Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Muži sa menia na ženy. Dôvod: Hormonálna antikoncepcia. Brusel chce aspoň „čistiť“ vodu. „Tabletka“ zabíja a spôsobuje rakovinu. Ide však o viac než len o to

Muži sa menia na ženy. Dôvod: Hormonálna antikoncepcia. Brusel chce aspoň „čistiť“ vodu. „Tabletka“ zabíja a spôsobuje rakovinu. Ide však o viac než len o to

15. 6. 2016

vytlačiť článok

Erika Magdalena Peprná vysvetľuje, prečo nie je prehnané zaradiť hormonálnu antikoncepciu do tej istej kategórie ako atómovú bombu, a navrhuje, aby ženy začali uvažovať o „nepohodlnej“ slobode

V médiách sa pred nejakým časom objavila správa, že Európska únia chce čistiť vodu od hormónov pochádzajúcich z hormonálnej antikoncepcie, ktorou ju denne „zásobujú“ milióny európskych žien. Dôvodom sú alarmujúce zistenia vedcov, že hormonálne „nadopovaná“ voda mení samcov na samice – a zrejme aj mužov na ženy.

Pyrrhovo víťazstvo nad tabletkou

Čistenie však predstavuje iba zdanlivé riešenie. Len málo normálnych ľudí si želá, aby aj pitná voda prispievala ku „genderovej pomätenosti“ súčasného západného sveta. Vtip však spočíva v niečom inom. Zo strany EÚ ide ako vždy o jediné: ako platcom daní vytiahnuť z vreciek ďalšie miliardy. Prípadná ďalšia regulácia možno bude mať čiastočne pozitívny vplyv – a ak áno, vďaka Bohu za to. Fatálny problém s hormonálnou antikoncepciou sa tým však nerieši. Je oveľa hlbší.

Erika M. Peprná

Všimnime si, čo vlastne Európska únia navrhuje: nie zákaz samotnej pilulky – to by jej v očiach farmaceutických firiem ani miliónov zmanipulovaných žien nielenže neprešlo, ale asi to ani sama nechce. Nový svetový poriadok miluje poslušné „súdružky-ovčanky“ bez vlastnej vôle – a presne tie hormonálna antikoncepcia a biznis okolo nej zo žien vyrába. EÚ teda volí klasický prístup, pri ktorom sa ohrozený „eurovlk“ nažerie a ovca, produkovaná farmaceutickým priemyslom, zostane celá: Zavedenie programu bude, samozrejme, stáť stovky miliónov eur a bude znamenať vyčistenie vody od hormónov, ktoré sa do nej dostali – a ktoré do nej budú ďalej „pritekať“.

Nakoľko sa podarí vodu „uzdraviť“, zostáva vo hviezdach. Existujú totiž ľudia, ktorí tvrdia, že voda má niečo ako „pamäť“ a uchováva v sebe informácie o chemikáliách, ktoré ňou prešli, a to aj dlho potom, keď z nej vlastná chemická látka zmizne. Akékoľvek chemické čistenie by potom bolo z tohto hľadiska takmer na nič.

Atómové nebezpečenstvo a hormóny

Oveľa jednoduchším riešením by, samozrejme, bolo upustiť od „antibaby“ piluliek ako takých. Dôvodov by na to bolo dosť: od fyzických až po duchovné. Populárne tvrdenie, že „tabletka“ zmenila svet viac ako atómová bomba, je pravdepodobne pravdivé – a veľmi presne vystihuje, kam by sme mali tento „výstrelok modernej doby“ zaradiť.

Dr. Lanfranchiová vysvetľuje: „Hormonálna antikoncepcia – v podstate rovnaká droga ako tie, ktoré sa používajú na hormonálnu substitučnú liečbu – sa stále prezentuje ako neškodná a dokonca zdravá. A to aj napriek tomu, že ju Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (pobočka Svetovej zdravotníckej organizácie) označila v roku 2005 za karcinogén prvej triedy, rovnako ako napríklad rádium či azbest.“

Hormonálna antikoncepcia je totiž smrteľne nebezpečná – nielen pre dotyčnú užívateľku, ale aj pre celý ľudský druh. Napriek tomu ju milióny žien po celom svete nadšene prehĺtajú. Prečo?

