Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Prekrásny nový svet: Bábätká na drogách a slintajúce dievčatko v cele. Máte depresiu? Pusťte to z hlavy, ide len o ilúziu. Vedkyňa: „Ľuďom sa to veľmi nepáči, ale nedá sa nič robiť.“ Aké „mémy“ si dnes v telke pozrieme?

Prekrásny nový svet: Bábätká na drogách a slintajúce dievčatko v cele. Máte depresiu? Pusťte to z hlavy, ide len o ilúziu. Vedkyňa: „Ľuďom sa to veľmi nepáči, ale nedá sa nič robiť.“ Aké „mémy“ si dnes v telke pozrieme?

20. 7. 2016

vytlačiť článok

Erika Magdalena Peprná sa pozastavuje nad dramaticky sa šíriacou epidémiou depresií aj tým, čo ich v skutočnosti spôsobuje – a veľmi ju neprekvapuje, že práve to nemáme vedieť

Výskyt depresie na Slovensku (a nielen u nás) narastá. Nejde však o tú bežnú „depku“, fakticky len výkyv nálady, ale o skutočnú stratu rovnováhy a chuti do života, smútok, paniku alebo úzkosť. Časť z takto postihnutých ľudí rieši svoj psychický stav pomocou liekov. Dá sa tejto ďalšej „epidémii modernej doby“ zabrániť? A pokiaľ áno, ako?

Farbotlačové obrázky a temná realita

Odpoveď lekárskeho aj vedeckého mainstreamu je, samozrejme, jasná: Žite zdravo, hýbte sa – a keď sa vám to „nepodarí“ a prihlási sa depresia, papkajte pekne prášky. Je to pre vaše dobro. Lenže realita vyzerá trochu temnejšie než farbotlačové plagátiky v lekárskych ordináciách a ich mediálnych „predizbách“.

Erika M. Peprná

Svoje by o tejto temnote mohla rozprávať napríklad Maryanne Godboldová z Detroitu, ktorá sa sama starala o svoju jedenásťročnú dcérku Arianu. Dieťa sa narodilo s poškodenou nohou, ktorú museli lekári amputovať. Z toho dôvodu ju matka niekoľko prvých rokov školskej dochádzky učila doma.

Potom však chcela Ariana chodiť do „normálnej“ školy – a milujúca matka sa rozhodla, že jej to umožní. Lenže... Dieťa muselo byť povinne „doočkované“, aby smelo ísť „medzi ľudí“. A Arianu toto očkovanie bezmála prizabilo. Dostala encefalitídu, teda zápal mozgu, čo však doktori odhalili až neskôr. V prvej chvíli bolo vidieť len to, že sa divne správa a nejaví záujem o svet. Namiesto toho, aby sa lekári zamysleli, či náhodou nejde o vedľajší účinok očkovania, nasadili dievčatku antidepresívum Risperdal. Výsledok bol príšerný. Ako inak. Vakcína je „posvätnou kravou“ lekárskeho mainstreamu – a platí o nej takmer to isté, čo o psychofarmakách.

Scéna z pravdivého hororu

Matka všetko pozorovala a, mierne povedané, vôbec sa jej to nepáčilo. Podpísala preto reverz a našla iného, racionálnejšieho lekára, ktorému sa v priebehu desiatich mesiacov podarilo Arianu z drogovej pasce vymotať. Začal zároveň liečiť skutočnú príčinu jej stavu – vakcínou vyvolanú encefalitídu a opuch mozgu. Lenže to sa zase dotklo pôvodného lekárskeho centra – ktoré matku „bonzlo“ sociálke.

Nasledovala scéna z thrilleru osvieženého slávnou antiutópiou Aldousa Huxleyho Prekrásny nový svet: K nič netušiacej pani Godboldovej vtrhla do bytu polícia a bez súdneho príkazu (!) sa jej pokúsila dcéru odobrať. Godboldová sa s dieťaťom zabarikádovala v zadnej časti domu, z obývačky sa s ňou hodiny dohadovali ozbrojenci v helmách zo zásahovej jednotky, ktorí medzitým vypáčili dvere a „pozvali sa ďalej“, akoby bola matka teroristka, ktorá drží rukojemníkov. Nakoniec, po mnohých hodinách hrôzy, Godboldová „únoscom“ dcéru vydala. Vymohla si aspoň podmienku, že ju sociálna služba musí umiestniť u príbuzných a nesmie dostávať Risperdal.

