Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Angelina Jolie je po „preventívnej operácii“. Čo majú robiť ženy, keď nechcú prísť o prsia ako ona a podporovať „rakovinový biznis“? Vedecké štúdie hovoria: Je to prekvapivo jednoduché!

Angelina Jolie je po „preventívnej operácii“. Čo majú robiť ženy, keď nechcú prísť o prsia ako ona a podporovať „rakovinový biznis“? Vedecké štúdie hovoria: Je to prekvapivo jednoduché!

30. 5. 2016

vytlačiť článok

Redakcia Protiprúd sa na začiatku leta s odkazom na slávnu Angelininu „preventívnu amputáciu“ venuje téme nebezpečných dezodorantov a podprseniek ohrozujúcich zdravie žien a na túto tému prináša článok Dr. Mercolu

Cieľ bol dosiahnutý, aj keď len čiastočne, ale na astronomické zisky „tovární na strach“, ktoré za touto obludnou kampaňou stáli, to bohato stačí. Ceny akcií spoločností typu Myriad Genetics, ktorá si chcela nechať patentovať ľudské gény, patrične stúpli a ruky si mädlia aj výrobcovia mamografov. Nič sa nedeje?

Extra

Práve naopak. Predmet obáv významnej časti ženskej populácie – rakovina prsníka – ďalej veselo bujnie. A tí skutoční „zabijaci“, ktorí môžu rakovinovému bujneniu ešte „pomôcť“, ležia tíško na pultoch našich obchodov. Vyzerajú nenápadne, niekedy aj lákavo – a predovšetkým o nich žiadne Angeliny nevytvárajú kampane, ktoré by v tomto prípade neboli klamlivé. Mlčí o nich, pochopiteľne, aj mediálny mainstream. Preto o nich musíme informovať aspoň my. A budeme veriť, že si tieto informácie nenecháte pre seba. Práve letné mesiace aj relatívny pokoj, ktorý po „Jolie hystérii“ nastal, sú ideálnym časom na to, aby sme sa nad témou rakoviny prsníka zamysleli skutočne vážne.

Protiprúd prináša článok amerického autora, ktorého knihy figurujú na zozname najpredávanejších titulov The New York Times – Dr. Josepha Mercolu, ktorého cieľ je jednoduchý: Upozorniť na „spúšťače“ rakoviny prsníka, o ktorých bežne nepočujeme. Prečo? Nuž, vyhnúť sa im nestojí toľko peňazí, ako si zájsť na mamografiu či – povedané Orwellovským slovníkom pani Jolie – „bežnú preventívnu operáciu“.

Vyšetrenie

Čítajte TU: Detox proti rakovine: Ako „vyhladovať“ smrtiace bunky? Zmanipulované ženy – obete na „ružových pochodoch“. Farmaceutický biznis dojí miliardy zo strachu a neznalosti. Desaťdňová kúra. Kokos zasahuje

Dr. Joseph Mercola:

Nasledujúce informácie budú veľmi odlišné od táranín, ktoré ste doteraz počuli od organizácií nominálne bojujúcich proti rakovine, ako je napríklad American Cancer Society (ACS), pretože – na rozdiel od ACS – ja nemám žiadne finančné väzby na výrobcov mamografických zariadení a liekov proti rakovine.

Moje odporúčania pre prevenciu rakoviny sú oveľa jednoduchšie, patria k nim aj jednoduché životné stratégie, ktoré sú dostupné doslova pre každého.

Všetko, čo potrebujete, aby ste mohli tieto preventívne zmeny zaviesť do svojho života, sú isté informácie a práve tie budete mať, keď dočítate tento článok... A prihováram sa za to, aby ste si ich neponechali pre seba, ale podelili sa o nich aj s ostatnými, hlavne potom so ženami, ktoré poznáte.

Používanie nesprávnych antiperspirantov zvyšuje riziko vzniku rakoviny

Používanie antiperspirantu je pre väčšinu ľudí bežnou súčasťou každodennej hygieny a väčšina ľudí o tom už ani veľmi nepremýšľa. Ale poviem vám, prečo by ste o tom premýšľať mali: ak používate antiperspirant obsahujúci alumínium, zvyšujete tým riziko vzniku rakoviny.

