Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Divoké protesty všeličo objasnili: Profesionálne ženy vyčíňali v uliciach. Preškrtnuté mužské pohlavie: symbol pravdy a lásky? Monštrum na odstrel. Pristanú Američania – tentoraz už naozaj – na Mesiaci?

Divoké protesty všeličo objasnili: Profesionálne ženy vyčíňali v uliciach. Preškrtnuté mužské pohlavie: symbol pravdy a lásky? Monštrum na odstrel. Pristanú Američania – tentoraz už naozaj – na Mesiaci?

24. 1. 2017

vytlačiť článok

Jan Mařenka si vypočul prvý prezidentský prejav Donalda Trumpa a našiel v ňom náznaky, ktoré ešte môžu zachrániť náš chorý západný svet pred sebazničením

To bola ale pekná inaugurácia! Trump predniesol skvostný prejav a jeho odporcovia tiahli ulicami, rozbíjali tehlami obchody, stavali barikády a zapaľovali autá. Za obeť padla napríklad limuzína, ktorá im vraj pripomínala tú, v ktorej Trump prišiel na inauguráciu.

Jan Mařenka

Polícia zatkla „len“ 300 demonštrantov a „len“ dvaja policajti boli zranení. Organizátori protestov neskrývali svoje rozladenie, že „to malo byť väčšie“, a sľubovali, že toto je len začiatok. A dodržali slovo. Hneď v nasledujúcich dňoch vyšli do ulíc Washingtonu a miest po celých Spojených štátoch státisíce profesionálnych žien, aby vykričali do sveta svoje rozhorčenie, že prezidentkou USA sa nestala žena. Prekvapivo to pokrokové médiá neoznačili za „pohlavný rasizmus“. Ako je možné, že im to uniklo?

Preškrtnuté mužské pohlavie: symbol pravdy a lásky?

Azda preto, že to bolo práve ženské hnutie, na ktoré sa Clintonová a establishment najviac spoliehali a prispôsobili mu celú volebnú kampaň? Hlavný motív bol predsa jasný: po černochovi žena. Politická korektnosť, proti ktorej sa Trump úspešne ohradil, mala celému plánu vytvoriť ideologický rámec. Ženy v uliciach preto nevolali len „Hanba Trumpovi!“, ale aj „Áno potratom!“, „Nie bielym mužom!“, „Nechceme šovinistické prasatá!“ a ďalšie láskyplné výroky, často sprevádzané milými transparentmi s preškrtnutým pánskym prirodzením.

Trump a jeho oddaná manželka Melania stelesňujú nočnú moru feministického hnutia – presne tak to podľa nich nemá vyzerať. Ženské protesty ukazujú, čo bolo skutočným zámerom Demokratickej strany: rozdelenie spoločnosti medzi zaktivizované ženy a ponížených mužov; medzi zaktivizovaných černochov (a Hispáncov) z hnutia Black Lives Matter a bielych obyvateľov. Preto sa dá s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou predpokladať, že keby vo voľbách uspela Clintonová, budúcou prezidentkou USA by sa stala černoška.

Zatiaľ čo Trump stelesňuje revolúciu proti systému, práve prebiehajúca vzbura žien predstavuje kontrarevolúciu. Miliardár Soros, ktorý prišiel podporou Clintonovej o miliardy, pumpuje do protestov ďalšie stámilióny dolárov. Zatiaľ nemožno odhadnúť, či sa po niekoľkých dňoch táto jeho investícia rozplynie alebo naopak prinesie zamýšľané temné plody „pravdy a lásky“.

