Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Liečivo, za ktoré sa neusporadúvajú obludné ružové pochody: Nemecká vedkyňa vynašla už pred rokmi úspešný a jednoduchý liek na rakovinu. Protiprúd prináša recept
legenda: Rakovinový priemysel smrti: skutočná korupcia | autor: Ondřej Höppner

Liečivo, za ktoré sa neusporadúvajú obludné ružové pochody: Nemecká vedkyňa vynašla už pred rokmi úspešný a jednoduchý liek na rakovinu. Protiprúd prináša recept

4. 9. 2013

vytlačiť článok

Jana Hollanová Dr. Johanna Budwigová, nemecká fyzička, farmakologička a biochemička, na základe svojich objavov týkajúcich sa úlohy nenasýtených mastných kyselín vo fungovaní ľudského imunitného systému vyliečila tisíce pacientov. Mnohí z nich boli v poslednom štádiu rakoviny a mali pred sebou podľa odhadov lekárov len týždne života. Zázračným „liečivom“ sú „obyčajné“ potraviny ako tvaroh, ľanový olej a šampanské. Dr. Budwigová bola za tieto svoje objavy sedemkrát nominovaná na alternatívnu Nobelovu cenu. Jej metóda zachraňuje (nielen) onkologických pacientov aj dnes.

Vyliečili sa už tisíce ľudí. Minulý týždeň sa nám do poradne zdravého životného štýlu doniesla ďalšia pozitívna správa – pán, ktorý bol pripútaný s rakovinou na lôžko a jeho životné vyhliadky boli  niekoľkomesačné, s pomocou „protokolu Dr. Budwigovej“ svoju chorobu prekonal a – ako sa hovorí – „zdravý vstal z postele“. Takýchto prípadov je prekvapivo veľa.

Na rozdiel od bežných liečebných opatrení, ako je chemoterapia, sa dá povedať, že liečba, ktorú vynašla Dr. Budwigová, takmer nič nestojí a dá sa „praktizovať“ doma v kuchyni. A aj preto ju rakovinový „priemysel smrti“ nenávidí, rovnako ako nenávidel jej objaviteľku, ktorá s poctivosťou vedkyne hovorila o veciach presne tak, ako boli, či už sa to niekomu páčilo alebo nie.

Objaviteľka nenahraditeľných tukov

Johanna Budwigová sa narodila 30. septembra 1908 v Nemecku. Táto geniálna žena, sedemkrát nominovaná na Nobelovu cenu, získala doktorát z fyziky, jej odborom však bola aj biochémia a farmakológia. Pracovala ako hlavná konzultantka pre Spolkový inštitút pre výskum tukov.

Svoje celoživotné úsilie zamerala na výskum tukov. Čoskoro si uvedomila dôležitosť tukov v ľudskom organizme, a tak sa začala zaoberať metabolizmom tukov, najmä esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú zásadne dôležité pre zdravie ľudského organizmu. Jej objavy sú skutočne prevratné a niet divu, že sa ich veľkí výrobcovia spotrebných tukov dodnes snažia potlačiť a zatajiť pred verejnosťou.

Dr. Johanna Budwigová

Dr. Johanna Budwigová

Doktorka Budwigová totiž zistila, že zatiaľ čo nenasýtené mastné kyseliny (nazývajú sa súhrnne omega-3 nenasýtené mastné kyseliny alebo PUFA omega-3 a ich spoločným rysom je dvojitá väzba medzi uhlíkmi na treťom mieste, počítajúc od koncového metylu) sú pre ľudský organizmus nesmierne prospešné, takzvané saturované, čiže hydrogenizované tuky (nachádzajúce sa dnes napríklad predovšetkým v údajne „zdravých“ margarínoch) nášmu zdraviu naopak intenzívne škodia.

Rybí tuk kontra fast food – bitka o naše zdravie

Nenasýtené mastné kyseliny sa vyznačujú jednou alebo viacerými dvojitými, prípadne trojitými väzbami v rámci molekuly. Dvojité väzby znamenajú, že molekula obsahuje takzvané „voľné elektróny“. Doktorka Budwigová prišla na to, že práve tieto voľné elektróny sú schopné prijímať fotóny zo slnečného svetla – vlastne tak vnášajú svetlo do našich buniek – a sú nevyhnutné na udržanie všetkých druhov fyziologických funkcií.

Nenasýtené mastné kyseliny predstavujú okrem iného základný materiál pre tvorbu a funkciu bunkových membrán, sú nenahraditeľné pre transportné mechanizmy a funkciu mnohých enzymatických systémov. Naše telo si však esenciálne mastné kyseliny (čo sú predovšetkým kyselina linolová a linolenová) nevie vyrobiť, preto si ich prísun musíme zaistiť v strave.

