Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Špicli myšlienkovej polície: Facebook je ich domovom. Kádrový profil sa overuje na sociálnych sieťach. Môžete všetko, ale následky si ponesiete! Úchylky sú vítané. Ak ste normálny, niečo s vami nie je v poriadku

Špicli myšlienkovej polície: Facebook je ich domovom. Kádrový profil sa overuje na sociálnych sieťach. Môžete všetko, ale následky si ponesiete! Úchylky sú vítané. Ak ste normálny, niečo s vami nie je v poriadku

8. 12. 2016

vytlačiť článok

Zuzana Lipová upozorňuje na nehanebné špicľovanie na sociálnych sieťach, ktoré prerastá do šikanovania a prenasledovania

V Bruseli urobili zaujímavý experiment. Uprostred námestia rozložili veľký biely stan a pod zámienkou natáčania televíznej relácie, pozývali náhodných ľudí, nech vstúpia a dajú si čítať myšlienky známym iluzionistom Davom. Tí, ktorí vošli, boli šokovaní, čo všetko z ich súkromia im Dave povedal. Vedel o ich osobnom živote, o práci, o tom, čo majú či nemajú radi, dokonca vedel aj to, na čo minuli posledný mesiac peniaze. Pokusní ľudkovia nevychádzali z údivu a niektorí sa až desili.

A to ešte netušili, že ani jednu informáciu o nich nevyčítal Dave z ich mysle, ale z internetu. Po každom jednom „čítaní myšlienok“ padla plachta ukrývajúca veľkú obrazovku s facebookovým (FB) profilom a internetovou komunikáciou dobrovoľníka v stane... A to je to, čo je desivé.

Dôležité je nebyť normálny

Sme sledovaní stále viac, a čo je ešte horšie, zvrátenému systému usilovne pomáhajú udavači, ktorí buď vo svojej chorej mysli uverili tomu, že zachraňujú demokraciu, alebo sa ulakomili na judášske groše. O tom, že nejde o žiadnu konšpiráciu, potvrdzuje aj hlásna trúba demokracie na neomarxistický spôsob –denník SME. Nedávno upozorňoval svojich čitateľov, že pri hľadaní novej práce, si treba dávať pozor, ako sa správajú na sociálnych sieťach: „Fotka, na ktorej pijete alkohol, vás o prácu nepripraví, ostatné veci áno.“ Súhlasím a podpisujem.

Kompromitujúca fotka z bujarého žúru, kde tancujete hore či dole bez, vám len u máloktorého zamestnávateľa skutočne zavarí. Za „netradičné“ správanie sa dnes zbierajú plusové body . Žijeme predsa dobu humanity (s vojnami po celom svete, rozpútavanými z jedného centra), multi-kulti a LGBTI nadšenia, sme demokratickí a tolerantní ku všetkým odlišnostiam od normy. Jediné, čo sa netoleruje, je byť normálny. Na to pozor!

Ak obhajujete tradície (dnes to už môže byť aj tradičná rodina či Vianoce), a to sa ani nemusíte zúčastňovať verejných pochodov za rodinu, protestov proti imigrantom, agresorom z NATO či TTIP a podobným novodobým „vymoženostiam“, máte problém. Skôr alebo neskôr. Stačí, že na FB lajkujete (označíte, že sa vám páči) nejakú stránku, status, alebo malý komentár. Ak chcete byť čistí a pre systém spoľahliví, nevyjadrujte sa k žiadnym nevhodným statusom (Cigáni, imigranti, multi-kulti, LGBTI, tradičná rodina, adopcie detí homosexuálmi, sociálna nespravodlivosť, NATO, Západ, USA, Brusel, EÚ... ). Tlak na ideovo čisté myslenie narastá a pribúda aj udavačov. Ako naznačuje nasledujúci príklad, sú dokonca jazykovo vybavení.

Čítajte TU: Odhalenie Inštitútu pre verejné otázky: Štandardné strany zlyhávajú! Nastupuje vírus pravicového extrémizmu. Kto za to môže? Aj samotné slúžky systému: IVO alias Mesežnikov a Gyárfášová. Ústav marxizmu-leninizmu v poslednom ťažení?

Nájdeme ťa všade!

Jeden Slovák sa vybral do Anglicka (jeden z mnohých, ktorí si doma nedokážu nájsť prácu)), a keďže bol šikovný, uchytil sa ako manažér istej londýnskej reštaurácie. Za päť rokov práce na tomto poste nemal žiadne problémy – ani s návštevníkmi, ani s dodávateľmi, ani so zamestnávateľom. Nedávno však pridal na svojom FB profile komentár k protestom černochov v USA (pre politicky korektných ide o Afroameričanov) po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta. Vyjadril sa ostrejšie, no vo svojej rodnej reči. Preto zostal prekvapený, keď si ho o pár dní zamestnávateľ v Londýne zavolal na koberček práve pre tento FB status. Áno, áno, niekto nelenil, preložil manažérov komentár do angličtiny a poslal ho vedeniu reštaurácie ako rozhorčené udanie. Výsledok? Manažér dostal najprv dva týždne neplatené voľno a potom výpoveď.

