Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Republikán Ron Paul: Ekonomická kríza je nevyhnutná. Bude Trump obetný baránok? Za všetko môže FED a jeho tlačiarne. Bilióny nekrytých dolárov. Padne impérium? Vládna politika Spojených štátov zlyhala

Republikán Ron Paul: Ekonomická kríza je nevyhnutná. Bude Trump obetný baránok? Za všetko môže FED a jeho tlačiarne. Bilióny nekrytých dolárov. Padne impérium? Vládna politika Spojených štátov zlyhala

10. 2. 2017

vytlačiť článok

Jack Burns sa zaoberá prognózami kongresmana Rona Paula, ktoré hovoria o nevyhnutnosti ekonomického kolapsu Spojených štátov v nasledujúcich dvoch rokoch

Ak má bývalý republikánsky kongresman a prezidentský kandidát Ron Paul pravdu, prichádza ekonomický armagedon. Druhá finančná bublina, oveľa väčšia ako tá predchádzajúca, čoskoro praskne a neexistuje nič, čo by tomu mohlo zabrániť. Všetko je zapríčinené – hovorí Paul a nielen on – tým, že americký Federálny rezervný systém (Federal Reserve System – FED) vydal v rokoch 2008 a 2009 bilióny dolárov, ktoré nikdy nemali opustiť rotačku. Tým vraj americkú ekonomiku nasmeroval k nevyhnutnému ekonomickému kolapsu.

Extra

Trump sťa obetný baránok?

„Politika FED-u, ktorý vydal v rokoch 2008 a 2009 bilióny dolárov navyše, spôsobila, že finančná kríza je v budúcnosti neodvratná,“ píše Ron Paul. Dovolil si dokonca odhadnúť, že kolaps finančného systému nastane niekedy v najbližších dvoch rokoch: „Je to nevyhnutné. Ani Donald Trump tomu nemôže zabrániť.“

Paul si myslí, že Trump sa stane obetným baránkom, na ktorého budú zvaľovať vinu za ekonomický kolaps. Rovnako ako obviňovali Obamu z finančnej krízy v roku 2009, Trump bude „úplne nespravodlivo zodpovedný“ za budúci kolaps. Paul tvrdí, že svoj odhad zakladá na mnohých štúdiách a že ekonomika skolabuje približne v rozmedzí 18 až 24 mesiacov.

Bývalý kongresman vysvetlil, že stále dúfa, že Trump uskutoční v oblasti ekonomiky dosť reforiem na to, aby mala Amerika ešte budúcnosť. Súčasne sa však obáva, že niektorí Trumpovi poradcovia sú priamo napojení na Wall Street. Okrem toho si Paul myslí, že Trumpova vojna proti radikálnemu islamu nemá šancu na úspech, podobne ako ju nemal boj proti inej ideológii – tej komunistickej.

Zobrať sa a ísť preč

Paul sa domnieva, že Trumpovo rozhodnutie zrušiť účasť Ameriky v obchodnej dohode s Áziou – takzvanom Transpacifickom partnerstve (TPP) – bolo správne. Verí, že je to v najlepšom záujme Spojených štátov. Súčasne dúfa, že Trump stiahne vojakov z minimálne siedmich krajín, v ktorých sa americká armáda momentálne nachádza. „Povedal by som: Proste sa zoberme a poďme domov. Vypadnime zo všetkých tých krajín a nechajme miestnych, aby si svoje konflikty vyriešili sami.“ To je Paulov návod na riešenie Amerikou spôsobených kríz – vrátane Ukrajiny a Sýrie.

Paul verí, že hrozby, ktoré vysielala predchádzajúca americká vláda smerom k Číne, boli nezmyselné. Domnieva sa, že by si Američania viac pomohli tým, keby s Čínou rokovali a sústredili sa radšej na vzájomný výmenný obchod – rovnako ako s celou Áziou – než na výmenu urážok a vyhrážok. Ale je fakt, že – ako podotýkajú komentátori na stránkach The Free Thought Project – smerom k veľmi nebezpečnému kurzu, čo sa týka Číny, sa už vydal aj Trump a vyvolal patričnú reakciu.

