Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Odkaz od amerických Indiánov: Pre zdravie jedzte iba domáce ovocie a domácu zeleninu!
legenda: Zelenina | autor: Ondřej Höppner

Odkaz od amerických Indiánov: Pre zdravie jedzte iba domáce ovocie a domácu zeleninu!

11. 4. 2013

vytlačiť článok

Jana Hollanová Všetko, čo človek potrebuje na to, aby si uchoval zdravie, má na dosah. Maximálne na takú vzdialenosť, akú je schopný prejsť za deň.

Vyzerá to napohľad ako banálna pravda. Ide však o jednu z najdôležitejších „zabudnutých“ skúseností našich predkov. Vzala nám ju „globalizácia“ svetového trhu s potravinami. Možnosť živiť sa všetkým, čo poľnohospodári a pestovatelia na rôznych miestach sveta produkujú, sme prijali ako veľké dobro a civilizačnú výhodu. Je to však práve naopak.

Žijeme v spotrebiteľskom omyle

Mať celý rok, v zime obzvlášť, na trhu pomaranče, banány, celkovo južné ovocie zo vzdialených kontinentov pokladáme za nespochybniteľný znak spotrebiteľského raja Západu, ktorý nám priniesol koniec komunizmu. Lekári nám potom v médiách neustále odporúčajú: Zvlášť v zime jedzte čo najviac citrusov a ďalšieho ovocia, ktoré obsahuje vitamín C! Zmeňte stravné návyky! Nech je na vašom jedálničku celoročne čo najviac zeleniny! Lenže to – bohužiaľ – nie je tak celkom pravda.

Mnoho štúdií zaoberajúcich sa výživou tvrdí pravý opak. To, za čo utrácame ťažké peniaze, aby sme najmä deťom dopriali čo najviac „prirodzených zdrojov vitamínu C“, nám neprospieva, ale škodí. Len sa o tom z hlavných médií nedozvieme. Je to podobné ako s očkovaním a ďalšími podobnými „dobrami“, za ktorými stoja astronomické zisky globálnych priemyselných odvetví. Farmaceutický priemysel je nepochybne na prednom mieste.

Svetový trh s potravinami však za ním príliš nezaostáva. Pritom je svojím spôsobom ešte nebezpečnejší. Priemyselné lieky „dobrovoľne“ prehĺtame len v prípade choroby. Je to síce stále častejšie, ale napriek tomu sú ešte obdobia, kedy nie sme „klientmi“ nášho skvelého, avšak ktovie prečo stále ťažšie financovateľného „totálneho“ zdravotníctva. Jedlo je však náš osud neustále, niekoľkokrát denne. A práve v tom spočíva tichá záludnosť tohto problému.

Nežijeme v Južnej Európe a už vôbec nie v Južnej Amerike

Česká republika leží v miernom podnebnom pásme. Sme adaptovaní na cyklické striedanie ročných období. Na jar a v lete prijímame viac energie, získavame energiu zo slnka. Na jeseň a hlavne v zime si musíme energiu trochu viac šetriť, predovšetkým ju teda starostlivo uchovávať. Správne skladované či konzervované ovocie, zelenina – ale aj obilniny atď. – sú na to, samozrejme, ideálne. Lenže nie tie napohľad nádherné, dovážané z ďalekých destinácií. Iba plodiny, ktoré vyrástli v rovnakých klimatických podmienkach ako my majú energiu, ktorá ideálne zodpovedá našim potrebám – sú teda zdravé.

Podchladenie na bežiacom páse

Musíme vedieť, že väčšina čerstvého ovocia ochladzuje organizmus, hlavne zažívacie orgány. To platí predovšetkým o tropickom ovocí s výrazne ochladzujúcim účinkom. Keď už, tak tropické ovocie môžeme jesť predovšetkým v horúcich letných dňoch. Prečo by sme to však robili, keď v tom čase máme k dispozícii ovocie a zeleninu z našich domácich zdrojov, nehovoriac o tom, že v lete zvyčajne nie je tropické ovocie na trhu v uspokojivej kvalite.

V zime by sme sa mali tropickému ovociu pokiaľ možno úplne vyhnúť alebo ho požívať len symbolicky, pre spestrenie jedálnička. Ochladzovať organizmus, keď je vonku pod nulou, určite nedáva zmysel. Pravdepodobne nie je nič horšie ako vžitá predstava raňajok – otvorených čerstvou šťavou z pomarančov.

