Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Taliansky premiér: „Netušil som, že ma ľudia tak nenávidia.“ Aj Mutti má problémy. Sprievod zabudnutých. Wilders boduje, vo Švédsku je už otvorená diktatúra. Na prahu kontrarevolúcie?

Taliansky premiér: „Netušil som, že ma ľudia tak nenávidia.“ Aj Mutti má problémy. Sprievod zabudnutých. Wilders boduje, vo Švédsku je už otvorená diktatúra. Na prahu kontrarevolúcie?

15. 12. 2016

vytlačiť článok

Radek Pokorný zhŕňa najnovší vývoj v európskej politike a verí, že partia „občania verzus totalitné štruktúry“ je rozohraná celkom nádejne – hoci na jasanie je ešte priskoro

Angelu Merkelovú potvrdil pred pár dňami zjazd CDU v Essene ako lídra do jesenných parlamentných volieb. Predsedníčka CDU sa pokúsila zahmliť svoj doterajší obraz „matky utečencov“, ktorá otvorila hranice Európy migrantom, a vyhlásila, že odmieta nekontrolovaný príliv migrantov a nosenie buriek v Nemecku.

Radek Pokorný

Sprievod zabudnutých

Merkelová zjavne dúfa, že voliči stratia pamäť a znova jej na jeseň dajú svoje hlasy. Ďalším dôvodom obratu je nôž na krku od partnerskej CSU, ktorá ústami svojho predsedu Horsta Seehofera vyhlásila, že ak Merkelová neprijme strop na prijímanie imigrantov, CSU s ňou nepôjde do vlády. To by znamenalo pre Merkelovú značné komplikácie.

Merkelová je teda posledným mohykánom zo starej partie, ktorý sa bude v budúcom nepokojnom roku pokúšať udržať v sedle. Stačí sa pozrieť na spoločnú fotografiu z Paríža po masakri v redakcii Charlie Hebdo, kedy hlavní svetoví lídri kráčali v inscenovanom zväzku po poloprázdnom námestí. Budovatelia šťastných zajtrajškov okázalo pohŕdajúci ľudom, od ktorého ich delia policajné kordóny na vyprázdnenom námestí.

François Hollande, idúc na čele sprievodu „zabudnutých“, dnes končí rovnako ako Barack Obama, jeden z najmenej obľúbených prezidentov Spojených štátov, ktorý svojou podporou Hillary prispel k jej volebnej porážke. Svojou podporou napokon prispel aj k zničeniu Cameronovej kariéry, čím fakticky podporil Brexit. Predvolebné prieskumy, ktoré Hollandovi minulý mesiac signalizovali podporu blížiacu sa siedmim percentám, ho viedli k rozhodnutiu, že jediné, čo môže urobiť, je nekandidovať, aby pre rozdelených socialistov v aprílových prezidentských voľbách zachránil aspoň niečo.

EÚ

Čítajte TU: Prehra v Rakúsku, víťazstvo v Taliansku: Bruselské nočné jasanie vystriedala hrôza. Začína súd aj prepočítavanie. Čo bude teraz? Nepodvoliť sa. ONI sú už mŕtvi. Svitanie uprostred noci

Rozhodujúca bitka o Paríž

Do záchrannej misie sa tak vrhol premiér Manuel Valls, ktorý narýchlo podal demisiu, aby sa pokúsil za štyri mesiace o zázrak a postup do májového druhého kola. To sa však zrejme odohrá v réžii kandidátov pravice. Primárky republikánov najprv vyradili ďalšieho veterána bruselskej gardy, škandálmi zmietaného Nicolasa Sarkozyho, a zároveň bývalého premiéra, centristu Alaina Juppého. Suverénny víťaz, „thatcherista“ a bývalý premiér François Fillon, predstavuje pre Brusel zložitý rébus, pretože nielenže neprežíva protiruskú hystériu, ale ako katolík je dokonca zástancom tradičných hodnôt, čo je v priamom rozpore so súčasnou bruselskou agendou, ktorá tradičným civilizačným hodnotám vyhlásila vojnu.

Bude napínavé sledovať, ako dopadne súboj Fillona s čiernym koňom prezidentských volieb, predsedníčkou Národného frontu Marine Le Penovou, ktorá sa síce obracia na podobný okruh voličov, ale oveľa razantnejšie presadzuje tvrdý postup proti Bruselu a normálne vzťahy s Moskvou. Nenecháva tak nikoho na pochybách, že jej cieľom je návrat k Európe národných štátov – vrátane opustenia eura.