Hlavným zdrojom kyseliny linolovej a linolenovej je rybí tuk, ľanový, konopný a repkový olej, vyskytujú sa aj v olejoch zo semien čiernej ríbezle, vlašského orecha, gaštanu, čakanky a sóje.

Saturované, čiže stužené (hydrogenizované) tuky naopak voľné elektróny z našich buniek „vysajú“, čím zhoršujú podmienky pre všetky metabolické procesy v tele. Ešte horšie ako saturované tuky sú takzvané transmastné kyseliny, čiže transtuky, ktoré sa dnes nachádzajú v mnohých jedlách, predovšetkým tých v slávnych reťazcoch rýchleho občerstvenia.

Zázračný recept: ľanový olej s mliečnou bielkovinou

Toto poznanie je samo o sebe nesmierne dôležité pre náš život a zdravie. Doktorka Budwigová sa však neuspokojila len s konštatovaním, že esenciálne mastné kyseliny sú „zdravé“. Snažila sa nájsť spôsob, ako zaistiť prísun čo najväčšieho množstva esenciálnych kyselín vo forme, ktorú náš organizmus dokáže najlepšie spracovať.

A tak učinila skutočne prevratný objav. Zistila, že ak zmieša ľanový olej (ktorý je najlepším zdrojom kyselín omega-3) s mliečnou bielkovinou získanou z tvarohu alebo jogurtu, ľudské telo dokáže najlepšie prijať esenciálne kyseliny, ktoré sa v ňom nachádzajú. V kombinácii so sírou z mliečnej bielkoviny sa ľanový olej stáva rozpustným vo vode a v tejto podobe potom môže preniknúť do všetkých kapilár a buniek, kde podporuje takzvané „bunkové dýchanie“. Ak podporíme bunkové dýchanie, náš organizmus si poradí s väčšinou problémov sám.

„Protokol Dr. Budwigovej“ zachraňuje životy

V priebehu rokov potom vypracovala preslávený „protokol Budwigovej“ – liečebný postup založený na podávaní ľanového oleja zmiešaného s tvarohom, do ktorého niekedy, najmä veľmi chorým a slabým pacientom, pridávala ešte kvalitné biele víno alebo šampanské.

Medzinárodná vedecká komunita prejavila svoje uznanie voči práci doktorky Budwigovej sedemnásobnou nomináciou na Right Livelihood Award, teda alternatívnu Nobelovu cenu. Obrie priemyselné koncerny vyrábajúce saturované tuky však zakaždým dokázali zabrániť, aby túto cenu skutočne dostala.

Za „doktorkou Johannou“ prichádzali ľudia zo všetkých končín sveta, mnohí takí chorí, že im lekári dávali už len niekoľko týždňov alebo dokonca dní života. Po niekoľkých dňoch podávania ľanového oleja sa ich stav začal viditeľne zlepšovať a drvivá väčšina chorých sa rýchlo uzdravila. Dr. Budwigová liečila svojou metódou najrôznejšie choroby – nielen kardiovaskulárne a rôzne degeneratívne ochorenia, ale aj všetky typy rakoviny – práve liečbou tejto modernej „metly“ sa jej metóda preslávila.

Svoje poznatky zhrnula v niekoľkých knihách, z ktorých niektoré sú určené širokej verejnosti, ostatné sú odborné publikácie. K najznámejším titulom patria Rakovina – problém a riešenie, Tukový syndróm, Rakovina, problém tukov a dietologické práce Ľanový olej ako skutočná pomoc proti artritíde, srdcovému infarktu, rakovine a ďalším chorobám a Kuchárska kniha diéty tukov a proteínov.

Vedkyňa nenávidená „priemyslom smrti“

Doktorka Budwigová mala veľmi priamu povahu a nebála sa verejne hovoriť o svojich objavoch. Keď hovorila o súčasných metódach liečby rakoviny a ďalších degeneratívnych ochorení, naozaj si „nebrala servítky“ a o lekárskom „rakovinovom priemysle“ sa vyjadrovala s veľkým dešpektom. V dôsledku svojej priamosti a neústupnosti musela opakovane čeliť rôznym obvineniam, dokonca aj súdnym procesom.

Medzinárodná vedecká komunita prejavila svoje uznanie voči práci doktorky Budwigovej sedemnásobnou nomináciou na Right Livelihood Award, teda tzv. alternatívnu Nobelovu cenu. Obrie priemyselné koncerny vyrábajúce saturované tuky však zakaždým dokázali zabrániť, aby túto cenu skutočne dostala. Johannu Budwigovú to vôbec nezdeptalo, pre túto skromnú ženu bolo najväčším zadosťučinením vedomie, že pomohla zachrániť tisíce ľudských životov. V plnom zdraví a aktivite sa dožila 95 rokov a až do samého konca života sa venovala vedeckej práci a výskumu.

