Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Moderná podvýživa presýtených: stačí jediné jedlo z „rýchleho občerstvenia“. Verme zdravému sedliackemu rozumu. Nie je nad domácu kuchyňu. Nielen chlebom je (zdravý) človek živý

Moderná podvýživa presýtených: stačí jediné jedlo z „rýchleho občerstvenia“. Verme zdravému sedliackemu rozumu. Nie je nad domácu kuchyňu. Nielen chlebom je (zdravý) človek živý

9. 9. 2016

vytlačiť článok

Erika Magdalena Peprná pripomína, že manipulácia sa neobmedzuje len na politiku, a v tejto súvislosti komentuje zistenia amerického lekára Dr. Josepha Mercolu, ktorý prináša nové výskumy potvrdzujúce staré pravdy

Na Protiprúde sa často venujeme téme zdravia a jedla. Niektoré výskumy totiž ukazujú, akú nezanedbateľnú úlohu pri (ne)zachovaní a (ne)udržaní nášho zdravia hrá práve zdanlivo podivný fakt, že väčšina z nás je podvyživená, hoci žijeme v nadbytku.

Podvýživa moderného človeka

Chýbajú nám totiž základné vitamíny a minerály, bez ktorých telo jednoducho nemôže zdravo fungovať. Konvenčná „priemyselne spracovaná“ diéta – vrátane večerí z mikrovlnky, rýchleho občerstvenia a polotovarov – skrátka potrebné živiny neobsahuje. Žiadne „tabletky“, ktoré nám tak ochotne v prípade ochorenia podstrčí farmaceutický priemysel, túto jednoduchú rovnicu neprinútia, aby fungovala inak – a naše zdravie teda neskorigujú.

Erika M. Peprná

Preto sa v dnešnej dobe mnoho osvietenejších lekárov „protiprúdovo“ venuje teórii zdravej výživy. Ich „tradiční“ kolegovia ich za to zvyčajne odsudzujú a diskreditujú s až pozoruhodnou zúrivosťou. Pritom závery týchto domnelo kontroverzných lekárov často stoja za to, aby sme si ich aspoň vypočuli.

Súčasne však populárne príslovie „sme to, čo jeme“ neplatí absolútne. Dnes je paradoxne ťažké vysvetliť modernému človeku zásadu, ktorá bola dvetisíc rokov – a vlastne ešte donedávna – samozrejmou súčasťou našej civilizácie: „Človeka nepoškvrňuje to, čo vchádza do úst, ale čo vychádza z úst, to poškvrňuje človeka...“ Skrátka, že to najdôležitejšie pre človeka nie je v žalúdku, ale v srdci.

Lenže – ako sa má v týchto poučkách súčasný človek zorientovať, ak chce byť skutočne zdravý? Duchovná potrava predstavuje pre mnohých „nadštandard“. A tá materiálna? Zo všetkých strán sa valia rôzne protichodné odporúčania: Jedzte ovocie! Nejedzte ovocie! Nejedzte žiadne cukry! Jedzte med! Jedzte len surovú stravu. Nie, len varenú!

Ako sa zorientovať?

Normálny „konzument“ všetkých týchto prehlušujúcich sa odporúčaní často nakoniec rezignuje: Nie je to vlastne jedno? Radšej zostanem pri tradičných haluškách (v horšom prípade pri hamburgeroch a sendvičoch z rýchleho občerstvenia) a dietetické odporúčania prenechám „šialeným jogínom“.

Lenže jedlo, či už sa nám to páči alebo nie, ovplyvňuje naše zdravie naozaj veľmi zásadným spôsobom. Prieskumy, o ktorých píše v nasledujúcom článku americký lekár a dietológ Dr. Mercola, zistili, že už jediný „zásah“ z fast foodu vytvára v našom organizme prostredie, ktoré môže viesť z dlhodobého hľadiska k chorobe, a že po päťdňovej konzumácii dobrôt z reštaurácií rýchleho občerstvenia a podobných jedál budú naše svaly veľmi pravdepodobne vykazovať známky chybného metabolizmu.

Nejde o to urobiť si z jedla nové náboženstvo (presnejšie povedané, skutočné náboženstvo ním nahradiť); zo sklonu k obžerstvu prejsť do fanatického stráženia si kalórií, výživných látok a druhov múky, sladidiel alebo pôvodu mäsa a vajec. Ide o to – podobne ako v iných oblastiach života – dopriať si dostatočne kvalitné veci. Poctivé, domáce jedlo, ktoré nás stojí „len“ rozhodnutie – a o niečo väčšie množstvo času alebo aj peňazí, pretože musíme nájsť zdroj „neskazených“ surovín a aspoň chvíľu sa zamyslieť nad tým, čo jeme, a „započúvať sa“ do toho, čo naše telo vlastne potrebuje:

Joseph Mercola: Päť dní fast foodu môže poškodiť svaly

Keď to preženiete s pizzou, cestovinami so syrom, čipsmi a zmrzlinou, asi si potom robíte starosti, čo to urobí s vaším pasom či stehnami. Lenže napchávanie sa nekvalitným „rýchlym jedlom“ nie je len záležitosť, ktorá vám pridá nežiaduce kilá. Môže mať oveľa vážnejšie dôsledky.

Pri jednom pokuse zaznamenali vedci u ľudí, ktorí sa živili diétou zloženou z cestovín so syrom, konzervovaného mäsa, hamburgerov, majonézy a jedál z mikrovlnky, negatívne zdravotné dôsledky už po piatich dňoch. Po ekvivalente pracovného týždňa strávenom na „junk foode“ účastníkov štúdie (dvanásť mužov vo vysokoškolskom veku) otestovali a ich svaly vykázali pokles schopnosti oxidovať glukózu. To je veľmi zlé znamenie – niekde na konci tejto cesty im už veselo máva inzulínová rezistencia, teda cukrovka. Svaly sú totiž extrémne dôležité pre správnu prácu tela s glukózou. Príjem kalórií u všetkých skúmaných mladíkov pritom zostal rovnaký.