Antiperspiranty pôsobia tak, že upchajú, uzavrú a zablokujú póry v podpazuší, z ktorých sa uvoľňuje pot – pričom aktívnou zložkou týchto prípravkov je alumínium. Alumínium nielenže úplne zablokuje jednu z ciest, ktorými sa vaše telo detoxikuje (uvoľňovanie toxínov potom v podpazuší), ale navyše vyvoláva ďalší problém – čiastočky kovu, ktoré nanesiete na svoje telo sprejom alebo guľôčkou sa musia niekam podieť.

Bádatelia stanovili, že priemerná hodnota alumínia obsiahnutého v tekutine v bradavkách je v porovnaní so zdravými ženami významne vyššia u žien postihnutých rakovinou prsníka.

Výskumy, ku ktorým patrí aj štúdia uverejnená v roku 2013 v časopise Journal of Applied Toxicology ukazujú, že vaše telo alumínium absorbuje a to sa ukladá v prsnom tkanive, dokonca sa nachádza aj v tekutine obsiahnutej v bradavkách a v mliekovodoch. Táto tekutina vypovedá o stave mikroprostredia vo vašich prsiach. Bádatelia stanovili, že priemerná hodnota alumínia obsiahnutého v tekutine v bradavkách je v porovnaní so zdravými ženami významne vyššia u žien postihnutých rakovinou prsníka, z čoho zrejme vyplýva, že zvýšená hladina alumínia je biomarkerom pre identifikáciu žien s vyšším rizikom vzniku rakoviny prsníka.

Rakovinotvorné alumínium z antiperspirantu sa môže ukladať vo vašich prsníkoch

V rámci štúdie uverejnenej roku 2007 v časopise Journal of Inorganic Biochemistry výskumníci testovali vzorky z prsníkov 17 pacientok s rakovinou prsníka, ktoré podstúpili mastektómiu. Vonkajšie prsné tkanivo žien, ktoré užívali antiperspiranty, obsahovalo alumínium. Koncentrácia alumínia v tkanivách najbližšie k podpazušiu bola vyššia ako v strede prsníka.

Prečo je tento fakt varovný?

Alumínium sa za normálnych okolností v ľudskom tele vôbec nevyskytuje, takže je jasné, že kov telo absorbovalo z antiperspirantov. Keď uvažujeme o tom, kde prichádzame do styku s alumíniom, zisťujeme, že alumínium sa zvyčajne nachádza iba v antiperspirantoch. Pokiaľ používate prostriedok, ktorý je len dezodorant, nie je pravdepodobné, že by obsahoval alumínium, ale pozor, môže obsahovať iné chemické látky, ktoré môžu byť tiež škodlivé.

Štúdie uskutočnené na zvieratách zreteľne dokladajú, že alumínium môže vyvolávať vznik rakoviny. Váš obľúbený antiperspirant môže byť – okrem očkovania – najväčším zdrojom kontaminácie vášho tela týmto jedovatým kovom!

Alumíniové soli tvoria v prípade niektorých antiperspirantov až 25 % ich objemu, takže používanie antiperspirantov môže významne zvýšiť množstvo alumínia absorbovaného vaším telom. Ako ukazujú rôzne štúdie, vaše telo môže po jedinej aplikácii antiperspirantu vstrebať až 12 promile z celkového množstva alumínia obsiahnutého v danom prípravku.

Možno vám pripadá, že to nie je až tak veľa, ale keď uvážite, že antiperspirant používate raz či viackrát denne, každý deň, celý život, dospejete k obrovskému množstvu alumínia, ktorému je vaše telo vystavené – je to jed, ktorý vo vašom tele nemá čo robiť a ktorý je toxickejší ako ortuť! Alumíniové soli sa okrem iného môžu správať podobne ako hormón estrogén. Je známe, že aj chemikálie, ktoré imitujú estrogén, zvyšujú riziko vzniku rakoviny. Štúdie uskutočnené na zvieratách zreteľne dokladajú, že alumínium môže vyvolávať vznik rakoviny. Váš obľúbený antiperspirant môže byť – okrem očkovania – najväčším zdrojom kontaminácie vášho tela týmto jedovatým kovom!

