Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
„Falošné správy“ o konci sveta: Boj proti slobode je vo vrcholnej fáze. Prídeme o peniaze, internet, knihy aj voľný pohyb? Zakážu Marka Twaina? Poslušnosť, ticho a nakoniec jatky

„Falošné správy“ o konci sveta: Boj proti slobode je vo vrcholnej fáze. Prídeme o peniaze, internet, knihy aj voľný pohyb? Zakážu Marka Twaina? Poslušnosť, ticho a nakoniec jatky

21. 1. 2017

vytlačiť článok

Mike Adams – významná postava amerických mediálnych „Protiprúdov“ – sa zaoberá hlavnými frontami vrcholiaceho boja západných elít proti chatrným zvyškom občianskych slobôd a rysuje obrysy prichádzajúcej temnej noci

Keď na konci minulého roka spustil denník The Washington Post aféru „fake news“ a snažil sa obviniť z kolaborácie s Vladimirom Putinom vyše dvesto nezávislých internetových spravodajských serverov, išlo o jediné: pokúsiť sa zaistiť umierajúcim mainstreamovým médiám absolútny monopol na informácie. Opustil pritom aj posledné zvyšky novinárskej etiky, akoby sa nechumelilo. Denník, ktorý v súčasnosti vlastní miliardár Jeff Bezos (založil okrem iného aj Amazon), nám však odhalil aj niečo iné: „Oni“ sú zúfalí.

Extra

Mediálni majitelia kľúčov z mainstreamu, ktorí dnes ako divoké zviera zahnané do kúta bojujú o život. Musia totiž zlikvidovať alternatívy ešte skôr, než verejnosť skutočne pochopí hĺbku problému, v ktorom sa ocitajú – priamo úmernú hĺbke ich lží.

Posledné, avšak nebezpečné ťaženie

Podobné želiezko v ohni však majú aj globalisti. Tí, ktorí väčšinou potajomky manipulujú svetovou ekonomikou, technológiami a kultúrou, bojujú po Brexite a víťazstve Donalda Trumpa o holý život. Súčasne však majú pripravený plán, ktorý sa práve snažia urýchlene uviesť do života. Najlepšie ho pochopíme, keď sa pozrieme na jeho jednotlivé zložky.

Sú to:

  • ťaženie proti hotovosti,
  • boj proti automobilom,
  • ťaženie proti internetu a proti „nevhodným“ knihám
  • a, pochopiteľne, ťaženie proti „alternatívnym“ médiám.

Existuje, samozrejme, aj tichá vojna proti ľudskému zdraviu, ale to je natoľko obsiahla téma, že by potrebovala samostatný rozbor. Dôležité je predovšetkým to, že všetky spomínané kroky postupne vedú k cieľu. Ten je na prvý pohľad ako zo zlého sci-fi. Lenže keď si rozoberieme jednotlivé ťahy na šachovnici podrobnejšie, dôjdeme k záveru, že o nič iné ísť nemôže. Takže o akom cieli je reč?

Obama na bielom koni

Čítajte TU: Svetová ekonomika na hrane priepasti: Tento rok praskne najväčšia bublina v histórii. Dobrý Obama a zlí konzervatívci. Výbuch umožní zrodenie svetovej meny. Donald Trump ako volavka?

Zničiť hotové peniaze

Najprv pár slov k nenávisti globálnych elít voči hotovým peniazom. Vojna elít s hotovosťou je v plnom prúde. Rôzne zdroje naliehavo upozorňujú, že globalisti vyrábajú masívny kolaps zadlženej ekonomiky (v celosvetovom meradle), čo neskôr šikovne využijú: cash, čiže hotovosť, bude okamžite postavený mimo zákona a ľudia budú nútení používať elektronické peniaze. Prečo? Cash so sebou prináša príliš veľkú mieru slobody a anonymity – a to znamená, že neumožňuje dokonalú kontrolu populácie.

