Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Geneticky sprznené potraviny: Gén, ktorý dokáže roztrhnúť žalúdok. Pesticídy sú už aj v materskom mlieku. V Amerike je asi 70 miliónov postihnutých. Cukor a pšenica ako hlavné spúšťače. Ubránime sa? Pomôže nám prezident Trump?

Geneticky sprznené potraviny: Gén, ktorý dokáže roztrhnúť žalúdok. Pesticídy sú už aj v materskom mlieku. V Amerike je asi 70 miliónov postihnutých. Cukor a pšenica ako hlavné spúšťače. Ubránime sa? Pomôže nám prezident Trump?

17. 12. 2016

vytlačiť článok

Erika Magdalena Peprná prináša text amerického lekára Dr. Josepha Mercolu, ktorý varuje pred konzumáciou potravín, pri ktorých často mylne predpokladáme, že nám nemôžu ublížiť

Každý chronicky chorý človek a vlastne všetci, ktorí sa zaoberajú nájdením a udržaním si ľudského zdravia, si kladú v dnešnej dobe otázku: Čo by sme mali jesť? Tušíme totiž, že to, čo jeme, zásadne ovplyvňuje stav nášho tela, imunity a vôbec celý náš život.

Erika M. Peprná

Čo by sme nemali jesť?

Tento problém však bohužiaľ začína opačnou otázkou: Čo by sme nemali jesť? V „modernej dobe“ sme si totiž zvykli považovať za potraviny „hmotu“ zo supermarketu, ktorá nám nielenže nedáva potrebné živiny, ale navyše nám zásadne ubližuje. Aj tu môžeme hľadať korene „epidémie“ autoimunitných chorôb, od rôznych alergií a porúch trávenia až po najťažšie ochorenia typu rakoviny či porúch nervovej sústavy, ako sú Parkinsonova či Alzheimerova choroba. Pri zmene stravovania potom často – hoci nie vždy – choroby takmer „zázračne“ miznú.

Určitá „základná“ zmena jedálnička však môže prospieť aj zdravému človeku: minimálne preto, aby sa cítil byť výkonnejší, uvoľnenejší a silnejší.

Epidémia a TTIP

Ako je to možné? Dobre to vysvetľuje výživový špecialista Dr. Joseph Mercola, ktorý sa zaoberá „epidémiou“ črevných porúch. Tá zasahuje v Spojených štátoch desiatky miliónov ľudí. IBS, čiže syndrómom dráždivého čreva, trpí podľa niektorých štatistík až 15 % obyvateľstva. V Európe potom „len“ okolo 10 %. Že by to bol výsledok predsa len o niečo menšej „zamorenosti“ európskej populácie rôznymi chemikáliami z jedla?

Zvolený americký prezident Donald Trump sľúbil, že nepodpíše takzvanú dohodu TTIP. Pre naše zdravie je to zásadná a dobrá správa – táto dohoda totiž mala so všetkou pravdepodobnosťou stav „doby jedovej“ v USA a u nás vyrovnať. Uvidíme. Zatiaľ by sme mali vedieť, čomu sa treba v každom prípade vyhnúť, pretože „syntetických“ potravín zo supermarketov je aj u nás „požehnane“.

Nech žije horčica

Čítajte TU: Zdravý zázrak v každej slovenskej kuchyni: chráni pred rakovinou, uľavuje pri migréne a umožňuje pozbierať črepy ilúzií a začať odznova. Poznali ho už naše prababičky...

Joseph Mercola: Zápal čriev má trikrát viac ľudí, ako sme si mysleli

Zápalové ochorenia čriev (nepliesť so syndrómom dráždivého čreva, čiže IBS), niekedy označované anglickou skratkou IBD, pochádzajúcou z termínu Inflammatory Bowel Disease, sú autoimunitné ochorenia, ktoré môžu mať veľmi závažné následky.

IBS je oproti tomu len funkčná porucha. Nespájajú sa s ňou teda žiadne zmeny fyzického tela, ktoré by k problému prispievali.

Podľa najnovších štatistík Centier pre prevenciu nákazlivých chorôb sa IBD týkajú viac ako 3 miliónov Američanov. To je takmer trojnásobne viac, ako sme pôvodne odhadovali.

Príčin je mnoho

Existujú dva základné typy IBD – a to Crohnova choroba a ulcerózna kolitída. Obe tieto choroby však zahŕňajú chronický zápal v zažívacom trakte. Objavujú sa symptómy ako kŕče v bruchu, únava a hnačky. Okrem toho, že je IBD samo o sebe veľmi nepríjemné, zvyšuje riziko, že pacient dostane rakovinu hrubého čreva alebo konečníka. To je tretí najčastejší typ rakoviny v Spojených štátoch.