Sex ako počítačová hra

Dôvody sú predovšetkým dva: po prvé, je – ako spočiatku každé moderné otroctvo – veľmi pohodlná. Odpadá zložitá neistota slobody. Menštruácia, ktorú „hlúpe“ prírodné národy považujú za najposvätnejší obdobie v živote ženy, sa stáva „eliminovanou metlou ľudstva“, niečím, ako sú napríklad osýpky. Miznú teda aj „problémy“ s prirodzeným cyklom spojené.

Na druhej strane nastupujú iné, oveľa závažnejšie, ale to nevadí, pretože si žena pripadá v bezpečí – sama pred sebou. Aj pred vlastnou sexualitou. Sex sa stáva iba rozptýlením, hobby alebo výplňou voľného času, keď práve nič vzrušujúce nebeží v televízii. Už to nie je výraz lásky – pretože sex stratil svoj účel. Aký div, že s užívaním hormonálnej antikoncepcie je často registrovaný úbytok „erotickej chuti“.

Mamograf

Čítajte TU: Detox proti rakovine: Ako „vyhladovať“ smrtiace bunky? Zmanipulované ženy – obete na „ružových pochodoch“. Farmaceutický biznis dojí miliardy zo strachu a neznalosti. Desaťdňová kúra. Kokos zasahuje

Drvivá propaganda

Ženy sú obeťami drvivej mediálnej a lekárskej masáže, v rámci ktorej sú hrubo opomínané zdravotné riziká užívania tabletky a naopak vyzdvihované jej (sporné) pozitívne účinky. Na propagandistických stránkach, ako je táto, kde si majú údajne ženy vytvoriť na základe „nestranných“ „faktov“ svoj „vlastný názor“ na to, či antikoncepciu užívať alebo nie, nájdeme nasledujúce perly:

„Klady zvyčajne výrazne prevažujú. Tabletka je vhodná pre väčšinu žien a prevažnej väčšine žien aj vyhovuje. Je to bezpečná metóda antikoncepcie, a to aj pri dlhodobom užívaní.

Prečo áno: Dnešná hormonálna antikoncepcia je efektívna, jednoduchá na užívanie, bezpečná, nemá vplyv na sex. Veľmi sa preto približuje vlastnostiam ideálnej antikoncepcie.“

Úmrtia a iné vedľajšie účinky

Paradoxne tá istá stránka na inom mieste priznáva, že čo sa týka posledného bodu, totiž vplyvu na libido ženy, je účinok nezanedbateľný: „Pri užívaní hormonálnej antikoncepcie opisuje mnoho žien čiastočnú stratu záujmu o sex. Toto bohužiaľ nie je povera, hormonálna antikoncepcia môže u niektorých žien takto skutočne pôsobiť. Jasný princíp tohto nežiaduceho účinku však detailne osvetlený nie je.“

A tým autori končia. O vysokom zdravotnom riziku, ktorému sa každá užívateľka „tabletky“ vystavuje, ani slovo. Ani slovo o tom, že antikoncepcia zabije (minimálne) dvadsať žien ročne (len vo Francúzsku) v dôsledku vzniku krvných zrazenín. Stránka síce formálne informuje o možnosti vzniku žilových trombóz (a teda aj mozgových a pľúcnych embólií, ktoré každý rok zabíjajú ďalšie ženy), rakoviny výstelky maternice či o tom, že antikoncepcia môže (a aj to robí) poriadne a často fatálne „zacvičiť“ s pečeňou. Všetky informácie sú však vždy vyvážené nejakým tým „áno, ale“. Výsledok? Celkový dojem je, že ide o bezpečný prípravok.

My za nič neručíme...

Čo iné by sme mali čakať, keď nám miniatúrnym písmom na spodku stránky jej vlastníci oznámia, že „nezaručujú a nezodpovedajú za presnosť, aktuálnosť či ucelenosť poskytovaných informácií, s výnimkou osobne identifikovateľných údajov“, a že „nebudú zodpovední za akékoľvek poškodenie či úraz spôsobený (naším) prístupom či neschopnosťou vstupu na túto internetovú stránku alebo z dôvodu (nášho) spoľahnutia sa na akúkoľvek informáciu poskytnutú na tejto internetovej stránke“.

