Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Sluhovia Bruselu sú zajedno: Spoločným nepriateľom je vlastenec. Masáž mozgov nepoľavuje. S USA, EÚ a NATO na večné časy a nikdy inak! Nebúrime sa, neprotestujeme, držíme hubu a krok. Zaslúžime si vlastný štát?

Sluhovia Bruselu sú zajedno: Spoločným nepriateľom je vlastenec. Masáž mozgov nepoľavuje. S USA, EÚ a NATO na večné časy a nikdy inak! Nebúrime sa, neprotestujeme, držíme hubu a krok. Zaslúžime si vlastný štát?

15. 2. 2017

vytlačiť článok

Redakcia Protiprúd prináša zamyslenie nad servilnosťou slovenskej vlády, ktorá všetkými prostriedkami drží Slovensko v područí Bruselu a Washingtonu

Napriek tomu, že sme sa v roku 1993 stali samostatnou republikou, veľmi rýchlo sme práve „vďaka“ nami zvoleným zástupcom o svoju svojprávnosť prišli. Politici (zľava i sprava) nás vmanévrovali pod krídla Washingtonu a Bruselu, čím pochovali nielen našu zvrchovanosť, ale aj sebestačnosť. Kovbojská privatizácia postupne zlikvidovala všetky funkčné výrobné podniky, poľnohospodárske družstvá, štátne majetky a Slovensko zostalo doslova s holým zadkom uprostred Európy. To, čo zostalo, sme obetovali členstvu v pochybných spolkoch ako Európska únia či NATO a po jedinom desaťročí akej takej samostatnosti sme sa stali poddanými cudzích mocností. Svoj pohľad na diktát Bruselu ponúka bloger cudzinec.

Zo Slovenska montážna dielňa

Sú medzi nami ľudia, ktorí priam bytostne túžia po nejakom zaradení, uznaní, len si ho akosi nespájajú s uznaním medzi vlastnými, ale láka ich len jediné – rešpekt tých, čo zaklopú na ich dvere. Iní zase trpia akýmsi syndrómom sluhu a potreby podriadiť sa niekoho záujmom či príkazom za akúkoľvek cenu.V časoch, keď som dral školské lavice, sa mi doslova priečilo, ak som mal na základe príkazu vytvárať akési umelé priateľstvá na diaľku s „kamarátom“ odkiaľsi z vtedajšieho Sovietskeho zväzu (svojho času nám vnucovali dopisovanie), či vypisovať oslavné ódy na rôzne „revolučné“ témy. Nemám nič proti tomu, keď sa niekto klania svojmu idolu, no nikdy som nevedel a nechcel pochopiť, prečo k tomu potrebuje aj široký komparz.

Ak niekto konštatuje, že bez zdrojov únie neprežijeme, vyvolá to vo mne neodbytnú myšlienku na všetko, čo súvisí so slovným spojením ekonomická vlastizrada. Pretože si kladiem otázku, ako je možné, že zo štátu, ktorý bol v nejednej oblasti schopný produkcie, ktorý vychoval ľudí – neskôr po otvorení hraníc úspešne pôsobiacich v zahraničí – sa stal štát odkázaný na akési pochybné milodary. Čo sa stalo s naším hospodárstvom?

Zo Slovenska je len montážna dielňa. Môžeme sa hladkať a utešovať, ale na pultoch našich obchodov sa ponúka len druhotriedny odpad. Vidieť to denne, zaplavuje nás tovar, ktorého kvalita je zjavne nižšia než v iných krajinách únie. Môžeme si čokoľvek nahovárať, no je to nespochybniteľný fakt – čoho dôkazom sú aj rôzne snahy o to, aby sa kvalita ponúkaných (najmä) potravín vyrovnala medzi Slovenskom a ostatnými krajinami únie. Rovnaké snahy sú viditeľné aj u susedov v Česku. Lenže tieto problémy sme vôbec nemuseli mať, keby sme si vážili a chránili to, čo máme doma.

Dnes si často pripadám ako v detstve – už chýbajú len povestné všadeprítomné heslá So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inaksamozrejme, nahradené inými v znení S EÚ, NATO a USA na večné časy a nikdy inak. Tomu zodpovedajú výroky politikov (asi nebude náhoda, že mnohí z nich pochádzajú z prostredia, kde sa predtým klaňali tomu prvému heslu), obsah médií (hrajúcich sa na mienkotvorné) a, žiaľ, aj správanie sa mnohých naozaj obyčajných ľudí. Kde sa v nás berie tá neodolateľná potreba podriaďovať sa niekomu a niečomu za každú cenu?

Čítajte TU: Za zvukov hymny EÚ k vlastnej záhube: kto stojí za masovým exodom Slovákov? Naše mozgy pre cudzie zisky! Mladí odídu, starí budú robiť až do smrti! Kedy zabijeme poslednú kravu?