Zaobchádzajte opatrne aj s prírodnými dezodorantmi

Na trhu je veľa značiek nechemických dezodorantov, ktoré neobsahujú alumínium, a mnohé z nich predstavujú bezpečnú alternatívu. Dezodoranty predstavujú všeobecne oveľa menší problém než antiperspiranty, pretože len neutralizujú pach potu antiseptickým pôsobením proti baktériám bez toho, aby bránili poteniu. Práve preto niektoré dezodoranty vôbec alumínium neobsahujú, ale aj tak musíte byť opatrné! Niektoré prípravky tvrdia, že neobsahujú alumínium, ale tým sa myslí, že neobsahujú niektoré soli alumínia (chlorohydrát, chlorid, hydroxybromid alumínia alebo alumínium zirkónium) najčastejšie používané v antiperspirantoch a dezodorantoch.

Takže keď si vyberáte prírodnú alternatívu dezodorantu, uistite sa, že skutočne neobsahuje žiadne toxické zložky.     

Dezodoranty v podobe „kryštálov“, ktoré sú populárnou prírodnou alternatívou často používanou zákazníčkami, ktoré sa zaujímajú o svoje zdravie a snažia sa alumíniu vyhnúť, často tvrdia, že alumínium neobsahujú, ale niektoré typy v skutočnosti obsahujú iné typy zlúčenín známych ako alum, najčastejšie draselné (síran hlinitodraselný, čiže potassium aluminium sulfate).

Angelina Jolie vo filme Beowulf (2007)

Angelina Jolie vo filme Beowulf (2007)

Draselné alebo amónne alum sú v prírode sa vyskytujúce minerálne soli zložené z molekúl, ktoré sú príliš veľké na to, aby ich mohla pokožka absorbovať. Vytvárajú na koži ochrannú vrstvu, ktorá bráni rastu baktérií spôsobujúcich zápach. Tieto dezodoranty odporúčajú mnohé centrá pre liečbu rakoviny, ale aj keď ide o lepšiu alternatívu väčšiny bežných antiperspirantov a dezodorantov, neznamená to, že v nich nie je žiadne alumínium.

Navyše som vlani objavil ešte účinnejšiu stratégiu – vystavovanie podpazušia slnečným lúčom – v podstate si opálite podpazušie.

Takže keď si vyberáte prírodnú alternatívu dezodorantu, uistite sa, že skutočne neobsahuje žiadne toxické zložky. Alumínium je len jednou z nich – rôzne výrobky určené na osobnú hygienu obsahujú látky, ktorým by ste sa mali rozhodne vyhnúť. Alternatívou je tiež používanie mydla a vody. Ja osobne volím práve túto alternatívu, predovšetkým ráno po cvičení.

Navyše som vlani objavil ešte účinnejšiu stratégiu – vystavovanie podpazušia slnečným lúčom – v podstate si opálite podpazušie. Ultrafialová zložka slnečného svetla má silný antibakteriálny účinok a nielenže sterilizuje vaše podpazušie, ale zvyšuje aj hladinu vitamínu D vo vašom tele, čím zlepšuje vaše zdravie.

Spôsobujú podprsenky rakovinu?

Možno vás to prekvapí, ale nosenie určitého typu podprseniek nie je najlepšie pre vaše zdravie. Ak totiž nosíte niektorý z najpopulárnejších typov podprseniek, možno si tak pripravujete nejaký potenciálne vážny zdravotný problém. Nebezpečné sú:

 • Tesné podprsenky

Mnohí fyzici a výskumníci sa zhodujú na zistení, že tesné podprsenky môžu brániť pohybu lymfy, čím môžu prispievať k vzniku rakoviny prsníka, pretože vaše telo potom nie je schopné zbavovať sa toxínov, ktorým ste dennodenne vystavené. Alumínium z antiperspirantov je jedným z potenciálne nebezpečných toxínov, ktoré sa môžu akumulovať v prsnom tkanive, ak je prúdenie lymfy narušené. Problémom so stagnáciou lymfy sa môžete vyhnúť, ak nosíte dobre padnúcu podprsenku. Preto vám odporúčam zájsť si do dobrého obchodu, kde vám kvalifikovaní špecialisti poradia, aký typ a akú veľkosť podprsenky si máte zvoliť.

 • Podprsenky vystužené drôtmi

Takmer všetky vystužené podprsenky sú vystužené kovovými drôtmi potiahnutými plastom. Práve kov môže z dlhodobého hľadiska znamenať riziko pre vaše zdravie.