Musia to povedať. Bez toho by totiž mali čoskoro na krku asi toľko žalôb ako firma Pfizer, ktorá za svoj hormonálny „výdobytok“ zvaný Prempro už zaplatila spolu 896 miliónov dolárov na odškodnom v rámci asi 6 000 žalôb, pretože spôsoboval u žien rakovinu (predovšetkým prsníka).

V prípade Prempra išlo o hormonálnu substitúciu v menopauze. Avšak mnohí „klasickí“ lekári tvrdia, že antikoncepcia je úplne rovnako nebezpečná. Odvolávajú sa na štúdie spájajúce napríklad antikoncepčnú „tabletku“ s 30 % nárastom rizika vzniku rakoviny prsníka.

Antikoncepcia

Čítajte TU: Ide o život: Ako nahradiť „smrtiace pilulky“? Ženy alebo otrokyne? Môžeme obísť hormonálnu antikoncepciu? Metódy starých Číňanov a mladých Indiánok

Tabletka ako Molotovov koktail

Dr. Angela Lanfranchiová, americká klinická onkologička a zakladateľka Inštitútu pre prevenciu rakoviny prsníka, hovorí, že riziká hormonálnej substitúcie aj antikoncepcie sú porovnateľné. Prirovnáva tabletku k „Molotovovmu koktailu“ pre ženské prsia. Akurát sa o tom v mainstreamových médiách z podivuhodných dôvodov „nevie“.

Dr. Lanfranchiová vysvetľuje: „Hormonálna antikoncepcia – v podstate rovnaká droga ako tie, ktoré sa používajú na hormonálnu substitučnú liečbu – sa stále prezentuje ako neškodná a dokonca zdravá. A to aj napriek tomu, že ju Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (pobočka Svetovej zdravotníckej organizácie) označila v roku 2005 za karcinogén prvej triedy, rovnako ako napríklad rádium či azbest. A nejako si nepamätám, že by toho vtedy boli plné správy, vy áno?“

Medicínske učebnice síce priznávajú, že antikoncepcia zvyšuje riziko rakoviny o tridsať percent (to je o tretinu!), ale prezieravo dodávajú, že „vzhľadom na pozitívny prínos tabletky je toto riziko zanedbateľné a klinicky nedôležité“.

„Klinicky nedôležité?! Pre koho?“ pýta sa lekárka, ukazujúc fotografiu jednej zo svojich pacientiek, Suellen Bennettovej. „Rakovinu prsníka spôsobenú ,tabletkou‘ sa síce často podarí zachytiť včas, ale to v žiadnom prípade nie je dôvod nevšímať si riziká. Potom sa vám môže stať, keď vás z rakoviny liečia (konvenčne, pozn. red.), že prídete o vlasy a o prsník. Keby Suellen niekto informoval o rizikách, ktoré užívanie tabletky prináša, určite by ju nikdy nebrala.“

Zamyslieť sa

Dr. Lanfranchiová dodáva, že zvýšenie hladiny estrogénu spôsobené užívaním hormonálnej antikoncepcie nielenže nadmerne podporuje prírastky hmoty v prsnom tkanive – čo je v zdravej miere prirodzený doplnok menštruačného cyklu –, ale zároveň môže pri svojej metabolizácii priamo poškodzovať tkanivovú DNA v prsiach.

Zvýšenie „šance“ na rakovinu je, samozrejme, len špičkou pomyselného ľadovca ničivých vedľajších účinkov „tabletky“. Pre tých, ktorí radi uvažujú v súvislostiach, dodajme, že to je celkom logický dôsledok: keď žena svojmu telu pomocou „tabletky“ fakticky oznamuje – často niekoľko rokov –, že ju nezaujíma jej ženstvo, a potláča ho, nie je potom prekvapením, že „vybuchuje“ vo forme, ako je rakovina prsníka či výstelky maternice.

Pokiaľ nás však zaujímajú len „tvrdé dáta“, tu sú: Tridsať percent. Mala by na nich myslieť každá žena, ktorá sa rozhoduje, či bude takzvane „neškodné“ hormóny užívať. Voda-nevoda. Brusel-nebrusel.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top