Pod dáždnikom pochybného spolku

Kde sa v nás berie tá neúcta voči všetkému, čo sa spája s koreňmi nášho národa, keď pokojne tolerujeme, že v najvyššom zákone nášho štátu podriaďujeme svoje zákony zákonom pochybného spolku, kde pravidlá platia len pre slabších a chudobnejších? Kedy si konečne uvedomíme, že v slovách predsedu vlády o nemožnosti prežitia bez dáždnika únie sa skrýva úplne iný odkaz a význam, než sa na prvý pohľad zdá – vlastne nám oznamujú naši vlastní zástupcovia, že ak sa nepodriadime diktátu Bruselu, budeme sa mať zle? V čom sa to líši od politiky, ktorú kedysi viedol voči svojim vazalom Kremeľ? Pretože, ak sa slová Roberta Fica zakladajú na pravde, tak nám vlastne oznamujú: Žijete v diktatúre, ktorú nemôžete (nesmiete) odmietať, ak chcete prežiť.

V rôznych diskusiách sa mnohí hrdia slovami vyhnali sme Rusov. Opíjame sa akýmsi plesnivým rožkom hrdinstva, pretože ak by vtedy predstavitelia Sovietskeho zväzu nechceli, aby ich vojská opustili naše územie, mohli by sme sa postaviť aj na hlavu a nedošlo by k tomu. Divadielko pre verejnosť je jedna vec, no realita úplne iná. Nehovoriac o tom, že rovnakí ľudia, ktorí nám vtedy opakovali slová o šialenstve podriaďovania sa cudzím príkazom a záujmom (najprv z Moskvy, neskôr z Prahy), nás dnes bezočivo masírujú tvrdeniami, že podriadiť sa Bruselu je správne a nevyhnutné. V slušnej a objektívne mysliacej spoločnosti sa podobným ľuďom hovorí prezliekači kabátov, zradcovia či kolaboranti. Tento problém zatváraním očí nevyriešime, a pokiaľ týmto ľuďom necháme riadenie Slovenska, skončíme veľmi zle.

Mali by sme si všimnúť aj niečo iné – ak niekto začne hovoriť o národných záujmoch Slovenska a upozorňuje, že by mali bezvýhradne stáť nad akýmikoľvek záujmami rôznych medzinárodných spolkovokamžite končí v kategórii – nacionalista, extrémista a podobne. Končí doslova ako nepriateľ. Prečo? Pretože najväčšou hrozbou pre plán vytvorenia beztvarej európskej masy v podobe umelej európskej federácie je vlastenectvo.

Čtěte ZDE: Slovákom chýba patriotizmus, prejavuje sa to aj v nákupoch. Boli sme agrárna krajina, dnes potraviny dovážame! Kvantita prevalcovala kvalitu. Jeme chémiu? Môžeme si za to sami!

Krátka pamäť býva potrestaná

Prečo sme tak ľahko zabudli, koľko strastí postihlo (nielen) slovenský národ, kým mohol oficiálne užívať vlastný, rodný jazyk? Prečo sme zabudli, koľkými strasťami musel prejsť slovenský národ, aby bol ako národ uznaný? Prečo sme vymazali zo svojej pamäte, koľkokrát nás naši súčasní spojenci predali, pretože to bolo v ich záujme?

Je priam neuveriteľné, že naše deti vedia oveľa viac o tragédiách cudzích národov ako o tragédiách, ktoré postihli slovenský národ. Ak vynecháme august 1968, tak o inom sa hovorí minimálne – napríklad o Mníchove 1938, alebo povojnovom usporiadaní Európy, kde sme v područí stalinského Sovietskeho zväzu skončili po konferenciách veľmocí, ktoré opäť rokovali o nás, ale bez nás. Francúzsko, Veľká Británia, USA, naši dnešní spojenci, tam sedeli a veselo rozdávali to, čo im nepatrilo. Aj v súvislosti s augustom 1968 sa mlčí o tom, že vtedajší demokratický Západ reagoval slovami, že je to sféra sovietskeho vplyvu, do ktorej nemieni zasahovať.

Udržaniu ruského „diktátora“ Vladimira Putina pri moci predchádzajú aspoň formálne prezidentské voľby (ako sa tomu hovorí v nejednom médiu) – teda ľudové hlasovanie, ale prezidenta EÚ (alebo predsedu Európskej rady) občania krajín združených v EÚ nemôžu, hoci žijú v demokracii. Čo je naozaj diktatúra či demokracia – odpovedzte si sami.

A ešte poznámka na záver – občas sa zvykne argumentovať v prospech únie príkladom Škótska, ktoré nesúhlasí s odchodom Veľkej Británie z EÚ, a chce v únii zotrvať. Opäť falošná ilúzia, pretože Škótsko sa v skutočnosti chce zbaviť najmä poručníctva Londýna a pre dosiahnutie cieľa je každý prostriedok dobrý, v duchu myšlienky nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ. Skutočný postoj Škótov k únii spoznáme až vo chvíli, keď sa vymania z dusivej náruče Londýna.

Pre nás však ostáva jediná otázka – zaslúžime si vlastný štát, ak ho nechávame v rukách politikov, ktorí ho podriaďujú cudzím záujmom?

Zdroj.


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top