Rovnako ako pri mnohých ďalších autoimunitných chorobách, ani v prípade IBD nemožno presne určiť jedinú príčinu, ktorá stav spúšťa. Zatiaľ sa však zdá, že ju ovplyvňuje niekoľko faktorov, medzi ktoré patria:

  • genetika,
  • vystavovanie sa toxínom v prostredí,
  • diéta,
  • nerovnováha v črevnej mikroflóre,
  • imunitná dysfunkcia.

Zásadné jedy

Vedci si myslia, že radikálny vzostup počtu zápalových ochorení čriev v ostatných rokoch je spojený so stravovaním, ktoré sa v modernej dobe dramaticky premenilo. Väčšina ľudí v západnom svete dnes konzumuje prevažne polotovary a jedlá s vysokým podielom cukrov a syntetických chemikálií. Ďalšie faktory, o ktorých sa domnievajú, že prispievajú k vzniku IBD, sú:

  • znečistenie vzduchu,
  • nadmerné vystavenie populácie antibiotikám,
  • miera pesticídov v prostredí (pričom najhorším z pesticídov v rámci vplyvu na zdravú črevnú flóru je podľa niektorých výskumov glyfosát),
  • geneticky modifikované organizmy (GMO).

Voda

Čítajte TU: Tichý front „studenej vojny“ s chemickým priemyslom: naša vlastná obývačka. Ako nemať doma chémiu a navyše si vyliečiť akné? Esenciálny olej a štyri superlacné „babské“ čistiace prostriedky. Malý odboj

Riziko vzniku alergií a ďalších chorôb

Vedecký časopis Digestive Medical Solutions si všimol:

„Okrem neustále narastajúcich ekonomických, ekologických a etických problémov, ktoré sa kopia okolo takzvaných GMO organizmov, predstavujú geneticky modifikované rastliny a zvieratá aj podstatné riziko pre ľudské zdravie... Obzvlášť ide o zvýšené riziko vzniku alergií a dysbalancie črevnej mikroflóry s prítomnosťou toxických baktérií, zníženú funkciu imunity, problémy s pečeňou a ďalšie – vysoko nebezpečné – ochorenia.

Tieto riziká sa týkajú nás všetkých, ale najmä osôb s oslabeným trávením a zápalovými ochoreniami čriev. Pre pacientov, ktorí trpia niektorým z nich, sú geneticky upravené organizmy zničujúce, pretože poškodené črevo sa aj v dôsledku ich prítomnosti nemôže správne zotavovať. Zvlášť v momente, keď sa pripoja aj ďalšie komplikácie, čo je takmer vždy.

Konzumácia geneticky upravených produktov v konečnom dôsledku zvyšuje hypersenzitivitu čriev, zhoršuje zápal a poškodzuje črevnú výstelku. To znamená, že zhoršuje priebeh už existujúcich ochorení a v niektorých prípadoch môže dokonca ochorenie naštartovať.“

Bezpečný glyfosát? To je vtip

Hoci jeho výrobca, koncern Monsanto, tvrdí, že Roundup (čiže glyfosát) je bezpečný a pre ľudí „minimálne toxický“, nezávislé výskumy veľmi zreteľne naznačujú, že rezíduá glyfosátu „zvyšujú škodlivé účinky ďalších chemikálií a toxínov, ktoré narúšajú normálnu funkciu organizmu a spôsobujú choroby“.

Doktorka Stephanie Seneffová, výskumná pracovníčka pôsobiaca na Massachusettskom inštitúte technológie (MIT), a Anthony Samsel, vedec a výskumník, tvrdia:

Postupná otrava tela

„Negatívny dopad (glyfosátu) na telo je spočiatku len málo zreteľný a prejavuje sa postupne podľa toho, ako zápal poškodzuje bunkové tkanivá v celom organizme.“

Samsel a Seneffová zároveň publikovali výskum, ktorého závery spájajú glyfosát s celiakiou a intoleranciou lepku, ktoré sú dnes v západnej civilizácii takisto veľmi rozšírené.

Je pravda, že geneticky upravené plodiny (ako sója, kukurica alebo cukrová repa) obvykle obsahujú väčšie množstvo glyfosátu, pretože sú upravené tak, aby mohli byť viac postrekované. Lenže dnes sme v situácii, kedy sú aj „obyčajné“ plodiny (na prvom mieste pšenica) bežne postrekované tesne pred zberom, aby sa zvýšili výnosy.