Paul ďalej varuje, že v období Trumpovej vlády uvidíme prudký nárast počtu utajovaných vojenských a spravodajských akcií v podaní CIA a zvláštnych jednotiek, ako je Spojené veliteľstvo špeciálnych operácií (Joint Special Operations Command, JSOC). To – ako si všíma už spomínaný The Free Thought Project – sa nezodpovedá nikomu inému než práve prezidentovi.

Obama na bielom koni

Čítajte TU: Svetová ekonomika na hrane priepasti: Tento rok praskne najväčšia bublina v histórii. Dobrý Obama a zlí konzervatívci. Výbuch umožní zrodenie svetovej meny. Donald Trump ako volavka?

Ron Paul nikdy Donalda Trumpa nepodporoval a vôbec sa tým netají. Naďalej vyjadruje svoje obavy o údajne priveľké ego nového amerického prezidenta. Pýta sa, či bude konať skôr impulzívne, najmä pokiaľ ide o boj s radikálnym islamom. Paul poznamenal, že skvelý spôsob výroby nových džihádistov je vyprovokovať takzvaných umiernených moslimov k radikálnej akcii americkými vojenskými operáciami v zámorí – čo je presne to, čo Trump teraz, zdá sa, robí.

Na druhej strane sa bývalému republikánskemu kandidátovi na prezidenta (neprešiel primárkami, pozn. red.) páči Obamova politika normalizácie vzťahov s Kubou. Dúfa vraj, že aj pri drastickej zmene politického kurzu, ktorý má na svedomí práve Trumpova administratíva, zostane táto časť politiky zachovaná a s najbližším karibským susedom budú Spojené štáty udržiavať dobré vzťahy.

Padne impérium?

Čo je však zaujímavejšie, Paul podotkol, že americkej politike sa podarilo v USA vytvoriť „politický systém, ktorý zlyhal“. „Všetky impéria raz zaniknú. A my sme impérium. A to čoskoro zanikne. Dôvody budú ekonomické. Neúspech sa dostaví, pretože už teraz pracujeme v rámci systému, ktorý zlyhal... Peňažný problém je gro. Problém utrácania. Kríza, ktorá príde, bude finančná.“

V závere svojho článku Ron Paul zdôrazňuje, že kolaps Ameriky je na dosah:

„Prichádza niečo, čo bude oveľa horšie ako roky 2008 a 2009. Omnoho horšie. A pamätajme si, že za to nemôže Trump. Je to dielo FED-u,“ dodáva. Tvrdí, že k prasknutiu prvej bubliny významne prispel v tom čase – a aj dnes – populárny keynesovský ekonomický model. V každom prípade je však príčina krízy inde ako v novom prezidentovi. Je ňou vládna politika a spôsob utrácania verejných peňazí – minimálne v uplynulých 17 rokoch.

Myslíte si, že sa Paul zbláznil? Tak sa znova zamyslite. A k jeho slovám ešte pripočítajte fakt, že podobnú veľkú krízu už predpovedá aj bývalý šéf FED-u.

Alan Greenspan totiž Bloombergu minulý rok povedal: „Sme v počiatkoch krízy, ktorá má pred sebou ešte oveľa horšie časy. Toto je najhoršie obdobie, ktorému budeme čeliť, odkedy som nastúpil do úradu. Nič sa mu nevyrovná, ani kríza, ak si ju ešte pamätáte, 19. októbra 1987, keď Dow klesol o rekordných 23 %. Táto kríza má korozívny efekt, ktorý sa nedá zvrátiť. Veľmi rád by som povedal publiku niečo pozitívne... Neviem, ako kríza dopadne, ale určite to bude kríza.“

Keď muž, ktorý riadil našu centrálnu banku, hovorí to isté, čo bývalý prezidentský kandidát, mali by sme zbystriť pozornosť.

Ale predovšetkým sa pripraviť na poriadnu spúšť.

Zdroj.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top