Je otázka, či by bol pre ňu výhodnejším súperom Juppé, ktorý by síce neukrajoval z jej prípadného voličského elektorátu, ale zato by mal väčší potenciál v druhom kole pri vytváraní širokej aliancie „všetkých ľudí dobrej vôle“ proti nebezpečnej „fašistke“. Teda v analogickej situácii, akej sme boli svedkami nedávno v Rakúsku, kedy sa za Alexandera Van der Bellena postavili všetci ľavičiari, pokrokári, liberáli, multikulturalisti – a predovšetkým tamojší „importovaní“ moslimovia.

Podarí sa socialistom presvedčiť a motivovať svojich voličov, aby dali hlas Fillonovi? Z tohto hľadiska sa dá povedať, že Juppé by bol pre Le Penovú zrejme bezpečnejší, pretože Fillon môže z jej elektorátu odčerpávať viac hláv.

Wilders na víťaznej vlne

Mesiac pred parížskou drámou sa ešte odohrajú dvoje dôležité voľby. Riadne v Holandsku a zrejme predčasné v Taliansku. V Holandsku je favoritom Strana za slobodu protiislamského Geerta Wildersa, ktorý by dnes podľa prieskumu Inštitútu Maurica de Honda vo voľbách zvíťazil a so ziskom tridsať percent by jeho strana obsadila takmer tretinu kresiel v 150-člennom parlamente.

V takom prípade by veľmi záležalo na tom, ako sa k prípadnému víťazstvu Wildersa postavia doposiaľ vládnuci konzervatívci z Ľudovej strany za slobodu a demokraciu (VVD) premiéra Marka Rutteho. Ten už niekoľkokrát prekvapil Brusel svojím nepríjemným lipnutím na demokratických zásadách, zatiaľ naposledy vypísaním referenda o asociačnej dohode s Ukrajinou, ktorú Holanďania tento rok na jar odmietli.

S referendami v Európe má totiž vládnuci bruselský establishment stále rovnaké problémy. Najprv viedlo ľudové hlasovanie k odchodu Británie z EÚ a koncu ďalšieho zo starej partie – premiéra Camerona. A pred pár dňami poslali v referende ľudia do šatní ďalšieho bruselského obľúbenca, „zázračné dieťa“ európskej politiky, talianskeho premiéra Mattea Renziho. Ten spojil, rovnako ako Cameron, pyšne a sebavedome s referendom o ústavnej reforme svoju budúcnosť. Asi si nevšimol, ako citeľne dopadá na Talianov súčasná migrantská invázia kombinovaná so zvieracou kazajkou eura a hospodárskymi problémami, ktoré z nej pramenia.

Pravda o 17. novembri

Čítajte TU: Bruselský ľud prehovoril: Za všetkým hľadaj Putina! Najhoršia zbraň je slovo. Treba všetkých umlčať – potom bude euroraj na zemi. Znárodniť, zdaniť a tých správnych chlapcov naopak dotovať. Kúpeľ v ľadovom pote

Taliansko mieri k predčasným voľbám

Po referende, v ktorom jeho vládu odmietlo vyše šesťdesiat percent Talianov, len smutne svojmu tajomníkovi povedal: „Netušil som, že ma ľudia tak nenávidia.“ Je naozaj otázne, kde bol celý ten čas zatvorený.

Opozícia, samozrejme, žiada, aby sa čo najrýchlejšie konali predčasné voľby. V preferenciách vedie euroskeptické Hnutie piatich hviezd, ktoré počíta s vypísaním referenda o vystúpení Talianska z eurozóny. Druhá najsilnejšia strana Liga severu takisto žiada odchod Talianska z EÚ.

„Je to krásny deň, zvíťazila demokracia proti establishmentu, bankám, Bruselu a ich sluhom v Taliansku. A proti neustálym Renziho klamstvám a neschopnosti riešiť problém migrácie. Prezidenta požiadam o čo najrýchlejšie vyhlásenie volieb,“ uviedol predseda Ligy severu Matteo Salvini. Líder Hnutia piatich hviezd, bývalý komik Beppe Grillo, po referende vyhlásil: „Poučenie pre každého. Nemôžete ľuďom neustále klamať bez toho, aby ste čelili dôsledkom.“ Na svojom webe požaduje, aby k novým voľbám došlo čo najskôr. „Režimová propaganda a všetky jeho klamstvá sú prvými obeťami referenda. Časy sa zmenili. Suverenita patrí opäť ľudu – a teraz naozaj začneme uplatňovať našu ústavu.“