Život je dobrý

Znie to ako vtip, uzdraviť sa z rakoviny za pomoci tvarohu? Je to však metóda dlhodobo prakticky aj teoreticky testovaná. Dajme slovo žene, ktorá sa vďaka tejto metóde vyliečila z rakoviny prsníka a svoje zážitky dala k dispozícii na internetovom fóre: „Bola som diagnostikovaná so zápalovým karcinómom prsníka vo februári 2011 a diétu Budwigovej robím od júna 2011. Nepodstúpila som žiadnu chemoterapiu, operáciu alebo ožarovanie. Môj Navarro test spadol z 55 v júli 2011 postupne až po dnešných 52,2. Moje krvné testy sú normalizované a sú teraz perfektné podľa môjho lekára, a od novembra 2011 hovorí, že som v remisii...

Zápalový karcinóm prsníka je veľmi agresívny a smrteľný, najhorší druh rakoviny prsníka. Lekári často dávajú len 6 mesiacov až 2 roky života. A moja bola obzvlášť zlá, pretože sa rozšírila do podpazušia. Štádium IIIC alebo IV (nedokončila som všetky testy).

Napriek tomu je mi teraz dobre, mám dosť energie, som schopná pokračovať vo svojej práci na čiastočný úväzok a dokonca tancovať. Plus mám úžasnú farbu, keď sa slním. Moji priatelia hovoria, že vyzerám skvelo, zásluhu za to dávam diéte Budwigovej, odstráneniu 2 infikovaných zubov a zníženiu stresu... Teším sa na pokračovanie remisie a liečenie. Život je dobrý.“

Skúste to: pripravte si „zázrak“ Dr. Budwigovej doma v mixéri

Otestovať si, či je s diétou Dr. Budwigovej „život dobrý“, môžeme aj sami doma. Nemusíme si za tým účelom „zaobstarať“ rakovinu, kardiovaskulárnu či inú závažnú chorobu! Recepty Dr. Budwigovej majú pozitívny vplyv aj na tých z nás, ktorí sa „len“ cítia napríklad vyčerpaní či trpia rôznymi druhmi autoimunitných chorôb. Vlastne majú pozitívny vplyv na každého, snáď s výnimkou osôb alergických na laktózu. Preto sme sa rozhodli umiestniť základný recept na prípravu príslušného „superjedla“ na naše webové stránky.

Recept na zdravú nátierku:

Ľanový olej s tvarohom – základný recept

2 – 5 polievkových lyžíc ľanového oleja

Plnotučný tvaroh (aspoň 10 %), olej s tvarohom v pomere 1:1 alebo 1:2 až 1:3.

Najprv dôkladne rozmixujeme obe zložky, aby vytvorili hladkú, krémovú konzistenciu. Olej sa nesmie oddeľovať.

Sladký variant: ovocie (maliny, čučoriedky, banán atď.), ovocná šťava.

Môžeme prisladiť troškou medu.

Môžeme pridať trochu šampanského, cca 1 dcl (je to dobrý nosič pre omegu-3).

Slaný variant: do rozmixovanej zmesi ľanového oleja a tvarohu pridáme cibuľu, trochu drveného cesnaku, korenie (zázvor, kurkuma, talianske bylinky a pod.), soľ, trochu zeleniny (mrkva, zelená cibuľka atď). Všetko dobre rozmixujeme. Nátierka sa hodí takmer k čomukoľvek, veľmi dobrá je napríklad kombinácia s varenými zemiakmi a kyslou kapustou.

Do hotovej nátierky (sladkej či slanej) pridáme cca 1 lyžicu mletých ľanových semienok.

Podrobnosti nájdete na internete, keď zadáte do vyhľadávača „Budwig protocol“. Existuje dokonca Centrum Dr. Budwigovej, kde nájdete mnoho informácií o liečbe, dokonca si môžete zadarmo stiahnuť dietetického „sprievodcu“.

Dúfame, že tak na Protiprúde svojím spôsobom prispejeme k zlepšeniu zdravia populácie, a na rozdiel od niektorých kozmetických firiem to urobíme zadarmo.

Ďalším alternatívnym metódam liečby rakoviny, ktoré, rovnako ako metóda Dr. Budwigovej, sú lacné a funkčné, sa budeme v našom voľnom seriáli na Protiprúde aj naďalej venovať.


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top