Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Upracme si v sebe: Poriadok v duši je určujúci pre naše zdravie. Duša a telo sú pevne prepojené. Pätina ľudí zomiera predčasne a zbytočne. Negatívne emócie sú cestou pekla. Cesta je v nás

Upracme si v sebe: Poriadok v duši je určujúci pre naše zdravie. Duša a telo sú pevne prepojené. Pätina ľudí zomiera predčasne a zbytočne. Negatívne emócie sú cestou pekla. Cesta je v nás

5. 10. 2016

vytlačiť článok

Zuzana Lipová upozorňuje na skutočnosť, že každý orgán v ľudskom tele je spojený s určitou emóciou a nespracované nahromadené emócie sú príčinou všetkých chorôb

Nič sa nedeje náhodne, ani choroby tu nie sú náhodou. Ukazujú nám červenú stopku, upozorňujú nás na to, že niečo v našom živote nerobíme správne, chcú nás zastaviť a nasmerovať na inú cestu. Žiaľ, nie vždy počúvame tých, ktorí to s nami myslia dobre, ani pri chorobách neriešime, čo nám chcú povedať, práve naopak, už prvé prejavy potláčame liekmi a hneváme sa, keď chémia nezaberá. Hľadať príčinu choroby hlboko v nás, to chce nielen odvahu pozrieť sa na svoje skutky z inej perspektívy, ale aj čas. A ten akosi nemáme...

Na Slovensku zomrie ročne asi 50 tisíc ľudí, no viac ako pätina predčasne a zbytočne. Na prvých priečkach úmrtnosti Slovákov sú choroby obehovej sústavy, nádorové ochorenia, úrazy, choroby tráviacej sústavy a choroby dýchacej sústavy. To, že choroby majú svoj psychosomatický základ, pripúšťa aj klasická medicína. Negatívne emócie nás postupne zožierajú a nedovoľujú nám žiť slobodne, šťastne a v plnom zdraví. Aké sú príčiny chorôb, ktoré nás kosia najčastejšie?

Smútok ničí srdce

Neexistuje zdravá duša a choré telo, rovnako ako neexistuje chorá duša a zdravé telo. Každý orgán v tele má okrem svojho fyziologického poslania k sebe priradenú emóciu, ktorá ak je nahromadená, spôsobuje jeho ochorenie. Oslabujú nás negatívne a nespracované emócie ako závisť, nenávisť, krivda, hnev, ľútosť, úzkosť, strach alebo trápenie sa za iných.

Srdce ničia životné situácie, z ktorých nenachádzame východisko, smútok zo straty blízkeho človeka, zo straty zamestnania, z nedorozumenia medzi partnermi, nepochopenia medzi rodičmi a deťmi. Smútok prehrieva srdcovú oblasť, horúca krv prúdi do hlavy, kože, konečníka. Na problémy so srdcom poukazuje nielen búšenie srdca či nespavosť, ale aj kŕče v lýtkach, kŕčové žily a hemoroidy. Horúca krv, ktorá sa valí krvným riečiskom, vytláča z cesty to miesto, kde je väzivo slabé. Osrdcovník je spojený so stavmi úzkosti. Je to o nevedomosti a o neochote si niečo priznať. Pichanie pri srdci je ako upozornenie, že čosi mi nevychádza. Ak v sebe živíme strach, umocňujeme úzkosť a prichádza angina pectoris, prípadne sa rozbehne choroba iného orgánu.

Úzkosť a obavy majú negatívny dopad aj na pľúca. Nádych a výdych v sebe zahŕňa schopnosť brať a dávať. Mali by sme mať pocit, že môžeme slobodne dýchať a žiť, to je branie, no to isté musíme umožniť aj ostatným, to je dávanie. Dieťa, ktoré býva často svedkom hádok svojich rodičov, podvedome volá po pozornosti, potrebuje lásku, bezpečie . Keď sa mu to nedostáva, dusí sa, opakovane kašle, stavy sa mu periodicky opakujú. Pľúca sú párovým orgánom s hrubým črevom, preto s úzkosťou súvisí aj Crohnova choroba. Myómy v maternici sú zase príčinou problémov v partnerských vzťahoch. Pľúca vyjadrujú schopnosť prijímať život.

Čítajte TU: Ako prežiť vlastnú smrť: Prvá pomoc bez čakania na záchranku. Tradičné metódy majú zázračné výsledky nielen pri akútnej mŕtvici. Keď ide o život, sú spory ohľadom „alternatívy“ zbytočné. Dôkaz, že zázraky sa dejú

Ľútosť nie je dobrá emócia

Hlboký zármutok a nespracované duševné zranenie či zážitok zo šoku sú pôvodcami nádorových chorôb. Ľútosť je najzradnejší pocit, práve z ľútosti je najviac rakoviny.