Nie je socha ako socha

Čítajte TU: Najúspešnejšia americká tragédia: Upália Roberta De Nira? Príbehy zmrzačených detí sa na verejnosť nedostanú. Ludmila Eleková hádže vidlami, Kongres drží stranu. Tip na jedinú bezpečnú vakcínu

Sociálka sľub, pochopiteľne, nedodržala. Ariana (pre svoje dobro, samozrejme) skončila na psychiatrickej klinike. Okamžite do nej drogu „napumpovali“ – bez toho, aby si prezreli aktuálne lekárske správy –, zatiaľ čo matka putovala na päť dní do väzenia. Niekoľko dní vôbec netušila, kde jej dcéra je. Keď ju našla, dieťa bolo také zdrogované, že slintalo a nebolo schopné jasne odpovedať.

Bábätká na antidepresívach

Horor? Tento sa výnimočne skončil celkom dobre. Matka vyhrala časť súdneho sporu, dcéru dostala späť a od drog ju opäť postupne, ale dôkladne „odstavila“. Bitka však pokračuje. Nielen pre Maryanne Godboldovú, ktorú ešte stále čaká odvolací súd. Predovšetkým pre jej spoluobčanov. Ale aj pre nás. Aj keď to tak zatiaľ nevyzerá.

Nejde totiž len o vyhasnutý „maják slobody“ za oceánom. V USA už je takmer „vymaľované“. Na psychotropných drogách je až štvrtina populácie. Už dávno sa odporúča dávať antidepresíva dojčatám. „Nadrogovaných“ detičiek vo veku menej ako jeden rok je v USA okolo štvrť milióna, a keď pripočítame batoľatá, dostaneme sa k číslu nad pol milióna. Ak nesúhlasíte s oficiálnou „drogovou mafiou“, môže sa vám stať, že vám dieťa odoberú – pozri prípad pani Godboldovej.

Kuriatka

Čítajte TU: Šľachtiteľský horor dneška: Pestovanie ľudských orgánov v ošípaných. Existuje bunková pamäť? Dievča opísalo vraždu, ktorú nemohlo vidieť. Je srdce len sval pumpujúci krv?

Sme len mémy?

Keď sa domnievate, že podobný scenár u nás je len zábavná huxleyovská antiutópia, mýlite sa. Mohutnými skokmi totiž potichu spejeme k „pokrokovému a vyspelému“ systému štátnych krádeží detí a la Nórsko, takže čoskoro to môže byť ešte oveľa horšie.

Ako je to možné? Človek by si myslel, že lieky majú, s prepáčením, liečiť! Čím to teda je, že hoci neustále stúpa ich spotreba, rastie aj výskyt duševných chorôb? A ako je možné, že rodičia, ktorí by mali svoje deti milovať, im toto „dobrodenie“ doprajú veľakrát až pod hlavňami samopalov štátnych únoscov? Jediná možná odpoveď je naporúdzi.

Vedci si však myslia, že už ju majú dávno. Je to vraj jednoduché: ľudský mozog je niečo ako zložitejší počítač. Buď funguje správne, alebo sa mu musí mechanicky a chemicky „pomôcť“. Taká Susan Blackmoreová (teda pani Čiernejšia, nomen omen), slávna žiačka a nasledovníčka svetoznámeho veľkňaza materialistického svetového náboženstva Richarda Dawkinsa, má vysvetlenie krajne jednoduché.

Celé naše správanie je podľa nej súborom „mémov“, okukaných vzorcov správania, ktoré sa postupne „evolučne vytvorili“, pričom „prežili len tie najsilnejšie“. Doslova hovorí: „Vedomie je ilúzia, konštruovaný mém. Zdá sa, že memetika naznačuje, že my ľudia sme stroje, pričom táto predstava sa ľuďom nikdy veľmi nepáčila. Samozrejme, že sme stroje, biologické stroje. Ale ľuďom sa to jednoducho nezdá. Slobodná vôľa a vedomie sú len ilúzia a naše ,ja‘ je len komplexom ,mémov‘. Ľuďom sa to síce nepáči, ale ja si myslím, že je to pravda, či už sa nám to páči alebo nie.“

A basta.