Vedci z univerzít v Cambridge a Stanfordu vyvinuli softvér, ktorý vraj na základe lajkov na FB dokáže definovať osobnostné rysy človeka lepšie než jeho príbuzní a priatelia. Vedúci projektu Wu Youyou tvrdí, že boli sami prekvapení, ako dobre je počítač schopný prisúdiť človeku psychologické vlastnosti na základe digitálnych dát, ktorými disponujú sociálne siete. Ľudia sa totiž na nich vyjadrujú takmer ku všetkému. Spoluautor Michal Kosinski z fakulty informatiky Stanfordskej univerzity dúfa, že táto technológia bude použitá na zlepšenie ľudského života. Nemôžem si pomôcť, ale neviem si dosť dobre predstaviť, ako ľuďom tento vynález pomôže zlepšiť život. Možno to „zefektívni“ prácu myšlienkovej polície a novodobých kádrovákov (kádrový pracovník t. j. personalista pred Novembrom '89 – pozn. red.), iný prínos v tom nevidím. Na druhej strane, nie je nič ľahšie, ako nemať žiaden profil na sociálnych sieťach a v prípade, že by mi ho nanútili (aj to sa v zamestnaniach stáva), tak budem splietať to, čo sa vrchnosti žiada čítať. Kým nemám čip v hlave, dá sa to...

Kedysi pomohla k dobrému pracovnému postu stranícka knižka, dnes správna orientácia. Okrem tej politickej (prozápadnej a prointegračnej) aj sexuálna. Ak ste LGBTI (lesba, gay, bisexuál, transsexuál či intersexuál), k práci máte o krok bližšie. Stačí si vybrať firmu, kde je pozitívna diskriminácia súčasťou firemnej politiky. Napríklad Accenture Slovensko, firma poskytujúca manažérske poradenstvo, technologické služby a outsourcing, má pre LGBTI komunitu dvere otvorené dokorán. Na webovej stránke sa dočítate: V Accenture sa snažíme pre našich LGBT kolegov vytvoriť inkluzívne prostredie. Naša rozmanitá kultúra a inšpirujúce prostredie podporujúce spoluprácu, sú kľúčové pre spôsob, akým v Accenture fungujeme. Sme hrdí na to, že homosexualita, bisexualita a transsexualita nielenže nie sú pre nás tabu, ale že LGBT komunitu po celom svete aktívne podporujeme.

Čakám, kedy budú aj u nás zavedené povinné kvóty tak, ako je to napríklad v amerických filmoch pre masy. Pomaly v každom je medzi hlavnými postavami pomer nemenný: na dvoch bielych heterosexuálov pripadá jeden černoch, jeden aziat a jeden teplý. Navrhujem nech je to povinné aj na pracoviskách, predovšetkým však vo vedení firiem (lebo aj v tých filmoch sa to týka len hlavných postáv príbehu). Samozrejme, úlohu černocha u nás nahradí Cigán.

Čítajte TU: Kladivo na konšpirátorov: Odborná komisia lynčuje verejného nepriateľa. Morálny suterén si vybavuje účty. Dvojaký meter už neraz poslúžil. Zastrašujú aj zadávateľov reklamy. Monopol na pravdu ubránime!

Burina z 50. rokov

Žijeme choré časy. Opäť. Mnohí si už čo-to pamätáme, aj naši rodičia si všeličo pamätajú. Elity a ich udavači môžu hlásať, že žijeme slobodné demokratické časy, ale my vidíme, že sa opäť krágľuje za politické názory ako kedysi (písali sme v Protiprúde). Pomaly a (ne)nápadne sa prepadáme do 50. rokov minulého storočia, keď bol strach z nesprávneho myslenia dennou potravou, prenasledovanie za politické názory bežnou praxou, a to nielen v socialistickom tábore. Rovnaké praktiky uplatňovala vládnuca elita aj na druhej strane oceánu, kde v USA Výbor pre neamerickú činnosť pod vedením senátora McCarthyho za hlasnej asistencie médií zničil život a kariéru tisícom ľudí.

Žijeme choré časy. Žiaľ, sme sledovaní a odpočúvaní ešte viac ako kedysi. Dnes nás však nemonitoruje iba štátna bezpečnosť (v zmysle polícia nášho štátu), ale sme v hľadáčiku aj (či najmä) zahraničných bezpečnostných služieb.A špicli, ktorí „lovia ideových zločincov“ na facebooku, dostávajú za svoju „svedomitú prácu“ vyznamenania, ocenenia, Biele vrany a dokonca ich prijíma vo svojom paláci „dobrý anjel“ prezident SR Andrej Kiska. 


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top