Elektronická mena, ktorú globalisti v prípade takejto „krízy“ navrhnú, bude vyzerať nasledovne:

  1. Všetky transakcie bude sledovať vláda. To bude znamenať absolútny koniec anonymity – za predpokladu, že niekto nebude platiť nejakou kryptomenou typu bitcoinu, ktorý však nakoniec presne z toho istého dôvodu zrejme postavia mimo zákona.
  2. Všetky peniaze bude môcť vláda kedykoľvek konfiškovať, napríklad na základe dokonale vykonštruovaných obvinení typu „si ruský agent“. To, samozrejme, dáva vláde predovšetkým neobmedzenú moc, ktorá zahŕňa právo kedykoľvek konfiškovať majetok, trestať opozíciu, vyradiť z prevádzky „nepohodlné“ firmy a podnikateľov či dokonca preliať peniaze kamarátom z Washingtonu a jeho korporácií.
  3. Zo všetkých úspor, príjmov alebo transakcií bude môcť vláda automaticky strhnúť dane, ktoré budú vlastne len ďalšou formou konfiškácie. To znamená, že do budúcna sa už nebude musieť spoliehať na to, že dane „priznáte“. Proste skonfiškuje taký podiel vašich príjmov, aký sa jej bude hodiť.
  4. Úspory a peniaze na účtoch bude môcť kedykoľvek podrobiť zápornej úrokovej miere bez toho, aby to spôsobilo run vkladateľov na banku. A úplne šialené záporné úrokové miery – ak sa celý systém (riadene) nezrúti – budú určite obľúbenou hračkou, ktorá vláde umožní okrádať finančne negramotné masy bez povšimnutia.
  5. Keď si vláda „zadĺži“ cestu do pekiel, oproti ktorým je grécky dlh len slabý odvar, bude môcť ohlásiť masívnu celonárodnú „sanáciu dlhu z vlastných zdrojov“. To bude znamenať okamžitú konfiškáciu všetkých peňazí a vydanie nových, menej hodnotných – pomocou jediného kliku. Podobná „kompletná konfiškácia“ bohatstva vyrobeného tými, ktorí ešte stále pracujú, by mohla teoreticky udržať dlhovú bublinu a vydávanie ničím nekrytých peňazí v chode celé generácie.

Všimnite si, že The New York Times, The Washington Post, CNN a všetky ostatné mediálne „presstitútky“ už presadzujú zákaz stodolárových bankoviek. Je to krok na ceste ku kriminalizácii hotovosti. Prečo by k niečomu takému malo dôjsť, vysvetľoval nedávno server SilverDoctors.com:

„Čo je za tým všetkým? Prečo existuje taký veľký dopyt po zákaze prostriedku, ktorý na kriminálne účely využíva len zlomok percenta populácie?

Dôvod je jediný: Hotové peniaze sa ukazujú ako Achillova päta celého finančného systému. Centrálne banky po celom svete už skoro osem rokov držia úrokové miery takmer na nulovej úrovni. Napriek tomu, že vytvárajú masívne bubliny na trhoch a obrovské dlhy, ich politiky evidentne nefungujú. Zvlášť v Európe cieľ naštartovania ekonomického rastu žalostne zlyháva.

Takže je celkom pochopiteľné, že keď to, čo robili, nefunguje, skúsia bankári znova to isté – len vo väčšej miere.

Úrokové miery naprieč Európou sú záporné. Japonsko má zápornú úrokovú mieru. Aj americký FED zvažuje, či sa nevydať smerom k zápornému úroku. Nemá napokon na výber: keby úrokovú mieru začal dvíhať, okamžite by – rovnako ako jeho kolegovia kdekoľvek inde – priviedol vládu k bankrotu. Nemôže si dovoliť zdvihnúť úroky. Už vo štvrtom štvrťroku minulého roka boli neobyčajne nízke – a aj napriek tomu sa ekonomický rast takmer zastavil. Ak nechcú celý systém zhodiť, budú musieť pokračovať ďalej – pod nulu. Lenže to finančný systém aj tak nakoniec zničí.“

Chovanec

Čítajte TU: V Česku začalo úradovať Chovancovo cenzúrne centrum: Totalita priznáva, že je v koncoch. Orwellovskí metodisti a pán „Jutub“. Zlodejov pamäti povedie jedna podarená rodinka

Zničiť automobilizmus

Hotovosť však nie je všetko. Ďalším prostriedkom poskytujúcim ľuďom nebývalú mieru slobody sú osobné autá. Automobil umožňuje ľuďom cestovať takmer kamkoľvek – pričom túto cestu zatiaľ nemožno dokonale sledovať a nepodlieha ani totálnej kontrole. To je skutočný dôvod tlaku na zavedenie áut a hromadnej dopravy s autopilotom. Ako dobre demonštruje Tom Cruise vo filme Minority Report, prechod na takúto dopravu v podstate znamená koniec osobnej slobody ako takej.