Depresívna viera

Ak uveríme, že sme len „naprogramovaným“ súborom počítačových mémov v „biologickom stroji“, nie je potom ťažké si predstaviť, že tento stroj môžeme akokoľvek ovplyvňovať. Moderná medicína sa o to snaží – drogami, ale aj inak. Zaujímavé (a len na prvý pohľad krajne nelogické) je, že okrem depresií krajne zaujíma výskumníkov tohto „vedeckého svetového názoru“ ešte jedna (ne)súvisiaca vec: ľudské názory.

Tak napríklad britský denník Express informoval na sklonku minulého roka o zdanlivo bizarnom výsledku pokusu, ktorý sa venoval „mechanickej“ liečbe depresií elektromagnetmi. Vedci zistili, že keď stimulujú určité miesta v mozgu, predovšetkým tie, ktoré sa týkajú riešenia problémov, depresia sa zmierňuje. „Na svoje veľké prekvapenie“ však zistili, že pokusné osoby zároveň vykazovali nezamýšľané „zlepšenie“ v tom, že

  • menej verili v Boha, mali slabšie sklony k náboženským „vnemom a predsudkom“ a čo viac...
  • Boli tolerantnejší k migračnej otázke.

Že viera a spiritualita je vraj krajne nezdravá vec, si myslí aj iný vedecký experiment: Nedávny výskum University College London zaštítený profesorom Michaelom Kingom došiel po preskúmaní 8 000 pokusných osôb rôznych národností, ktoré pochádzali z niekoľkých kontinentov, k záveru, že veriaci ľudia (ale aj ľudia, ktorí sa označujú za „spirituálnych“ mimo hraníc náboženstva) sú údajne náchylnejší na depresiu. Nie je vraj zatiaľ úplne isté, či je príčinou náboženstvo, prípadne naopak, či depresívni ľudia majú sklony upínať sa k veciam mimo tohto sveta, mudrujú reportéri.

Detske roboty

Čítajte TU: Z ľudskej masy vyrobiť poslušné bytosti! Farmaceutické korporácie zneužívajú genetické inžinierstvo. Vakcíny zmenia ľudskú DNA! Všetko v mene zisku. Kto bude pánom a kto otrokom?

Povieme ÁNO?

Tak ako to teda je? Môžeme byť azda „biologické počítače“, ktoré sú naprogramované tak, aby verili sade evolučne najsilnejších „mémov“ a súčasne sade „nezdravých“ mémov, ktoré údajne môžu vyvolávať depresiu, ako sú napríklad náboženstvo alebo názory, že človek by chcel žiť bezpečne v hraniciach svojej po stáročia budovanej vlasti, s čím je migrantská invázia votrelcov v rozpore? Nedostáva sa tu moderná medicína do pasce?

Ani omylom. Respektíve – len na prvý pohľad. Na ten druhý je všetko po starom a v pasci je niekto úplne iný. Výskumy sú možno nové, ale môžeme ich zhrnúť dvoma veľmi starými výrokmi.

Autorom prvého je už spomínaný Aldous Huxley, ktorý vložil predstaviteľovi „establishmentu“ v Prekrásnom novom svete do úst nasledujúce slová: „Človek verí veciam preto, že je určený na to, aby im veril.“

A velikán európskej predtotalitnej filozofie, autor Manifestu komunistickej strany Karl Marx, k tomu ako šéf protinarkotického komanda dodáva: „Náboženstvo je ópium ľudstva.“

Prekrásny nový svet nie je ani prekrásny, ani nový.

Z toho by mohol človek pokojne dostať depresiu.

Zvlášť, keby veril v také veci, ako bývali tradičné hodnoty.

Ale našťastie vďaka Marxovým dedičom už vieme, že nič ako depresia byť nemôže, pretože nie je ani ľudské vedomie, ani slobodná vôľa. Všetko je to len ilúzia.

To sa mi uľavilo! Idem si pustiť telku. Možno sa dozviem, ktoré mémy sú pre dnešok stanovené ako ÁNO.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top