Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Šerif z Arizony oznámil výsledky vyšetrovania: Obamov rodný list je skutočne podvrh. Takzvaní konšpirační teoretici – vrátane Trumpa – mali pravdu. Hlavné médiá usilovne mlčia. Vrátil končiaci prezident úder?

Šerif z Arizony oznámil výsledky vyšetrovania: Obamov rodný list je skutočne podvrh. Takzvaní konšpirační teoretici – vrátane Trumpa – mali pravdu. Hlavné médiá usilovne mlčia. Vrátil končiaci prezident úder?

3. 1. 2017

vytlačiť článok

Lukáš Panenka si všíma správu, ktorá preletela americkými médiami „prekvapivo“ nepovšimnutá, hoci má potenciál stať sa tým najzásadnejším, čo sa v americkej politike stalo od zvolenia Donalda Trumpa za prezidenta

„Birthers“. Do slovenčiny ťažko preložiteľné slovo používané mainstreamom uplynulých osem rokov na škandalizáciu časti americkej verejnosti. Voľne preložené označuje „tých, ktorí stále ktovie prečo nemlčia o tom, či je Barack (Hussein) Obama II. legálne zvoleným americkým prezidentom, keď sa zrejme nenarodil v Amerike, ako požaduje ústava“.

Extra

„Birthers“ totiž poukazovali na to, že Obamova narýchlo „zostrojená“ historka o tom, že jeho otec bol síce Keňan, ale súčasne bol Američan, a že sa on (Obama II.) síce nenarodil v Spojených štátoch na kontinente, ale zato sa narodil na Havaji, je veľmi pravdepodobne nepravdivá.

Prečo Trump „cúvol“?

Pripomeňme, že celú kauzu vytiahla na svetlo sveta dnes „posvätná“ Hillary Clintonová. Bola to ona, kto v primárkach, v ktorých kandidovala proti Obamovi, ako prvá povedala, že existujú vážne pochybnosti o tom, či sa jej protikandidát narodil v Amerike, takže podľa ústavy zrejme nemôže na úrad prezidenta ani pomyslieť.

Obama jej to nikdy neodpustil – hoci z nej urobil kvôli „vyvažovaniu“ pomerov v Demokratickej strane svoju ministerku zahraničia. Odvtedy sa „prípad sfalšovaného rodného listu“ považuje za konšpiračnú teóriu (teda niečo, čím sa slušný človek nezaoberá). A pretože Donalda Trumpa označili médiá už od začiatku prezidentskej kampane za neslušného, mohol si dovoliť túto kauzu vytiahnuť aj on.

Prekvapivo však nedlho pred vyvrcholením kampane „cúvol“. Obamu už vraj naďalej z toho, že sa nenarodil v Amerike, nepodozrieva. Prečo tento napohľad nepochopiteľný krok urobil? Podľa vcelku dôveryhodných zdrojov z okolia Trumpovho tímu vraj išlo o obchod. Obama prisľúbil, že ak Trump zaradí spiatočku, on sa naopak nezúčastní na záverečných mítingoch s Hillary – čím ju pravdepodobne definitívne poškodil. A tým jej vraj „vrátil úder“. Takže otázka zostala aj naďalej otvorená: Stal sa Obama americkým prezidentom na základe podvodu?

Blázni? Majú pravdu...

Mainstreamové médiá si z „birthers“ nemilosrdne uťahovali, hádzali na nich špinu a nadávali im do konšpiračných teoretikov a šialencov s alobalom na hlave. Výborným príkladom je článok, ktorý vyšiel v internetovej verzii časopisu Esquire 27. apríla 2011.

„Načo toľko kriku okolo Obamovho rodného listu? Ukázal predsa oba – a aj ten v ,podrobnej forme‘, ktorý dal zverejniť dnes, slúži ako dostatočný dôkaz prezidentovho narodenia na Havaji. Lenže, ako vyhlásil samotný prezident, existuje ,určitá skupina ľudí, ktorí, nech už verejnosti ukážeme čokoľvek, budú mať vždy dôvod sa touto otázkou ďalej zaoberať‘. Nuž, dúfajme, že pre zvyšok sveta je problém vyriešený. Tak čo? Narodil sa náš prezident v Spojených štátoch? Už tomu konečne veríte?“

Bolo by asi príliš optimistické predpokladať, že si autor predmetného článku práve sype popol na hlavu a skrýva sa v mestskej kanalizácii... Hoci sa – príhodne presne na konci Obamovho volebného obdobia – ukázalo, že birthers mali – pravdu. Ako ju mávajú „konšpirační teoretici“ v poslednom čase akosi príliš často.

Údajný rodný list Baracka Obamu

Údajný rodný list Baracka Obamu

Tentoraz aspoň v tom, že Obamov svetu na obdiv vystavený „podrobný“ rodný list z Havaja je podľa vyšetrovania vedeného forenznými metódami podvrh. Dajme slovo serveru The New American, ktorý o celej záležitosti nedávno informoval. Mainstream – ako je jeho výborným zvykom –, samozrejme, o takej „maličkosti“, ktorou je fakt, že Amerika mala veľmi pravdepodobne uplynulých osem rokov nelegálneho prezidenta, radšej mlčí.