Ale netreba automobily hneď zakázať. Nedávno oznámila automobilka BMW, že sa jej podarilo na diaľku zamknúť zlodeja v aute, ktoré sa pokúšal ukradnúť, a z osobného vozidla sa tak náhle stala väznica.

Samozrejme, že možnosť chytať zlodejov do pasce ako myši nie je na prvý pohľad vôbec zlý nápad. Problém však spočíva v tom, že vlády sa môžu pokúsiť označiť za zločinca akúkoľvek názorovú opozíciu – a čoskoro to aj urobia. Stačí teda nemať s vládou zhodný názor napríklad na povinné očkovanie, zákaz GMO potravín, nekrytú menu alebo odporný postoj vlády k Indiánom v Severnej Dakote, ktorým sa nepáči, že im tam chce niekto postaviť ropovod. Et voila! Môžete byť okamžite označený za „domáceho teroristu“. A promptne uzamknutý vo vlastnom aute na základe úradného pokynu – a v tom istom aute (automaticky) prepravený na výsluch, zadržanie alebo „prevýchovu“. Skvelý nápad.

Zlé sci-fi? Prečítajme si celú predmetnú správu:

„Jeden čerstvo ženatý muž ráno po svadbe zistil, že mu chýba jeho BMW 550i. Zavolal na políciu v Seattli. Polícia kontaktovala BMW. Zamestnanci z ústredia automobilky boli schopní policajtom oznámiť presnú polohu automobilu, v ktorom navyše muža podozrivého z krádeže uzamkli do príchodu polície.“

Pripomeňme si predchádzajúce riadky, keď bude niekto z nás uvažovať o kúpe nového „zabezpečeného“ vozidla. Už teraz sú schopní sledovať každý váš pohyb.

To však nestačí – a tak sa všade lobuje za verejnú dopravu. V jej priestoroch, samozrejme, budú takisto „bezpečnostné prvky“ – predovšetkým systémy na rozpoznávanie tvárí, ktoré dokážu skenovať tisíce tvárí za minútu a porovnávať ich s úradnou databázou hľadaných osôb. Že na takom zozname nie ste?

Pirát

Čítajte TU: Pozdrav slovenským intelektuálom: Prevrátenými hodnotami popierate zdravý rozum! Koho „správne“ hodnoty hájite? V mene konzumu ničíte iných ľudí. Hovoríte o slobode, no nič o zodpovednosti. Ste samoľúbi táraji!

Zničiť slobodný internet

Ako rýchlo sa na ňom môžete ocitnúť, ukazuje zoznam „dezinformačných webov“ z The Washington Post. Typické je, že samotný zoznam je falošný, ale „seriózny“ mainstreamový denník ho nikdy z webu nestiahol. Podobné, absolútne nepodložené „zoznamy“ môžu vzniknúť kedykoľvek a z akéhokoľvek dôvodu – aby kohokoľvek zastrašili, umlčali alebo sa inak vyrovnali s nepohodlnou politickou opozíciou.

Ak vám to náhodou ušlo, tak Google, Facebook, Twitter a ďalší giganti internetového priemyslu už dlho vedú vojnu so slobodným internetom. Už roky sú takmer všetky skutočne nezávislé médiá vylúčené zo spravodajských serverov, ako sú Google News a Yahoo News. Teraz navyše Google vyraďuje nezávislé mediálne servery zo svojho reklamného programu AdSense. Tým sa snaží odstrihnúť od potrebných finančných zdrojov akékoľvek média, o ktorých sa korporátni papaláši domnievajú, že by ste ich nemali čítať.

Facebook zase začal používať stratégiu, ktorá zvýrazňuje články „precízne vybraných“ mediálnych serverov. Samozrejme, ide o mainstreamy typu CNN, MSBNC, The New York Times a The Washington Post. Alternatívne servery tak odsúva na okraj pozornosti. Podobný krok urobil Twitter, ktorý sa pred časom vyhrážal Donaldovi Trumpovi, že mu zruší jeho účet, ak sa nebude správať, ako predpisuje – a to ide o amerického prezidenta! Yahoo News zase zo svojho zoznamu systematicky maže akékoľvek konzervatívne stránky, aby mohli liberáli všetkých krajín žiť v ešte väčšej informačnej bubline. Na podobných postupoch môžeme vidieť, aký postoj k slobode a tolerancii má údajne „tolerantná, protinenávistná“ ľavica.