Trump šije

Čítajte TU: Donald Trump odštartoval: Rev zombií celého Západu dokazuje, že majstrovsky! Soros ďalej chrlí doláre. Manifest kontrarevolúcie bielych mužov a žien. Boj na život a na smrť sa práve začal

Monštrum na odstrel

Trumpov inauguračný prejav bol jedným z najodvážnejších a najlepších v americkej histórii: ostrý, presný, vizionársky – no v skutočnosti popretkávaný neobyčajnou pokorou pred voličmi a americkým ľudom. Teda presne tým, čím establishment na oboch stranách Atlantiku pohŕda. Niet divu, že v mainstreame USA a Európskej únie vyvolal paniku: „On to azda myslí vážne!“ Búrka reakcií z politicky korektného brehu sa rýchlo premenila na uragán. Okrem epitet ako „šovinistický“, „sebecký“ či „nacionalistický“ sa všetci zhodli na tom, že sa budú musieť v boji proti Trumpovi zomknúť.

Česká televízia, zahalená do potupného mraku „fake made in CNN“, poňala volebnú kampaň ako otvorenú propagandu Hillary Clintonovej a zneužila ju na zosmiešňovanie a ponižovanie budúceho prezidenta Trumpa. Bolo to také nehorázne a do očí bijúce, že si to už všimla aj RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) – a varovne zdvihla prst. V normálnej krajine by padali hlavy, v Českej republike to zrejme skončí obvyklou výhovorkou. A ešte prudkejším útokom na alternatívne médiá, ktoré sa na tomto hone nezúčastnili.

Na priamy prenos Trumpovej inaugurácie si preto ČT pozvala priehrštie odborníkov, ktorí jej mali poskytnúť alibi, že tentoraz už je spravodajstvo objektívne. Na obrazovke sa síce objavili všetci, ktorí majú na Kavčích horách „domovské právo“, ale už nevybrala výlučne zarytých odporcov Donalda Trumpa. Aj moderátor sa (až na drobné výnimky) zdržal obvyklých „objektívnych“ poznámok ako „nebezpečný prezident“, „islamofób“ alebo „sexista“. Prizvaní „experti“ síce vedeli, kto je kto, ale nenávisť k Trumpovi z nich priam sršala. Možno práve preto im uniklo to najpodstatnejšie. To, čo sa u nás týka monštra zvaného ČT:

Zvolenie Trumpa je zjavenie. Prelom, ku ktorému dochádza raz za niekoľko generácií. Presadil sa navzdory nenávistnej kampani nevídaného rozsahu – organizovanej mainstreamovými médiami (a to v Amerike nemajú žiadnu „verejnoprávnu“ televíziu!). Vlastne prerazil túto betónovú stenu bez toho, aby jej venoval väčšiu pozornosť. Nakoniec jej silu využil vo svoj prospech. Vniesol do verejného priestoru energiu, ktorú svet zažil zatiaľ naposledy pred viac ako pol storočím – u J. F. Kennedyho.

Lenže: Na rozdiel od Trumpa, ktorý bol verejným nepriateľom číslo jeden – dokonca ešte väčším ako Kennedyho súper Nixon –, mal JFK naopak absolútnu podporu médií. Napriek tomu vo funkcii „vydržal“ iba dva roky a 11 mesiacov, než bol zastrelený v Dallase. Ako dlho zostane nažive Trump, je otázka. Odpoveď prinesú najbližšie dni – a dúfajme, že aj týždne, mesiace a roky.

Prvé slová

Trumpove prvé slová vo funkcii prezidenta USA zneli: „Hlavný sudca Roberts, prezident Carter, prezident Clinton, prezident Bush, prezident Obama, občania Ameriky a ľudia celého sveta, ďakujem...“

Celý prejav

Trump najprv poďakoval sudcovi Johnovi Robertsovi, ktorý riadil akt prísahy, následne exprezidentovi Jimmymu Carterovi, ktorý skončil vo funkcii takmer pred dvoma generáciami (1981), Bushovi, možno staršiemu, možno mladšiemu, a až potom prišiel na rad Obama, schovaný v húfe medzi Bushom a ľudom celého sveta.

