Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Nebezpečná rozprávka o „starostlivom štáte“: Človek, ktorého „zabil šarlatán“, verzus muž, ktorý odmietol „chemickú liečbu“ a z rakoviny sa vyliečil sám. Kde je pravda?

Nebezpečná rozprávka o „starostlivom štáte“: Človek, ktorého „zabil šarlatán“, verzus muž, ktorý odmietol „chemickú liečbu“ a z rakoviny sa vyliečil sám. Kde je pravda?

9. 8. 2016

vytlačiť článok

Erika Magdalena Peprná sa zamýšľa nad princípmi liečby nielen „fatálnych“ chorôb, pri ktorých sme manipulovaní do úlohy pasívnych „obetí“ rôznych priemyselných záujmov

Raz za čas zverejnia médiá správu o človeku, ktorý zomrel na rakovinu, leukémiu alebo podobnú chorobu, pretože sa zveril do rúk alternatívneho liečiteľa (v oficiálnej verzii „šarlatána“). S ohľadom na obvyklé mediálne dezinformácie a neupresnenosť skutočnej závažnosti alebo vývojového štádia choroby nie sme schopní posúdiť, či dotyčný liečiteľ bol alebo nebol „šarlatán“. Podobné prípady sa však následne využívajú na paušálnu diskreditáciu všetkých liečiteľov.

Kto zabíja viac?

Kto povedal A, musí totiž povedať aj B: teda predovšetkým pripustiť, že okrem „šarlatánov“ existujú aj úspešní liečitelia s ohromujúcimi výsledkami. A okrem poctivých „klasických“ lekárov stovky a tisíce „šarlatánov“ v plášťoch „bielej armády“. Nepochybne sú o správnosti svojich liečebných postupov presvedčení rovnako ako dotyčný liečiteľ, ktorý sa (údajne) pokúšal vyliečiť rakovinu „tlieskaním“ – a ich liečba je štatisticky zhruba rovnako úspešná alebo neúspešná.

Erika M. Peprná

O státisícoch mŕtvych na rakovinu pri plnom využití súčasných „vedeckých metód“ nás však médiá neinformujú. Berie sa to ako samozrejmosť: u niektorých ľudí sa rakovinu vyliečiť podarí, u iných nie. Keby existovala nejaká porovnávacia štúdia (počet pacientov na počet mŕtvych pri klasickej a alternatívnej liečbe), pravdepodobne by sme zistili, že drastické metódy (ožarovanie, chemoterapia atď.) „vedeckej medicíny“ zabíjajú pacientov oveľa „úspešnejšie“ ako šarlatáni – či už domnelí, alebo skutoční.

„Jednoduché“ uzdravenie s pomocou...

Dobrým príkladom môže byť správa, ktorú priniesol server NaturalNews.com: Informuje o prípade Chrisa Warka, muža, ktorý prežil rakovinu hrubého čreva v treťom štádiu (to jest už s postihnutím lokálnych lymfatických uzlín) bez chemoterapie – operáciou a zmenou životného štýlu. A kladie si základnú fatálnu otázku: Ak je American Cancer Society (Americká spoločnosť pre rakovinu) skutočne taká oddaná liečbe rakoviny, ako tvrdí, prečo nepublikuje aj jednoduché návody, ako je ten Chrisov?

Slnko a Gisele

Čítajte TU: Veľká rakovinová lož: Slnko smrtiace melanómy nespôsobuje, ale lieči. Čo majú spoločné Gisele Bündchen a slávny dermatológ? Neboja sa slnka, ale chémie. Tajná ingrediencia zdravého opálenia nielen cez prázdniny

Dotyčný Chris Wark na svojom webe píše: „V roku 2003 mi lekári diagnostikovali rakovinu hrubého čreva v treťom štádiu. Operáciu som podstúpil, odmietol som však chemoterapiu. Namiesto toho som sa uzdravil zdravou výživou a prírodnou liečbou. S Božou pomocou som nielenže stále veselo nažive, ale nevrátila sa ani rakovina.“

Chrisovi, vtedy dvadsaťšesťročnému, povedali, že bude potrebovať zhruba deväť mesiacov trvajúcu chemoterapeutickú liečbu s následnou operáciou. Že je to jediná cesta k záchrane jeho života. Už to samo o sebe je brutálny nátlak, ktorému väčšina ľudí, samozrejme, podľahne. Lenže Wark sa nevzdal a vzal svoje zdravie do vlastných rúk. Ako sám hovorí: „Predstava, že otrávim svoje telo, aby som mu umožnil cestu k zdraviu, mi skrátka nedávala zmysel.“ Spolu so ženou sa modlil a prosil o Božiu pomoc. A ona prišla – vo forme knihy Božia cesta k úplnému zdraviu (God’s Way to Ultimate Health), na ktorú mu poslal prostredníctvom e-mailu odkaz jeden jemu úplne neznámy človek z Aljašky.

Životná zmena

Chris začal okamžite meniť svoje návyky, predovšetkým stravovacie. Napríklad začal každý deň jesť obrovský šalát zo zeleniny a korenia, ktoré sú známe svojimi protirakovinovými účinkami, ako sú brokolica, karfiol, špenát, kučeravý kel, červená kapusta, cibuľa, cesnak, kurkuma, oregano, kajenské korenie a jablčný ocot. Okrem toho sa v rámci svojich možností úplne zbavil chemikálií, ktoré sú inak každodennou súčasťou života väčšiny západnej populácie.

