Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Nemecko na ceste k diktatúre: Angela sa inšpiruje metódami z tridsiatych rokov. AfD v hľadáčiku tajných služieb. Opora CDU odchádza zo strany: „Nemám na to žalúdok.“ Kto stojí za smrťou novinára?

Nemecko na ceste k diktatúre: Angela sa inšpiruje metódami z tridsiatych rokov. AfD v hľadáčiku tajných služieb. Opora CDU odchádza zo strany: „Nemám na to žalúdok.“ Kto stojí za smrťou novinára?

26. 1. 2017

vytlačiť článok

Radek Pokorný sleduje dramatický politický vývoj v Nemeckej spolkovej republike a niečo hrozivé mu to pripomína

Aj najväčším eurooptimistom už je čím ďalej, tým viac jasné, že projekt Európskej únie je v súčasnosti dlhodobo neudržateľný. Britská premiérka Theresa Mayová po svojom prejave z minulého týždňa, v ktorom vyjadrila odhodlanie presadiť tvrdý Brexit, už mieri za novým americkým prezidentom. A ten vyjadril presvedčenie, že „odchádzajúcu“ Britániu budú skôr či neskôr nasledovať ďalšie úniové štáty.

Radek Pokorný

Preto aj situácia v Nemecku po Trumpovom prevzatí moci v Bielom dome zákonite naberá na obrátkach. Všetko sa zjavne pripravuje na krízový scenár, kedy by sa mohol európsky zväz po prípadnom volebnom úspechu Marine Le Penovej vo Francúzsku začať už celkom viditeľne rozpadať. Preto sa objavia snahy presunúť ťažisko iba na os Berlín – Brusel a základňu multikultúrnej Európy budovať predovšetkým tam. Staronové berlínske mocenské centrum sa potom bude snažiť zakonzervovať súčasný stav v nemeckej záujmovej sfére, do ktorej patrí za súčasnej vlády bohužiaľ aj Česká republika.

V ríši ide do tuhého

Nemecký vicekancelár za SPD Sigmar Gabriel, ktorého kolega zo socialistickej internacionály Martin Schulz opustil pred pár dňami predsedníctvo Európskeho parlamentu, aby sa mohol uchádzať o post spolkového kancelára, navrhuje raz a navždy skoncovať s protisocialistickými živlami ohrozujúcimi pozície proeurópskych strán. Preto po boľševicky minulý týždeň navrhol, aby Alternatívu pre Nemecko (AfD) – čoraz viac ohrozujúcu dominanciu vládnucich probruselských strán CDU a SPD – sledovala tajná služba. Ako zámienka mu poslúžili výroky predstaviteľa AfD Björna Höcka, ktorý vyjadril nevôľu nad prítomnosťou pamätníka holokaustu v Berlíne.

„AfD definitívne nahradila NPD ako rezervoár krajne pravicových štváčov,“ napísal nedávno Gabriel. „AfD musí konečne začať sledovať civilná kontrarozviedka.“ Hon na čarodejnice v Nemecku tak získava úplne nový rozmer. Ostrá príprava na diktatúru evidentne začala celých osem mesiacov pred voľbami do Bundestagu.

Berlín sa za určitých okolností môže stať poslednou baštou europeistických síl na kontinente, hoci situácia začína byť rozkolísaná aj vo vládnej „kresťanskej“ demokracii. To dokazuje rezignácia jednej z dlhoročných opôr CDU, poslankyne Spolkového snemu Eriky Steinbachovej, ktorá po viac ako 40 rokoch odchádza zo strany. Dlhoročná poslankyňa a funkcionárka strany tak protestuje proti prístupu kancelárky Angely Merkelovej k migrantom.

„Či by som teraz volila CDU? Nie. Vstúpila by som dnes vôbec do CDU? Nie. Z toho môžem vyvodiť len jediné čestné východisko, ktorým je odchod z CDU,“ uviedla minulý týždeň poslankyňa pre denník Welt am Sonntag. Merkelová podľa jej slov otvorením hraníc na jeseň 2015 porušila zákon. Steinbachová zároveň vyjadrila podporu AfD – rovnako ako mnoho bývalých kresťanských demokratov, ktorí sa na protest proti samovražednej migračnej politike Angely Merkelovej rozhodli opustiť stranu.

Chovanec

Čítajte TU: V Česku začalo úradovať Chovancovo cenzúrne centrum: Totalita priznáva, že je v koncoch. Orwellovskí metodisti a pán „Jutub“. Zlodejov pamäti povedie jedna podarená rodinka

Teror ako osvedčená metóda

Zo všetkých médií znie varovanie pred neonacizmom – čím myslia práve AfD. Paradoxne situácia v Nemecku skutočne v mnohom pripomína stav po roku 1933 – lenže v opačnom garde. Po uchopení moci Adolfom Hitlerom došlo bojovými oddielmi SA k prehlušeniu všetkých názorových oponentov nacizmu a násilnému rozpusteniu ich schôdzí. Tentoraz vystupujú v role SA oddiely tzv. Antify, ktorá brutálne napadá predvolebné zhromaždenia AfD a ohrozuje každého, kto spochybňuje vedúcu multikultúrnu platformu a je proti bezhlavému prijímaniu imigračných vĺn.

