Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Test s deväťsto mačkami: Je varené jedlo skutočne „mŕtva strava“? Potrebujeme špeciálne diéty? Zoznámte sa s jediným skutočným odborníkom na zdravú výživu

Test s deväťsto mačkami: Je varené jedlo skutočne „mŕtva strava“? Potrebujeme špeciálne diéty? Zoznámte sa s jediným skutočným odborníkom na zdravú výživu

24. 9. 2016

vytlačiť článok

Jana Hollanová zhŕňa skúsenosti s vitariánskou, frutariánskou, vegetariánskou a vegánskou diétou a odpovedá na otázku, prečo každý odporúča niečo iné

Americký duchovný, reverend George Malkmus, tvrdí, že si pred dvadsiatimi piatimi rokmi vyliečil rakovinu čriev len tým, že sa riadil zásadami prirodzenej stravy a zdravého životného štýlu, ktoré sú stanovené v Biblii. Dnes so svojou manželkou Rhondou Jean vedie podnik nazvaný Hallelujah Acres, kde organizujú semináre, predávajú zdravé potraviny a odporúčajú stravu, ktorá pozostáva primárne zo surového ovocia a zeleniny.

Extra

„Naše telo je živý organizmus zložený zo živých buniek, ktoré Boh predurčil, aby sa živili živou, surovou rastlinnou stravou,“ hlása reverend Malkmus. Diéta, ktorú odporúča, sa skladá zo surového ovocia a zeleniny doplnených niekoľkými dávkami sušeného zeleného jačmeňa denne.

Sme to, čo jeme

So svojou manželkou sa reverend Malkmus zoznámil na jednom zo svojich seminárov v roku 1991. Rhonda Jean mala v tom čase obrovskú nadváhu a trpela artritídou. Rozhodla sa zariadiť podľa rád reverenda Malkmusa a úplne zmenila spôsob stravovania. Za jeden rok schudla viac ako štyridsať kilogramov a jej artritické problémy zmizli.

Ako to teda vlastne funguje? Je jedlo, ktorým sa dennodenne živíme, prevažne živé alebo mŕtve? Väčšine z nás asi vôbec nenapadne uvažovať o jedle v týchto kategóriách. Ale súčasne si aspoň neurčito uvedomujeme, že strava je pre naše zdravie zásadne dôležitá – veď vskutku sme to, čo jeme.

Výživa (ne)zraňujúca Zem

Obhajcovia surovej stravy, v súčasnosti nazývaní vitariáni, prijímajú iba stravu, ktorá pozostáva z tepelne neupravených potravín obvykle iba rastlinného pôvodu, to jest zeleninu, ovocie, orechy, semená, naklíčené obilie a strukoviny. Niektorí vitariáni pijú mlieko a jedia mliečne výrobky, prevažne z kozieho alebo ovčieho mlieka.

Vegánstvo je ešte prísnejší prístup založený na dôslednom odmietnutí všetkých živočíšnych produktov, pretože vegáni odmietajú akékoľvek využitie zvierat na ľudský úžitok.

Ešte ďalej doviedli tento postoj takzvaní frutariáni, to jest ľudia, ktorí konzumujú iba ovocie, semená a orechy, takže ide o striktnú formu vegánstva. Časť frutariánov navyše požaduje, aby pri zbere nebola zranená žiadna rastlina, a preto jedia iba plody, ktoré spadnú na zem samovoľne.

Zázračné enzýmy

Všetky tieto smery vychádzajú z myšlienky, že surová strava je živá, pretože obsahuje aktívne enzýmy, teda životnú silu.

Čo sú to vlastne enzýmy? Sú to jednoduché či zložené bielkoviny, ktoré dokážu štiepiť chemické látky, a tak sú nevyhnutné na všetky biochemické procesy v živých organizmoch. Enzýmy získavame prevažne z troch zdrojov: z metabolizmu, z trávenia a z potravy – ale len zo živej potravy. Tieto látky hrajú zásadnú úlohu pri všetkých procesoch v našom tele, či už ide o rozklad živín a vylučovanie, tvorbu proteínov vlastných nášmu telu, alebo hojenie a uzdravovanie tkanív. Pôsobia zároveň protizápalovo, aj preto sú potrebné na hojenie rán, rekonvalescenciu po chorobe a obranyschopnosť. Každú sekundu prebehnú v ktoromkoľvek živom organizme tisíce biochemických reakcií, ktoré umožňujú práve enzýmy.