„V našom životnom prostredí je dnes viac ako 80 000 umelo vyrobených chemikálií,“ vysvetľoval Chris Wark na konferencii o zdraví. „Preto je dôležité telo zásobovať výživou zo zdravej stravy a podporovať imunitný systém, aby sa mohol čistiť.“ Medzi škodlivými látkami spomína napríklad hliník, olovo a ďalšie ťažké kovy. „To, čo konzumujete, je dôležité, ale dôležité je aj zbaviť sa toxických chemikálií v dome – preto sme odstránili toxickú kozmetiku, šampóny aj domáce čističe.“

Chris doplnil zmenu stravovacích návykov pravidelným pohybom – pár mesiacov po operácii napríklad začal „cvičiť“ na trampolíne. Samozrejme, že v tom čase o žiadne skákanie nešlo – sedel a trošku sa hojdal, viac mu slabosť a bolesť nedovolili. Pretože sa však dočítal, že podobný pohyb dáva do pohybu lymfatický systém a posilňuje kosti aj vnútorné orgány, vytrval. To, ako vyzerá dnes, si môžete pozrieť tu.

Realistický prístup k liečbe

Ako dodáva server NaturalNews.com: „Realistický prístup k liečbe rakoviny znamená povzbudiť imunitný systém, aby produkoval energiu na bunkovej úrovni. To neznamená, že máme niečo ako ,univerzálny liek‘ – uzdravenie z rakoviny je cesta. Chris, ako aj ďalší prispievatelia na jeho serveri rozprávajú o holistickej ceste k uzdraveniu, ktorá znamená minimalizovať stres, ktorému sme vystavení, a maximalizovať vlastnú energiu. Tento prístup vlastne vyzýva, aby sme posilnili svojho ducha aj telo – už len tým, že v každodennom živote budeme dodržiavať precízne liečebné zásady. Teda napríklad to, že sa vzdáme cukrov či potravín obsahujúcich sodík.

Keď niekomu diagnostikujú rakovinu, väčšinou začne panikáriť a báť sa. Strach sa stupňuje v momente, keď ho lekári začnú tlačiť do chemoterapeutického ,riešenia‘. Veľa pacientov prežije pár bezsenných nocí a potom sa vzdá. Ale holistický životný štýl, ktorý odstraňuje prvotné príčiny rakoviny, ktorými sú často ,len‘ prekyslenie organizmu, zamorenie plesňami a parazitmi, otrava ťažkými kovmi a bunkový edém, je v skutočnosti cestou k aktivizácii zdravého, silného imunitnému systému, ktorý nakoniec privodí aj vyliečenie z rakoviny.“

Čas žať

Čítajte TU: Chlieb: Najväčšia droga modernej doby? Cukrovka, srdcové choroby aj akné. „Plastová“ pšenica nám ničí zdravie. Americký lekár: Schudnúť ľahko a rýchlo znamená nejesť to, čomu ešte stále mechanicky hovoríme chlieb

Po desiatich rokoch, keď je stále zdravý, Chris opisuje rakovinu ako „dramatický pokus vášho tela, ktoré vám chce v skutočnosti zachrániť život“. Jeho server s príznačným názvom „Chris porazil rakovinu“ je informačným strediskom a diskusným centrom, na ktorom sa denne objavujú nové podobné príbehy.

Lenže, ako píše NaturalNews.com, lekára v Americkej spoločnosti pre rakovinu to nezaujíma – v našich končinách je situácia, pochopiteľne, rovnaká. V skutočnosti je drvivá väčšina možno aj poctivých onkológov vo vleku „biznisu smrti“, ktorý, samozrejme, nechce zdravých pacientov.

Keby sa totiž pacienti dokázali vyliečiť z rakoviny pomocou niekoľkých lacných postupov, náročných predovšetkým na osobnú zodpovednosť a poctivosť voči vlastnej životnej ceste, priviedlo by to mnohé mocné farmaceutické firmy k bankrotu.

Problém šarlatána

A „problém šarlatánov“? Rozhodne nie prísnejšie postihy či „likvidácia“ liečiteľov – hlavný záujem farmaceutického biznisu. Pretože práve ten „rakovinový“ prináša astronomické zisky a je jedným z dôvodov, prečo sa prakticky nedá finančne pokryť zdravotníctvo v západných krajinách.

Nekonečné mediálne „trestné výpravy“ proti liečiteľom, ako v prípade „človeka, ktorého zabil šarlatán“, vyzerajú napohľad presvedčivo. Mnoho ľudí potom patrične vydesia a zaženú „do stáda“, čo je vlastný zmysel tejto propagandy. V skutočnosti však nič neriešia. Nejde v nich o zdravie a cestu k nemu, ale o ešte pevnejšie „obruče“ jednej z dôležitých vetiev manipulácie verejnosti. O zabetónovanie princípu „Nestaraj sa, my sa o teba postaráme“. A to platí nielen v zdravotníctve.

Vtip zdravého života pritom spočíva v niečom úplne opačnom. Predovšetkým v tom, aby sa človek – potenciálny pacient – naučil samostatne rozhodovať o vlastnom zdraví, o vlastnom osude. Mýtus, ktorý ho uspáva rozprávkou o „starostlivom štáte“, ktorý „bezpečne otestuje“ lekára či liečiteľa a zaistí mu, že ho budú liečiť len tí „kvalitní“, ho môže veľmi ľahko pripraviť o život. A aj sa to dnes a denne deje, len sa o tom z médií nič nedozvieme.

Len v úplne ojedinelých prípadoch sa totiž objaví „príbeh šarlatána v bielom“ na výplatnej páske veľkej farmaceutickej firmy. A keď už, tak len v spojitosti s populárnym „bojom proti korupcii“. Lenže  tu ide o život.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top