Internetová vojna so slobodou zahŕňa presun kontroly nad doménovými menami, bez ktorých nemôžu internetové servery fungovať, na medzinárodne teleso. Prezidentovi Obamovi sa nedávno podarilo registrátora ICANN podrobiť medzinárodnej kontrole – a tým, mimochodom, aj železnej pästi čínskych komunistov. A nielen ich.

Medzinárodné telesá teraz majú možnosť odoberať doménové mená alebo vypnúť vybranému serveru DNS identifikáciu. Ak sa podobní internetoví tyrani budú chcieť zbaviť webu, ako je náš NaturalNews (a v slovenských pomeroch Protiprúd, pozn. red.), bude to krátky proces: najprv ho obvinia z čohokoľvek (napríklad, že ide o „prokremeľský web“) a potom ho vypnú alebo nahradia propagandou, ktorú majú pripravenú v zálohe.

Mediálny obraz

Čítajte TU: Rok 2017: Informačná vojna vrcholí. Médiá establishmentu vymierajú ako dinosaury. Roky prežité vo víre lží. Systém v poslednom ťažení: pokuty, cenzúra, ministerstvá pravdy. Goebbelsove metódy sú späť, a to nielen v Nemecku

Dokonca už aj knihy

Úsilie o cenzúru v podaní radikálnej ľavice, ktorá je ešte stále reálne pri moci, sa však netýka len internetu. „Eliminovať“ treba aj „nepohodlné“ knihy. Obvyklou zámienkou je, samozrejme, „inkluzivita“ alebo „tolerancia“.

Tak napríklad Huckleberry Finn Marka Twaina, základné dielo americkej literatúry, už dnes vyraďujú z hodín školskej výučby, pretože kniha vraj obsahuje rasistickú terminológiu. Podobne je na tom Pulitzerom ocenená kniha Ako zabiť vtáčika, ktorú chcú z rovnakých dôvodov vyradiť z verejných knižníc. Rýchlo sa blížime k stavu, ktorý dobre ilustruje antiutopický sci-fi film z roku 2002 s názvom Equilibrium. V ňom sú zberatelia umenia a kníh považovaní za nepriateľov štátu a popravovaní bez súdu. A to je presne predstava „inklúzie“ v podaní radikálnych ľavičiarov, ktorí ešte stále vládnu dnešnej väčšinovej verejnosti.

Ale to nie je ani zďaleka všetko.

Je to ešte horšie

Známa postava alternatívnej scény, novinár a výskumník David Icke rád hovorieva, že dokonca aj ľudia, ktorí hľadajú pravdu, majú svoje hranice, za ktoré pri hľadaní pravdy nie sú schopní či ochotní ísť. Viem, že je to pravda. Napriek tomu musím pokračovať.

Je totiž krajne dôležité vedieť, že podobné kroky sa nedejú len tak pre nič, za nič. Majú jasne definovaný cieľ. Postupnú elimináciu zhruba 90 % svetovej populácie.

Ak nám podobná predstava, ktorej náznaky sem-tam uniknú na ešte stále slobodný internet, pripadá pritiahnutá za vlasy, mali by sme si uvedomiť, že vládnuce elity vôbec netúžia po tom, aby mali miliardy otrokov. Čoskoro totiž budú nepotrební.

Stane sa to presne v okamihu, keď budú stroje natoľko „inteligentné“, že nahradia tvorivú ľudskú prácu. V tom momente už nebude nič brániť tomu, aby väčšinu z nás poslali na jatky. Je to koniec koncov – z pohľadu obludnej logiky globalistov – dosť logické: kto by chcel, aby sa po svete potulovali ľudia, ktorých nikto neplatí, takže na nič nemajú a len žerú a spotrebúvajú „drahocenné zdroje“?

To, čo sa v skutočnosti deje, teda nie je len vojna proti ľudskej slobode. Je to skutočná vojna proti ľudstvu. Zatiaľ chcú len našu dokonalú poslušnosť. Keď ju budú mať, budú chcieť disciplinované ticho. A po „mlčaní jahniat“ bude nasledovať presun k mäsiarovi.

A keď už to nastane, potom by bolo určite zásadné, aby ovečkám niekto nepovedal pravdu skôr, než sa začne vybíjaná. A zase sme v kruhu pri nenávidených „dezinformáciách“, takzvaných fake news.

Dobrý večer. Dobrú noc.

Zdroj.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top