Zelenina

Čítajte TU: Odkaz od amerických Indiánov: Pre zdravie jedzte iba domáce ovocie a domácu zeleninu!

Štyristopäťdesiat šeliem v kondícii

Vedomie o dôležitosti enzýmov prinieslo aj nový smer v liečení – enzýmoterapiu. Priekopník tejto terapie Dr. Edward Howell tvrdí: „Enzýmy sú látky, ktoré umožňujú život... Bez enzýmov nie je žiadna aktivita. Vitamíny, minerály ani hormóny bez nich nedokážu vôbec nič.“ Všetky surové potraviny prirodzene obsahujú enzýmy, tepelnou úpravou (nad 40 stupňov) sa však tieto látky prakticky zničia. Odtiaľ pramení úvaha, že ak budeme jesť iba surovú potravu, budeme dokonale zdraví.

V 30. a 40. rokoch urobil v Spojených štátoch Dr. Francis Pottenger experiment s deväťsto mačkami. Polovicu mačiek kŕmil len surovou stravou, druhá polovica zvierat potom dostávala varenú stravu. Mačky, ktoré sa živili surovou stravou, nemali v priebehu deviatich rokov trvania experimentu žiadne fyzické problémy, zatiaľ čo v prípade mačiek kŕmených varenou potravou sa prejavili rovnaké fyzické problémy, aké majú ľudia v takzvaných „civilizovaných krajinách“. Čím dlhšie jedli mačky varenú stravu, tým rýchlejšie sa začali objavovať fyzické problémy. V súčasnosti zaznamenávame, že s príchodom takzvaného „fast foodu“ (rýchleho občerstvenia) sa objavil úplne nový fenomén: mladí a dospievajúci ľudia trpia fyzickými problémami a chorobami, ktoré sa predtým vyskytovali len u starých ľudí. Prefabrikovaná potrava evidentne neposkytuje konzumentom živiny, ktoré ich telo nutne potrebuje.

Koniec varenia?

Kde je teda pravda – musíme sa naozaj vzdať vareného jedla? Veď naše mamy a staré mamy naopak vždy tvrdili, že aspoň jedno „teplé jedlo“ denne musí byť! Pozrime sa, ako to bolo a je v tradičných systémoch stravovania a liečenia.

Ajurvéda ani tradičná čínska medicína varenú stravu rozhodne nezavrhujú, ba naopak, uvádzajú mnoho receptov na zdravé a chutné pokrmy. Nezavrhujú však ani surové ovocie a zeleninu. Ale – nie všetko je dobré pre každého. Prístup tradičných systémov stravovania a liečenia je prísne individuálny, oba tieto systémy rozlišujú konštitučné typy ľudí, pričom každý typ potrebuje trochu iné potraviny, a stravovacie potreby posudzujú predovšetkým z hľadiska individuálnej patológie či zdravia.

Len pre zdravých jedincov

Ak má niekto oslabené trávenie, nepochybne bude mať so surovou zeleninou a ovocím veľký problém. Možno sami trpíte podobnými problémami a viete, čo s vaším trávením urobí pohár čerstvej jablkovej alebo mrkvovej šťavy, nehovoriac o následkoch zavrhovaných v slušnej spoločnosti, hoci to určite nie je to najhoršie.

Ak náš organizmus nedokáže stráviť surovú zeleninu či ovocie, je preň ťažké vstrebať a využiť živiny v nich obsiahnuté. Dietetika tradičnej čínskej medicíny odporúča osobám s oslabeným trávením zeleninu aj ovocie pred konzumáciou jemne orestovať alebo podusiť, prípadne minútu či dve povariť na pare. Možno sa tým trošku zníži obsah živín, ale na druhej strane sa jemným varením narušia celulózové bunkové obaly, ktoré sú ťažko stráviteľné. Pretože až v momente, keď náš organizmus dokáže bez problémov stráviť zeleninu a ovocie, môže využiť aspoň tie živiny, ktoré v potrave zostanú aj po jemnej tepelnej úprave.