Doktor George Goodheart (známy ako „otec kineziológie“) vo svojom článku z roku 1975 s názvom Chinese Lessons for Modern Chiropractors vysvetľuje takzvaný „efekt antény“. Zistil totiž, že pripevnením malej kovovej guľôčky na akupunktúrny bod môžete dosiahnuť dlhodobú stimuláciu daného bodu. Tento objav viedol k vytvoreniu takzvaných AcuAids (aku pomôcok) – maličkých magnetov, ktoré používajú lekári na celom svete.

Kovový drôt môže navyše fungovať ako anténa priťahujúca elektromagnetické polia, ktoré môžu zvyšovať riziko vzniku rakoviny prsníka. Našťastie môžete kovovú výstuhu ľahko vybrať a nahradiť ju plastovou.

Rovnako ako tieto malé magnety však pôsobí akýkoľvek kov, ktorý je neustále priložený na niektorú z energetických dráh, respektíve na niektoré body – môže mať ten istý stimulujúci účinok. V dlhom časovom úseku môže taká neustála stimulácia vyvolať zníženie funkcie neurolymfatických reflexných bodov nachádzajúcich sa pod prsiami.

Kovový drôt môže navyše fungovať ako anténa priťahujúca elektromagnetické polia, ktoré môžu zvyšovať riziko vzniku rakoviny prsníka. Našťastie môžete kovovú výstuhu ľahko vybrať a nahradiť ju plastovou, ktorá vám poskytne žiaducu oporu, ale nebude pôsobiť ako anténa.

 • Nosenie podprseniek všeobecne...

Existuje niekoľko solídnych štúdií o vplyve nosenia podprseniek na vznik rakoviny prsníka. Najpôsobivejšia je však štúdia uskutočnená lekárskymi antropológmi Sydneym Singerom a Somom Grismaijerom – to sú autori knihy Dressed to Kill: The Link between Breast Cancer and Bras (Vražedná elegancia – súvislosť medzi rakovinou prsníka a podprsenkami). Štúdia, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 4 000 žien, dochádza k záveru, že ženy, ktoré podprsenky nenosia, majú oveľa menšie riziko vzniku rakoviny prsníka.

Okrem toho autori zistili, že:

 • u žien, ktoré nosia podprsenku 24 hodín denne, je pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka 75 % (tri zo štyroch);
 • u žien, ktoré nosia podprsenku viac ako 12 hodín denne, ale nie v spánku, je riziko 1 : 7;
 • u žien, ktoré nosia podprsenku menej ako 12 hodín denne, je riziko 1 : 52;
 • u žien, ktoré podprsenku nosia len občas alebo nenosia vôbec, je riziko 1 : 168.

Porovnaním žien, ktoré nosia podprsenku 24 hodín denne, s tými, ktoré ju nenosia vôbec, zistíme, že riziko je 125-násobne vyššie. Ako ukazujú výsledky tejto štúdie, súvislosť medzi podprsenkami a rakovinou prsníka je asi trojnásobne výraznejšia ako medzi fajčením a rakovinou.

Táto štúdia síce nesledovala ďalšie rizikové faktory, ktoré mohli výsledky ovplyvniť, ale existujú aj iné štúdie, ktoré túto tesnú súvislosť potvrdzujú. Napríklad skupina japonských výskumníkov zistila, že nosenie podprsenky alebo podväzkového pásu môže znižovať hladinu melatonínu až o 60 %. Hormón melatonín úzko súvisí s reguláciou spánkových cyklov, okrem toho nespočetné štúdie dokazujú jeho protirakovinové pôsobenie.

Stručné zhrnutie:

 • Antiperspirant, ktorý používate, zrejme obsahuje alumínium a toto alumínium sa vstrebáva do vašich prsných tkanív, kde môže prispievať k vzniku rakoviny prsníka a ďalších zdravotných problémov.
 • Ženy trpiace rakovinou prsníka majú vyššiu hladinu alumínia v tekutine, ktorá sa nachádza v bradavkách a v mliekovodoch.
 • Výskumy ukazujú, že alumínium z antiperspirantov sa ukladá v prsnom tkanive, štúdie uskutočňované na zvieratách potom dokladajú, že alumínium môže vyvolávať rakovinu.
 • K dôležitým zásadám prevencie rakoviny patrí: svedomitá voľba prírodnej kozmetiky (dezodoranty), správne zaobchádzanie s podprsenkami, obmedzenie príjmu cukru vrátane fruktózy, dostatok vitamínu D (slnenie) a dostatok omegy-3 živočíšneho pôvodu.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top