Vypísanie volieb ďalej podporil Silvio Berlusconi a jeho Forza Italia a dokonca aj sám odchádzajúci premiér Renzi, ktorý podal demisiu. Teda v najbližších dňoch. Z toho vyplýva, že aj napriek určitým zmätkom s volebným zákonom (súčasný volebný systém bol pred časom napadnutý na ústavnom súde) by možno mohli ísť Taliani voliť ešte pred Holanďanmi, a pokúsiť sa tak odštartovať ďalší rok veľkých zmien.

Rok kontrarevolúcie?

Ale nič sa, samozrejme, nezaobíde bez komplikácií. Jednou takou je víťazstvo zeleného Van der Bellena vo Viedni. Široká probruselská koalícia, ktorá v opakovaných voľbách dokázala vytvoriť alianciu proti „fašistovi“ Hoferovi, síce zvíťazila o šesť percent, ale aj napriek masívnej propagande volila Hofera skoro polovica národa. Mimochodom – všimol si niekto, že by sklamaní voliči Hofera vyrazili do ulíc a zapaľovali autá, ako to v Amerike predvádzajú zaprisahaní Hillarini demokrati?

Zrejme na to nemali čas – boli v práci.

„Čas pre prezidenta Slobodnej strany Rakúska ešte nedozrel. Samozrejme, je to škoda, ale výsledok je pre nás senzačný. Náš cieľ je zrejmý – stať sa najväčšou stranou v Rakúsku,“ vyhlásil po prezidentských voľbách predseda strany Heinz-Christian Strache. Vzhľadom na prepad vládnych strán nevylučuje mnoho rakúskych expertov ani predčasné voľby, ktoré by sa mohli konať v reakcii na stále častejšie konflikty v koalícii socialistov a ľudovcov vedenej kancelárom Christianom Kernom. Bola by to veľká satisfakcia za porazeného Hofera.

OSN

Čítajte TU: Nový šéf v zabehaných koľajach: Na vôli občanov nezáleží! Migračná invázia musí pokračovať. Brusel ide ešte ďalej. Wilders sa nebojí. Otvoria sa turecké stavidlá?

Zrušené voľby vo Švédsku

Návod, ako „vzburu davov“ proti čoraz totalitnejšiemu vládnucemu mocenskému establishmentu vyriešiť, ponúklo minulý rok Švédsko, kde v súčasnosti dominujú volebným preferenciám „extrémisti“ zo strany Švédski demokrati. Podľa najnovších (aj tak nepochybne patrične „upravených“) prieskumov by získali až 25 percent. Okrem zastavenia imigrácie a multikultúrnych experimentov, ktoré vo Švédsku dosiahli absolútne obludné rozmery, požadujú vypísanie referenda o vystúpení Švédska z EÚ.

No a aby tomu tamojší „demokrati“ zabránili – jednoducho zrušili voľby! Vládne strany uzavreli s časťou opozície zmluvu až do roku 2022, ktorou zrušili predčasné voľby plánované na marec 2015.

Na tomto kroku sa dohodla Liberálna strana, Centristická strana, Kresťanskí demokrati a Strana stredu. Pri rokovaní o dohode boli prítomní aj zelení, ktorí sú v súčasnosti vo vláde v koalícii so sociálnymi demokratmi.

Takže už dva roky vládne vo Švédsku tuhá normalizačná multikultúrna diktatúra, ktorá kriminalizuje akúkoľvek kritiku imigrácie. Trestným činom sa súčasne stáva aj kritika vládnych úradníkov vo vzťahu k imigrácii, a to aj v prípadných diskusiách na internete. Podobným smerom by dozaista rady vykročili aj ďalšie vlády v jednotlivých krajinách EÚ. Niekde je však ľud stále natoľko spiatočnícky, že by im to zrejme neprešlo, inde už je na to trochu neskoro.

Budúci rok preto rozhodne prinesie veľa radostí aj starostí. Dúfajme, že radosti budú prevažovať. Tak, ako to už zažívame pár ostatných mesiacov.

Svet je v pohybe, ale na jasanie je ešte priskoro. Totalita sa len tak nevzdá. A riziko, že jej do kúta zahnaní predstavitelia siahnu po nejakej šialenosti, sa nezmenšuje. Skôr naopak.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top