Relatívne dobrou alternatívou je aj pomalé „varenie“ v kameninových nádobách pri nižších teplotách (takzvaný „slow cooker“). Enzýmy sú citlivé na teplo, pri vyššej teplote sú aktívnejšie (preto sa pri zvýšenej telesnej teplote lepšie syntetizujú obranné látky), ale teplota nad 40 stupňov už je pre nich kritická, pri 48 stupňoch sa zničia úplne. Preto by napríklad aj sušenie ovocia a bylín malo prebiehať pri teplotách nižších ako 40 stupňov.

Vodopád

Čítajte TU: Staronová cesta ku kráse a prirodzenosti: Je zdravé sa neumývať? Chemik, ktorý sa dvanásť rokov nesprchoval, predáva Matku Špinu. Umývali by ste dieťa fridexom?

Strava pre každého

Pri zostavovaní individuálneho a vyváženého jedálnička však nejde len o „živé alebo mŕtve“ potraviny. Ide aj o živočíšnu a rastlinnú stravu. Napríklad ženy, ktoré trpia silným menštruačným krvácaním, a osoby s oslabenou krvotvorbou (teda trpiaci anémiou) určite potrebujú prísun živočíšnych proteínov v strave.

Predstavme si pacienta s artritídou, ktorá sa, ako je známe, dá vyliečiť ľahko a rýchlo (a mimo terapií typu homeopatie takmer výlučne) práve špeciálnou bezmäsitou diétou. Všetko funguje výborne, ale problém môže nastať u niekoho, kto má sklony k slabšej krvotvorbe. Ak v takom stave vynechá všetky živočíšne proteíny, môže sa mu ľahko stať, že kĺby bude mať síce v dokonalom stave, ale vyrobí si ťažkú anémiu, čo rozhodne nepredstavuje stav ideálneho zdravia.

Najlepší odborník na výživu

Čo máme teda robiť? Čo máme jesť a čo nejesť? Odpoveď je jednoduchá, môže znieť až banálne: musíme predovšetkým načúvať svojmu telu. Ak cítime, že nám nejaké jedlo alebo potravinový doplnok „nerobí dobre“, mali by sme ho rozhodne vynechať a skúsiť inú potravinu, inú metódu, iný prístup. Rovnako ako si môžeme vyskúšať reakciu svojho tela na surovú a varenú stravu. Ako hovorí staré anglické príslovie: „One man’s meat is another man’s poison.“ Teda to, čo jednému ide k duhu, môže byť pre druhého škodlivé.

Mnoho kliník, samostatných praktikov čínskej medicíny aj ďalších alternatívnych smerov dnes ponúka konzultácie o individuálnom jedálničku. Je určite lepšie takú konzultáciu absolvovať, než skúšať „bezhlavo“ niektorú momentálne módnu diétu a ničiť si zdravie. Že to znie ako paradox? Lenže práve paradoxy bývajú pravdivé. Za „dietovaním“ mnohých ľudí dnes nájdeme nerešpektovanie vlastného tela, jeho fungovania, rytmu aj prirodzeného vzhľadu a presne to isté – len s opačným znamienkom – vedie k opačnému extrému. Aj ten vyzerá pre každého inak: prejedanie sa, konzumácia nezdravého jedla typu fast foodu, nepravidelná strava, závislosť od sladkého a ďalšie škodlivé stravovacie návyky. To všetko môže dokonale oslabiť či úplne zničiť trávenie – ale opäť treba všetko posudzovať individuálne.

K zdravému stravovaniu proste existuje nekonečné množstvo ciest, ale je to predovšetkým naše telo, kto pozná tú správnu. Je vlastne tým úplne najlepším „odborníkom na zdravú výživu“ nás samých. Len mu niekedy nechceme načúvať.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top