Najmä malé deti by nemali v zime tropické ovocie dostávať vôbec. Do šiestich rokov totiž človek nemá plne vyvinutú slezinu a jeho trávenie je veľmi chúlostivé. Keď deti kŕmime tropickým ovocím, hlavne v kombinácii s mliečnymi výrobkami, ktoré samé o sebe organizmus ochladzujú a navyše zahlieňujú, oslabujeme tým ich imunitu – niet divu, že naše ratolesti sú potom neustále choré. Deťom (a napokon aj dospelým so slabším trávením) oveľa viac prospeje čerstvý kompót z jabĺk, ktoré necháme len krátko prejsť varom, môžeme pridať aj zahrievacie korenie ako škoricu a klinčeky.

Najprirodzenejšie je to najbližšie

Možno ma teraz budú podozrievať, že lobujem za domácich „výrobcov“ potravín. Je to presne tak. Akurát nie som s poľnohospodármi a pestovateľmi v kontakte – a už vôbec ma za to nikto neplatí. Ide však o totálne preukázateľnú skutočnosť, ktorá platí o potravinách takmer všeobecne: Najviac nám prospieva to, čo sa urodí u nás. Pokiaľ možno aj v kraji alebo regióne, v ktorom dlhodobo žijeme.

Neobjavujeme tým Ameriku. Naopak, objav Ameriky nám túto starú známu pravdu potvrdzuje: Indiáni trvali na tom, že človek má všetko, čo potrebuje na svoje vyliečenie, respektíve na to, aby bol zdravý, na dosah – maximálne na takú vzdialenosť, akú je schopný prejsť za jediný deň.

Je to vlastne jednoduché

Problematika skutočne zdravého stravovania je rozsiahla, ale úplne zásadná, a chceme sa jej preto v Protiprúde často venovať. Je totiž plná moderných povier – ktoré vznikli buď zlou interpretáciou správnych faktov, alebo úplne zámernou mystifikáciou, ktorá slúži obchodným záujmom európskych či globálnych korporácií. V Európe to dnes majú o to jednoduchšie, že prostredníctvom Bruselu nám môžu ľahko nariadiť, čo jesť, čo piť, ako sa liečiť. Napriek tomu sa ešte môžeme účinne brániť. Ako?

Základná rada je vlastne celkom jednoduchá: Ak chceme robiť každodenne niečo podstatné pre svoje zdravie, mali by sme dávať prednosť všetkému tomu „nezaujímavému“, pretože neexotickému. Tomu, čo jedli naši predkovia, čo mali na záhradke pred domom. V lete a na jeseň ovocie, ako sú jablká, hrušky, čerešne, slivky a tak ďalej, v zime získavať vitamíny predovšetkým z našej domácej, šetrným spôsobom konzervovanej koreňovej zeleniny, cibule a kapusty. A začať opäť uskladňovať naše české ovocie, robiť si svoje vlastné kompóty – no proste strašná práca! Ale táto sa naozaj veľmi oplatí.

Presahuje rámec tejto krátkej úvahy, že práve „obyčajného“, pre nás najzdravšieho ovocia a zeleniny je paradoxne stále väčší nedostatok, pretože dovážané, rôzne dotované potraviny vytláčajú z trhu drahšie, napohľad často nie také výstavné, ale oveľa kvalitnejšie a pre náš organizmus predovšetkým neporovnateľne zdravšie domáce poľnohospodárske výrobky. To by sa Indiáni divili, že niečo také jednoduché už nevieme!

Pri zdravom českom jedle zase čoskoro dovidenia.

Howgh.


Tagy článku

Odporúčame

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť textu? Masová degenerácia mozgov. Kruh sa uzatvára, bude ešte horšie. Cesta k záchrane pred „debilizáciou“ existuje. Začneme znova čítať?

Chytré hračky: zabijaci všetkých vrodených schopností. Prečo máme problémy porozumieť...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o tom vedeli. Čo robiť, aby nás mobilný telefón negriloval? Wi-Fi siete sú skvelé, lenže...

Problém, ktorý nevidíme: Sme ponorení do vĺn, ktoré nás „saunujú“ bez toho, aby sme o...

to top