Niektorí z opozičných politikov už zaplatili životom, mnohí boli napadnutí vo svojich domovoch a iní, ako napríklad šéf hnutia PEGIDA Lutz Bachmann, museli z Nemecka odísť, pretože sa im aj ich rodinám niekto opakovane vyhrážal smrťou.

Počas zatiaľ posledného snemu AfD museli chrániť delegátov pred rozzúrenými „antifašistami“ bojujúcimi za „demokraciu“ stovky ťažkoodencov. Najnovší prípad len dokumentuje, ako ďaleko je schopná zájsť ľavičiarska guerilla v Nemecku.

K incidentu došlo minulý týždeň na univerzite v Magdeburgu, kde mala prebehnúť akcia tzv. Alternatívneho kampusu. Zhromaždenie usporiadala práve Alternatíva pre Nemecko a o svojom genderovom výskume mal na ňom prednášať profesor biológie Gerald Wolf.

Prednáškovú sálu však obsadili členovia Antify s plagátmi „Študenti proti nacizmu!“ a násilím v pokračovaní prednášky zabránili. Členov AfD, ktorí sa pokúsili o diskusiu, nenechali vôbec prehovoriť. Zatieňovali ich svojimi transparentmi a hádzali po nich delobuchy. Prednáška musela byť nakoniec zrušená.

Facebook pristupuje k cenzúre

A ďalšie kroky establishmentu k ešte dokonalejšej „demokracii“ tento trend len potvrdzujú. Napríklad nemeckí používatelia Facebooku majú odteraz „upozorňovať“ Facebook na to, že nejaká správa je falošná, a odoslať ju inštitúcii Corrective (obdoba Chovancovho cenzúrneho úradu CTHH), ktorá zaistí cenzúrnu pečiatku o jej „vierohodnosti“. Facebook informoval, že rokuje s nemeckými médiami a vydavateľskými konzorciami a chce spolupracovať s viacerými partnermi. „Zameriavame sa teraz na Nemecko, ale premýšľame, v ktorých ďalších krajinách to zavedieme,“ uviedol hovorca Facebooku.

V rozhovore s týždenníkom Welt am Sonntag varoval nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas, že tzv. „fake news“ zosobňujú „hrozbu pre nemeckú kultúru debatovania“, a dodal, že „vinníci“ by mohli byť potrestaní až piatimi rokmi väzenia. Razia proti nezávislému mysleniu sa v Nemecku extrémnym tempom stupňuje a niektoré z vodcovských osobností v zvyšných slobodných médiách, ktoré sa odmietli spreneveriť svojmu poslaniu, sa teraz dostávajú pod obrovský tlak.

Niet divu, že nečakaná smrť jedného z najvýznamnejších nemeckých novinárov, ktorý pôvodne patril k mainstreamu, ale v čase štátneho prevratu na Ukrajine sa postavil na „disidentskú“ pozíciu nezávislých médií, vyvolala v Nemecku mnoho dohadov. Podľa viacerých komentátorov uštval Uda Ulfkotta, ktorý bol vo svojich 57 rokoch na vrchole novinárskej kariéry, merkelovský režim na smrť. Objavujú sa aj názory, že bol dokonca zlikvidovaný ako nepohodlný svedok režimových manipulácií, ku ktorým v poslednom čase v nemeckých médiách dochádza.

Stoja za tým tajné služby?

Slávnou sa stala najmä jeho verejná výpoveď o tom, ako dlhodobo spolupracoval s tajnými službami USA a Nemecka a šíril v médiách ich „fake news“. Keď pochopil, že tým prispieva k nebezpečenstvu vojny, túto spoluprácu ukončil. Ale nielen to. Predovšetkým vydal knihu o pozadí manipulácií v nemeckých médiách, na ktorých sa podieľa vláda a tajné služby.

Udo Ulfkotte pracoval dlhé roky v zahraničnom oddelení novín Frankfurter Allgemeine Zeitung. Bol považovaný za vynikajúceho znalca problematiky moslimských krajín. Už v ranom štádiu migračnej invázie varoval pred islamizáciou Nemecka a celej Európy. Mnohé z toho, o čom už pred mnohými rokmi vo svojich knihách písal, je dnes realitou. Takmer všetky jeho knihy patrili medzi bestsellery. Medzi najväčšie úspechy patrí predovšetkým „škandalózna“ kniha „Kúpení novinári“ (2014).

Oficiálne zomrel Udo Ulfkotte 13. januára na zlyhanie srdca. Príznačné je, že vzápätí jedna z významných „hviezd“ oficiálnych nemeckých médií jeho smrť komentovala na Facebooku slovami: „Haha, treba otvoriť šampanské!“ A redaktorka verejnoprávnej televízie tento pozoruhodný „nekrológ“ olajkovala.

Nemeckí „certifikovaní demokrati“ sú skrátka vzorom aj v etickej rovine. Bodaj by nie, veď sú nositeľmi tých jediných správnych a prípustných „európskych hodnôt“ – práve tak ako naši Jakubovia Jandovia z takzvaného think tanku s rovnomenným názvom, ktorý je už celkom otvorene partnerom cenzúrneho úradu českého ministerstva vnútra.

Súdruhovia v boji za udržanie neudržateľného. U nás je to zatiaľ skôr komické. V Nemecku hrozivé.

Udo Ulfkotte – nech už jeho smrť spôsobilo čokoľvek – padol. Kto bude ďalší?

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top