Trump hovorí: „20. január 2017 si budeme pamätať ako deň, kedy sa vláda nad touto krajinou vracia do rúk ľudu.“ To inými slovami znamená, že predtým to nebol ľud, kto vládol. Trump opísal krajinu, ktorú preberá od svojho predchodcu, ako rozkradnutú, zmietanú chudobou a zločinom.

Robím to po svojom

Po prejave odletel prvý černošský prezident Obama vrtuľníkom do politického záhrobia za Hillary Clintonovou, kde ho, dúfajme, čaká niečo viac ako len tľapkanie po pleci – napríklad historické zhodnotenie toho, čo spáchal. Už počas Trumpovho prejavu zaznievali volania: „Hillary do basy!“ A ktovie, či rovnaký osud nestihne aj Obamu. Exprezident Bill Clinton vyzeral patrične zdecimovane. Prvýkrát pookrial, keď sa na pódiu objavila Trumpova pôvabná dcéra Ivanka.

Clinton pokukuje po Ivanke

Po inaugurácii odišiel Trump do Oválnej pracovne, kde podpísal prvé dokumenty o zmenách nepodarenej Obamovej zdravotnej reformy. Zároveň prikázal, aby sa vrátila na svoje pôvodné miesto busta britského premiéra Winstona Churchilla, nechal vymeniť záclony, ktoré už nie sú červené, ale zlaté, a koberec.

Na plese si potom na pódiu zatancoval s manželkou na pieseň Franka Sinatru „My way“ (Robím to po svojom). Už vtedy prišla zo Senátu správa, že došlo k schváleniu prvých dvoch ministrov Trumpovho kabinetu. Minister obrany Mattis aj minister pre vnútornú bezpečnosť Kelly prešli hladko, prvý v pomere 99 : 1, druhý 88 : 11. To je prvý signál, že by Senát nemusel pri každej príležitosti hádzať Trumpovi polená pod nohy.

Hlavná bitka (jedna z mnohých) však ešte len príde. Všetci členovia Trumpovho kabinetu by mali byť schválení do konca januára vrátane kľúčového muža – ministra zahraničia Rexa Tillersona. Republikáni majú v Senáte miernu väčšinu: 54 hlasov zo 100. Proti Tillersonovi panuje medzi republikánmi silný odpor vedený šialeným rusofóbom McCainom – hlavným lobistom zbrojárskeho priemyslu.

Trump

Čítajte TU: Muž, ktorý prerazil stenu: Znamená Trump nádej, že nevypukne vojna s Ruskom? Česká Američanka nám napísala, ako Clintonová podvádzala. Politické a mediálne elity sú ešte stále v šoku. Pozve Trump Angelu do pánskej šatne?

Tentoraz už naozaj?

Trump prevzal povestný kufrík s kódmi potrebnými na odpálenie amerických jadrových striel v okamihu, keď pri ruských hraniciach stoja armády NATO pripravené zaútočiť. Ak nový prezident dostojí svojim volebným sľubom, nájde spoločnú reč s ruským prezidentom Putinom, a vyhne sa tak bezprostrednej vojne, bude musieť nájsť iný spôsob, ako nasýtiť zbrojárske koncerny. Obchod so zbraňami je totiž jedným z pilierov americkej ekonomiky a mocných síl v pozadí politiky.

Nebude preto zrejme náhoda, že Trump spomenul vo svojom inauguračnom prejave: „...odhalíme záhady vesmíru...“ Tieto kvázi „zastrčené“ slová môžu byť možno kľúčom k ďalším dverám.

NASA s obrovským rozpočtom 20 miliárd dolárov ročne bude potrebovať inú hračku, ako je hľadanie dôkazov o neexistujúcom globálnom otepľovaní. Podporou vesmírneho programu sa vlk (zbrojný priemysel) nažerie a baran (NASA) zostane celý. A Trumpovi sa opäť trochu uvoľnia ruky.

Ktovie, možno sa dočkáme aj toho, že americký astronaut pristane na Mesiaci.

Tentoraz už naozaj.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top