Podľa nezávislých testov organizácie The Detox Project sa glyfosát nachádza v alarmujúcich množstvách v bežných potravinách, napríklad v čipsoch Doritos a cereáliách Cheerios, ale nielen v nich.

Vyhnúť sa lepku nestačí

Navyše nejde len o zápalové ochorenia čriev. Syndrómom dráždivého čreva, teda funkčnou poruchou čriev bez zápalových zmien na sliznici, trpí podľa niektorých odhadov až 70 miliónov Američanov. To je monštruózne číslo. Symptómy syndrómu dráždivého čreva zahŕňajú neustále či časté nadúvanie, tzv. spastické črevo (teda kŕčovité sťahy čriev), hnačku a/alebo zápchu.

Vyhýbať sa lepku je jedným z prvých a najdôležitejších krokov k liečeniu tohto stavu. Ale vyhýbať sa GMO potravinám a pesticídom je takmer rovnako dôležité. Ako si všimol časopis Naked Food:

„Ak trpíte akoukoľvek chronickou poruchou trávenia, mali by ste vedieť, že jedlo, ktoré jete, pravdepodobne obsahuje gén, ktorý zámerne spôsobuje trhliny v čreve. GMO plodiny totiž obsahujú Bt toxín, insekticíd ,vložený‘ do genetickej štruktúry plodiny, ktorý funguje tak, že hmyzu, ktorý sa chce plodinou živiť, roztrhne žalúdok.“

Mačka

Čítajte TU: Test s deväťsto mačkami: Je varené jedlo skutočne „mŕtva strava“? Potrebujeme špeciálne diéty? Zoznámte sa s jediným skutočným odborníkom na zdravú výživu

Bt potraviny: toxíny v krvi aj v materskom mlieku

To znamená, že tieto potraviny (takzvané Bt plodiny) potom fakticky predstavujú samy o sebe pesticídy – hoci sa za nich neoznačujú a ani nemusia byť označované a regulované ako pesticídy. Samozrejme, že ich veľké firmy a médiá „predávajú“ ako bezpečnú alternatívu, ktorá pomôže znížiť chemickú záťaž v poľnohospodárstve. V skutočnosti však nemôže byť nič ďalej od pravdy. V skutočnosti totiž vystavenie populácie Bt plodinám neustále stúpa.

Monsanto a EPA (Environmental Protection Agency, čiže Agentúra pre ochranu životného prostredia) tvrdili, že Bt toxín produkovaný v rastline sa v ľudskom zažívacom trakte zničí, takže nepredstavuje žiadne zdravotné riziko. V roku 2011 sa však ukázalo, že to nie je pravda. Lekári z Univerzitnej nemocnice Sherbrooke v Québecu našli Bt toxín v krvi 93 % (!) testovaných tehotných žien, v 80 % vzoriek pupočnej krvi ich bábätiek a 67 % vzoriek krvi netehotných žien.

Štúdia preukázala, že Bt toxíny sa hromadia (bioakumulujú) v našich telách. Iná štúdia ich zase spojila s autoimunitnými zápalovými ochoreniami – alergiami a ďalšími.

Rozdiel je zrejmý

Časopis Digestive Medical Solutions poznamenáva:

„Prvým a najdôležitejším krokom, ktorý musíte urobiť pre svoje zdravie, je zmeniť spôsob stravovania. Akékoľvek potenciálne geneticky upravené plodiny, ktoré konzumujete, by ste mali nahradiť jedlom zo zdrojov ,free-range‘, organickým a podobne. Takisto pomáha vyhnúť sa najčastejším spúšťačom alergie, teda pšenici a cukru – a produktom, ktoré ich obsahujú.

Ale môže sa stať, že poškodenie je trvalé. GMO plodiny vám totiž v skutočnosti môžu spôsobiť alergiu na potraviny, ktoré nie sú GMO. Genetický materiál z GMO sóje sa napríklad stáva súčasťou DNA baktérií žijúcich v črevách. Tie potom produkujú proteíny, ktoré telu ubližujú. Vyčistiť organizmus od týchto substancií nie je vôbec jednoduché.“

Bt toxínom môžete byť vystavení prostredníctvom kukurice, sóje, cukrovej repy – alebo aj živočíšnych produktov. Zvieratá na bežných farmách sú totiž masovo kŕmené GMO plodinami.

Zlé správy? Len do istej miery. Našťastie existuje mnoho poľnohospodárov, ktorí svoje zvieratá kŕmia normálnou trávou. Oplatí sa nájsť si zdroj „neskazených“ potravín.

Vaše zdravie je hodnotnejšie ako cenový rozdiel medzi supermarketovým „jedlom“ a skutočnou potravou.

Zdroj.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top