Hrubé črevo spracováva odpady – spomienky na minulosť, eviduje všetko čo sme prežili a čo sme v živote strávili alebo nie. Nedoriešenou minulosťou, túžbou po pomste či strachom škodíme sebe i svojim blízkym. Zbavme sa škodlivých nánosov minulosti, zahoďme staré problémy, nájdime v sebe silu odpustiť a darujme si tým krídla.

Z potláčaného hnevu pramenia choroby pečene, a je úplne jedno, či tento hnev vychádza z nás, alebo niekto z nášho blízkeho okolia je dlhodobo agresívny na nás. Pečeň je barometer našich nálad, sleduje, či sme našli v živote svoj zmysel. Ak dobre nefunguje, zhoršuje sa náš metabolizmus a celkový zdravotný stav. Pečeň má však v našom organizme regeneračnú schopnosť, tak pre nás nikdy nie je neskoro, aby sme sa stali opäť malými deťmi, začali sa tešiť z maličkostí a vychutnávali si opäť všetko pekné.

Oslabená energia pečene so sebou prináša zhoršenie schopnosti vyrovnať sa s vonkajšími vplyvmi, čím zase vzniká priestor pre alergie rôzneho druhu. Pečeň oslabuje aj prehnaná rozpínavosť, príliš veľa jedla, pitia a sexu. Vyzýva nás hľadať tú správnu mieru vo všetkom.

Veľa premýšľania či nevyriešený problém unavuje slezinu. Prvým príznakom je chuť na sladké. Slezina súvisí aj s pankreasom, zodpovedá však aj za svalovinu, a teda môže byť príčinou potratov. Žena niečo urputne rieši, slezina je oslabená, povoľuje svalovinu, otvára sa kŕčok maternice. Povoliť môže aj panvové dno, to zas vedie k inkontinencii.

Sestričky obličky

Strach, neistota, neusporiadané medziľudské vzťahy energeticky oslabujú obličky. Ak nám niekto veľmi prekáža a nedokážeme ho v sebe spracovať, vedie to k vnútornej agresii, tá k nadprodukcii adrenalínu, ktorý sa usadzuje v obličkách a vznikajú obličkové kamene. Obličky súvisia aj s krčnými mandľami, časté angíny u detí sú spôsobené predovšetkým strachom. Ak máme energeticky oslabené obličky, ľahko sa nakazíme vírusom chrípky. Nedostatočná funkcia obličiek sa prejavuje aj ako únavový syndróm.

Najcitlivejším orgánom endokrinného systému sú nadobličky. Vyrábajú až 60 látok. Ak stopercentne fungujú nadobličky, tak nemáme alergie, netrpíme ani vitiligom, nadmerným vypadávaním vlasov, máme v rovnováhe hormóny, neupadáme do depresií. Aj za problémy so štítnou žľazou môže náš strach.

Stav močového mechúra nám ukazuje, ako vieme znášať a vypúšťať tlak života. Problémy s ním väčšinou ukazujú na hnev, úzkosť, lipnutie na starých myšlienkach a názoroch. Večer si ľahnime vždy do postele vyrovnaní s tým, že čo sa stalo dnes , už nezmeníme, je to minulosť a radšej sa venujme vždy prítomnému okamihu, ktorý je práve teraz. Močový mechúr je kamarát s mozgom. Preto aj problémy ako epilepsia či iné ochorenia mozgu by sme mali riešiť aj pôsobením na močový mechúr.

Čítajte TU: Vedecký pojem pre očistec na zemi: Chronický únavový syndróm. „Zloducha za scénou“ nášho života dokážeme poraziť. Lekári žasnú, liečitelia sa nečudujú. Voľba je na každom z nás

Nehody nie sú náhody

Telo vraj najpresnejšie zaznamenáva všetko, čo sme zanedbali alebo urobili zle, a najlepšie vie, čo nám chýba. Ak sa necháme viesť jeho rečou a pochopíme ju, môžeme predísť mnohým ťažko liečiteľným chorobám. Keď sa trápime, akýmsi spôsobom veci

predurčujeme, programujeme si niečo, čo ani nechceme a veci sa tým smerom aj vyvíjajú.

Sú ľudia, ktorým sa nehody vyhýbajú, no sú takí, ktorí nehody akoby priťahovali. Je štatisticky dokázané, že človek, ktorý v minulosti zažil nejakú nehodu, ju s veľkou pravdepodobnosťou zažije znova. Pokiaľ nezačne pátrať po skutočných príčinách v sebe a nezmení nesprávne stereotypy. Väčšina nehôd je totiž nevedome motivovaná. Nehoda okamžite spochybňuje naučené konanie a začatú cestu.

Sebapoznávanie je jediným spôsobom, ako uvoľniť psychické napätie a odstrániť nánosy krívd a sklamaní. Ak si začneme vážiť sami seba, budeme sa inak pozerať aj na svojich blížnych, prestaneme v sebe živiť negatívne emócie a oslobodíme v sebe radosť zo života. Na zdravie!


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top