Obamov sfalšovaný Havaj

Päť rokov trvajúce vyšetrovanie dokumentu, ktorý Barack Obama predstavil svetu v roku 2011, konečne skončilo. Pred pár týždňami vydal úrad šerifa v Maricopa County v Arizone, ktorého hlava Joe Arpaio spolu so svojím pobočníkom Mikom Zullom vyšetrovanie viedli, vyhlásenie. Uvádza sa v ňom, že certifikát je podľa všetkého sfalšovaný.

Arizonský šerif Joe Arpaio

Arizonský šerif Joe Arpaio

Jerome Corsi, autor knihy Kde je ten rodný list? a jedna z novinárskych opôr servera World Net Daily (WND), o vyšetrovateľoch vyhlásil: „Urobili Spojeným štátom vskutku hrdinskú službu, keď forenznou analýzou preukázali, že rodný list, ktorý sa objavil na tlačovej konferencii Bieleho domu 27. apríla 2011 a bol predstavený ako autentický rodný list Baracka Obamu, je v skutočnosti podvrh.“

Dva nezávislé zdroje analýzy

Šerifovo vyšetrovanie využilo forenznú expertízu z dvoch nezávislých zdrojov. Jedným bol Reed Hayes, ktorý 40 rokov zastával pozíciu súdneho znalca v odbore písma a dokumentov a je členom Vedeckej asociácie forenzných expertov (Scientific Association of Forensic Examiners). Druhým bola Forlabs, talianska spoločnosť, ktorá sa špecializuje na extrakciu informácií z multimediálnych zdrojov. Vyšetrovanie v oboch prípadoch odhalilo, že Obamov rodný list obsahuje deväť miest, z ktorých je zrejmé, že je sfalšovaný. Konkrétne ide o tie, ktoré preukazujú neprirodzenú zhodu s rodným listom Joanny Ah’neeovej, ktorá sa narodila len niekoľko týždňov po (údajnom) Obamovom narodení.

Joanna a jej sestra sa narodili len niekoľko hodín po sebe v roku 1961 na Havaji. Napriek tomu ich rodné listy obsahujú jemné rozdiely, ktoré sú v prípade podobných dokumentov obvyklé. Zato Joannin a Obamov rodný list sa dokonale zhodujú – a to hneď v deviatich rôznych znakoch –, čo vyšetrovateľov nakoniec viedlo k záveru, že dotknuté znaky boli z jedného rodného listu prekopírované do druhého. Teda toho Obamovho.

Agent Kremľa

Čítajte TU: Svet na križovatke: Trump je nádej, ale vojne s Ruskom nezabráni. Rodinné klany bankárov režírujú dianie z úzadia. Dôjde k odkladu apokalypsy? Česká vláda spolupracuje so silami zla. Kedy nás vypnú či poženú pred súd?

Čo teraz?

Počas tlačovej konferencie, na ktorej zverejnili vyšetrovatelia svoje závery, Arpaiov hlavný vyšetrovateľ Mike Zullo vyhlásil: „Poslednou kvapkou, ktorá preukázala nado všetku pochybnosť, že rodný list Baracka Obamu je falošný, bola dokonalá zhoda spôsobov, akými sú vyplnené niektoré kolónky na jeho liste, s tými na liste Joanny Ah’neeovej.“

Vyšetrovanie sa pritom nezaoberalo otázkou, kde sa Obama narodil. Ako šerif Arpaio vysvetlil preplnenej zasadačke: „Viete, mňa nezaujíma, kde sa narodil. Tu sa predsa pozeráme na sfalšovaný dokument. Bodka.“

To, samozrejme, vzbudzuje mnoho otázok. Je možné, že by prezident Spojených štátov spáchal podvod? Navyše ohľadom svojej schopnosti zastávať úrad? Ako by sa také zistenie odrazilo na všetkom, čo jeho vláda kedy urobila, a na všetkých zákonoch, ktoré sú v platnosti vďaka jeho podpisu? Čo jeho prezidentské nariadenia? Mohli by sa v nejakom prípade stáť nevynútiteľnými?

Na druhej strane – keby sa ukázalo, že Arpaio nemá pravdu, čo by nasledovalo? Sme v situácii, kedy šerif najväčšieho okrsku v Arizone nepriamo obviňuje vlastného prezidenta z podvodu. Je možné, že by sa jednoducho „pomýlil“?

Šerif Arpaio to vidí jasne: „Mojím úmyslom je odovzdať závery vyšetrovania federálnej vláde. A Kongresu. A dúfam, že Kongres prijme zákon, ktorý zaistí, že do budúcna prezidenta dôkladne preveríme ešte pred prísahou. To je logický postup.“

A dodáva: „Možnože by sa našlo pár kongresmanov, ktorí by mohli uskutočniť verejnú diskusiu na túto tému... Keď môžu v Kongrese organizovať verejnú diskusiu na tému nedostatočného nafukovania lôpt v americkom futbale, prečo by sa nemohli obťažovať aj s podozrivým prezidentom?“

Zdroj.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top