McBabylon’s

Čítajte TU: McDonald's: Symbol demokracie alebo dielo iluminátov? Novodobá babylónska veža. Menia nás fast foody na moderných zombie? Démon chce svoje kuracie nugetky. Vykŕmime sa až na smrť?

Ak telo funguje normálne, svaly glukózu buď spália, keď ju potrebujú, alebo ju uložia na budúce použitie. Svaly tvoria zhruba tretinu váhy ľudského tela, takže ak prídete o tohto kľúčového „hráča“ v hre o glukózu, koledujete si nielen o cukrovku, ale aj o ďalšie problémy.

„Normálna reakcia na príjem potravy do organizmu bola buď otupená, alebo jednoducho zmizla – stačilo päť dní,“ cituje časopis Time doktora Matthewa Hulvera, šéfa Fakulty ľudskej výživy, potravín a pohybových aktivít na Virgínskej technickej univerzite (Virginia Tech). „Pred začiatkom diéty sme skúmaným mužom namerali približne štyri hodiny po normálnom jedle veľký vzostup oxidačných cieľov vo svaloch. Po piatich dňoch bola táto reakcia v zásade preč. Boli sme prekvapení, k akej veľkej zmene došlo po piatich dňoch.“

Stačí jediné jedlo

Dokument Morgana Spurlocka Super Size Me ukázal jeden z prvých pokusov, ako predviesť následky, ktoré na vás bude mať diéta zložená len z fast foodu. Môžete si však všimnúť, že na to, aby ste trochu zhoršili vlastné zdravie, nemusíte jesť fast food mesiac ako autor spomínaného dokumentu. Jedna štúdia publikovaná v časopise Journal of the American College of Cardiology (Časopis Americkej kardiologickej univerzity) dokazuje, že k negatívnym zmenám dochádza už po jedinom jedle.

Keď totiž skonzumujete potraviny, ktoré majú vysoký obsah tukov a cukru, cukor spôsobí veľký výkyv v hladine krvného cukru, ktorému sa hovorí „postprandiálna hypoglykémia“. Dlhodobé výkyvy môžu znamenať zvýšené riziko infarktu, ale aj tie krátkodobé „stoja za to“:

– objavia sa zápalové látky v niektorých tkanivách (akoby boli infikované);

– zúžia sa cievy;

– v tele sa vytvára väčšie množstvo škodlivých voľných radikálov;

– krvný tlak môže stúpnuť nad normu;

– inzulínová „špička“ môže spôsobiť, že sa budete cítiť hladní hneď po jedle.

Dobrá správa však je, že len čo zjete zdravé jedlo, telo sa – opäť po jednom jedinom „príjme“ – vráti do normálneho stavu. Autor citovanej štúdie James O’Keefe zo Stredoamerického inštitútu pre zdravie srdca (Mid America Heart Institute) v Kansas City v Missouri o tom pre časopis Time povedal: „Vaše zdravie a vitalita, na veľmi základnej úrovni, sú v podstate presne také dobré ako vaše posledné jedlo.“

Nesmrteľné rezance a zdravý sedliacky rozum

Dr. Braden Kuo z Massachusettskej všeobecnej nemocnice urobil malý experiment. Kamerou vo veľkosti priemernej tablety pozoroval, čo sa stane vo vašom žalúdku potom, keď zjete čínske rezance „ramen“ (teda jeden z najobľúbenejších typov instantného jedla nielen v Amerike, ale aj u nás ako súčasť „čínskych polievok“, pozn. red.).

Výsledky boli ohromujúce. Môžete ich vidieť na videu: aj po dvoch hodinách sú rezance pozoruhodne nedotknuté, na rozdiel od domácich rezancov, ktoré Dr. Kuo použil ako porovnávaciu vzorku. To z viacerých dôvodov nie je dobrá správa.

Ramen rezance zostali v žalúdku ešte aj po dvoch hodinách – video, ktoré ovládlo internet.

Predovšetkým ich konzumáciou značne zaťažujeme tráviaci systém. To je celkom ironické, pretože väčšinou to s „fast foodom“ býva práve opačne: má tak málo vlákniny, že sa rozloží ihneď, čo naruší hladinu cukru v krvi a negatívne ovplyvňuje hospodárenie tela s inzulínom.

Lenže keď vám v tráviacom trakte „polihujú“ ramen rezance, veľa výživy z nich nezískate. Jediné, čoho sú plné, sú toxické látky – napríklad takzvaný terciárny butylhydrochinón (TBHQ), ktorý si teda poleňoší vo vašom žalúdku pekných pár hodín. Štúdie na to, čo mu pritom spôsobí, zatiaľ síce nemáme k dispozícii, ale už zdravý sedliacky rozum naznačuje, že to nebude nič najzdravšie.

Presne o to aj v prípade zdravého stravovania v skutočnosti ide: o počúvanie „zdravého sedliackeho rozumu“ a vlastného tela. Podobný prístup nás okrem toho prinúti urobiť ďalší krôčik smerom von zo závislosti od „systému novodobého otroctva“. Ten miluje „ovečky“, ktoré pri telke spasú pizzu a bez polotovarov si nedokážu vlastný život ani predstaviť – a nie ľudí, ktorí sú schopní, nielen po stravovacej stránke, vziať svoj život do vlastných rúk. A to za trochu premýšľania už hádam stojí.

Nepodľahnúť tlaku mainstreamu je proste komplexná záležitosť. Duchovne aj materiálne.

Zdroj.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top