nová štúdia publikovaná v Journal of Allergy and Clinical Immunology odhaľuje, že nadmerná čistotnosť a hygiena môže paradoxne – najmä v prípade, že je uplatňovaná v domácnostiach s novorodencami a deťmi do jedného roka veku – spôsobovať u týchto detí v ich neskoršom živote alergie a astmu.

Vedci z Detského centra Johna Hopkinsa v Marylande študovali 467 novorodencov z centier miest Baltimore, Boston, New York a St. Louis. Bábätká sa stali súčasťou štúdie ešte v prenatálnom období a priebeh tehotenstva aj ich vývoj po pôrode bol zo zdravotného hľadiska podrobne sledovaný.

Vedci odoberali vzorky alergénov z domácností, v ktorých dojčatá a ich matky žili, a triedili ich nielen podľa množstva, ale aj podľa typu. Potom sledovali mieru výskytu alergických ťažkostí a astmy počas prvých niekoľkých rokov života dotyčných detí a tieto čísla porovnali s mierou výskytu alergénov v domácnostiach.

Zázvor

Čítajte TU: Každoročná dráma: Dajte sa očkovať, lebo uvidíte! Ako sa liečiť z chrípky? Ideálne tak, že ju nedostanete. Americký lekár ordinuje zázvor na srdce. Načo sú slušným ľuďom Zlodeji?

Žiadne baktérie – istá astma

Keď dáta analyzovali, zistili, že astmatická dýchavičnosť sa prejavovala menej u trojročných detí, ktoré boli počas prvého roku svojho života vystavené častému styku s myšou a mačacou srsťou a výkalmi švábov. Inými slovami, telo dieťaťa, ktoré bolo „včas“ vystavené týmto alergénom, si na nich vytvorilo toleranciu, zatiaľ čo deti, ktoré mamičky „chránili pred bacilmi“, túto výhodu nemali.

Viac ako polovica detí, ktoré vyrastajú v domovoch „bez poškvrny“, kde nenájdeme takmer žiadne baktérie, má už vo veku medzi 1. a 3. rokom života astmatické ťažkosti. Z detí zo „špinavších“ domácností však touto poruchou trpí len sedemnásť percent. To krásne ilustruje fakt, že aj baktérie zohrávajú dôležitú rolu v budovaní silnej imunity.

„Zo štatistických údajov vyplývalo, že dôležité sú oba faktory – vystaviť dieťa alergénom, ale aj baktériám,“ vysvetlil Dr. Robert Wood, spoluautor štúdie a vedúci oddelenia alergie a imunológie Hopkinsovho centra.

Váľať sa v blate je žiaduce

Závery štúdie teda podporujú záver, ku ktorému už došli predchádzajúce štúdie: že vystavenie dieťaťa „vonkajším patogénom“ – čiže všetkým tým potvorkám v blate na záhrade – vedie k menšiemu výskytu zápalov a silnejšej imunite. Príkladom týchto výskumov je štúdia publikovaná v časopise Nature Medicine, ktorej výsledkom bolo zistenie, že nadmerná čistota vedie u detí k zdravotným problémom.

Inými slovami, vedci objavili, že deti potrebujú tráviť pokiaľ možno čo najviac času vonku, a to poriadne zašpinené. Ak im to neumožníme, veľmi pravdepodobne tým zhoršíme ich zdravotný stav. „Bacily“ sú totiž niečo ako prírodná vakcína, ktorá postupne trénuje vrodenú imunitu, aby sa dokázala vyrovnať s hlavnými cudzorodými činiteľmi, s ktorými príde telo v priebehu detstva a vlastne celého života do styku.

Vodopád

Čítajte TU: Staronová cesta ku kráse a prirodzenosti: Je zdravé sa neumývať? Chemik, ktorý sa dvanásť rokov nesprchoval, predáva Matku Špinu. Umývali by ste dieťa fridexom?

Prirodzená imunita

Úprimne povedané, je to práve táto cesta, pomocou ktorej si má telo budovať imunitu: cesta prirodzeného „kontaktu“ s rôznymi látkami počas rozvoja imunity v ranom veku. Chemické vakcíny, ktoré „chrlia“ na svet farmaceutické továrne, tento prirodzený proces len do istej miery napodobňujú. Lenže súčasne, ako vieme, obchádzajú vrodené mechanizmy imunitného systému a vyvolávajú neprirodzenú, často škodlivú imunitnú reakciu.

„Vstupná brána, cez ktorú sa vakcína dostane do organizmu, je iná ako u prirodzene sa vyskytujúcej choroby,“ vysvetľuje server Vaccine Awareness Network. „Väčšina prirodzene sa vyskytujúcich chorôb vstupuje do tela cez ústa alebo nosovú dutinu, nie pokožku. Pri očkovaní ihla poškodí pokožku a vnesie do krvného riečišťa cudzorodú látku. Takže úplne obíde rolu, ktorú pri bežnej imunite zohrávajú pokožka, mandle, sliznica a tak ďalej.“

Záver, ktorý plynie zo všetkých týchto „prevratných“ výskumov, je prevratne jednoduchý: S baktériami a vírusmi majú prísť naše deti do styku prirodzenou cestou. A ak k tomu nedôjde, ich telo je náchylnejšie na choroby. Neprirodzeným očkovaním ich však tejto náchylnosti na choroby nezbavíme!

Zdroj.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top