Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Nový šéf v zabehaných koľajach: Na vôli občanov nezáleží! Migračná invázia musí pokračovať. Brusel ide ešte ďalej. Wilders sa nebojí. Otvoria sa turecké stavidlá?

Nový šéf v zabehaných koľajach: Na vôli občanov nezáleží! Migračná invázia musí pokračovať. Brusel ide ešte ďalej. Wilders sa nebojí. Otvoria sa turecké stavidlá?

2. 12. 2016

vytlačiť článok

Pavel Kopecký varuje pred nepríjemnosťami, ktoré chce ešte chromý bruselský moloch obyvateľom starého kontinentu spôsobiť, než ho možno zmetie vzbura „prebudených“

Čo sa stane budúci rok v európskom politickom priestore? Nemožno vylúčiť poriadne zemetrasenie. Súčasne sa však môže situácia ešte pekne zamotať. Ak totiž skutočne dôjde k volebným porážkam „probruselských síl“ naprieč Rakúskom, Talianskom, Holandskom až po najvýznamnejší súboj vo Francúzsku, mohli by sme sa dočkať aj umelo vyvolaných násilných konfliktov ako zúfalého pokusu o zvrat situácie, v ktorých, pochopiteľne, nebudú môcť chýbať imigranti.

Pavel Kopecký

Ako otvoriť stavidlá

Migrantov v akcii sme mohli vidieť v priamom prenose napríklad pri násilných potýčkach s políciou na francúzsko-talianskych hraniciach, pred pár dňami potom pri vzburách v utečeneckých táboroch v Grécku a v Bulharsku. Tam tieto boje trvali niekoľko dní, než sa ich polícii s vypätím všetkých síl a s nasadením vodných diel podarilo čiastočne spacifikovať.

To všetko je však len tichá predohra toho, čo by nastalo vo chvíli, keby sa znovu otvorili stavidlá na tureckých hraniciach, kde čakajú milióny imigrantov vrátane neznámeho, dozaista však nemalého, množstva džihádistov na svoj triumfálny vstup na starý kontinent.

V tomto svetle sa javia aj súčasné kroky Európskeho parlamentu, ktorý vyzval tento týždeň na zmrazenie prístupových rozhovorov s Tureckom pre postup vlády v Ankare po potlačenom júlovom pokuse o štátny prevrat, teda ako úmyselná provokácia, ktorá sleduje uvedený cieľ. Reakcia Turecka na seba, samozrejme, nenechala dlho čakať. Turecký prezident Erdogan tento akt nielenže okamžite odsúdil, ale súčasne výhražne dodal, že otvorí hranice pre migrantov čakajúcich na tureckých hraniciach.

„Nedodržali ste svoje sľuby. Keď sa 50 000 utečencov vydalo k hraničnému priechodu Kapikule, plakali ste a začali hovoriť: ,Čo budeme robiť, ak Turecko zdvihne hraničné závory?‘ Pozrite sa, ak zájdete ešte ďalej, tieto závory sa zdvihnú. Mali by ste to vedieť,“ pohrozil Erdogan. Čo tým teda chceli socialisti s ľudovcami a liberálmi, ktorí nateraz nezmyselnú rezolúciu voči Turecku schválili, dosiahnuť?

Porada nad mapou

Čítajte TU: Zlovestné zvuky z podzemia: Bruselskí krtkovia majú plné ruky práce. Kde sa vzal afganský násilník? Desivé posolstvo Migračného manifestu: Plán na prevzatie moci novými Európanmi

Snaha o ovládnutie azylovej politiky

Celkovo sa zdá, že vážení eurokomisári spriadajú proti európskemu obyvateľstvu na budúci rok mimoriadne nekalé plány. S tým súvisí aj správa, ktorá prišla nedávno z Bruselu, o snahe Európskej komisie vziať jednotlivým štátom možnosť rozhodovať o svojej azylovej politike.

Podľa tohto návrhu by Brusel odobral členským krajinám právomoc rozhodovať o tom, komu na svojom území udelia azyl. Kto by o tom rozhodoval? Kto iný než samotná Komisia. Podľa vlastného uváženia by migrantov do jednotlivých krajín prerozdeľovala. Podľa nemeckého denníka Die Welt počíta v tejto súvislosti plán Komisie s rozšírením právomocí Európskeho podporného úradu pre azyl (EASO).

Každá krajina by mala mať podľa tohto návrhu, ktorý je ešte oveľa drzejší ako neúspešne presadzované kvóty, pobočku EASO na svojom území. Tá by plnila nariadenia z centrály.

S návrhom prišli prvý podpredseda Komisie Frans Timmermans a eurokomisár pre migráciu Dimitris Avramopulos. Návrhom by sa v najbližších dňoch mali zaoberať europoslanci a ministri vnútra členských štátov, ktorí by sa tým vlastne pripravili o svoje právomoci.

Wilders odmietol pokutu

To, ako situácia v celej Európe hustne, ukazuje aj rozsudok z minulého týždňa, kedy bol holandský politik (ktorý má veľkú šancu vyhrať v marci budúceho roka voľby), predseda Strany za slobodu Geert Wilders, odsúdený za „urážku imigrantov“, a musí tak zaplatiť finančný postih. Ako však Wilders po rozsudku uviedol, pokutu v žiadnom prípade platiť nehodlá a logicky vníma rozsudok ako útok na slobodu prejavu.

„Vo štvrtok som si vypočul rozsudok súdu, ktorý mi uložil pokutu vo výške 5 000 eur. Verejne hovoriť o jednom z najväčších problémov našej krajiny, ktorým sú Maročania, je podľa našich elít protizákonné,“ vyhlásil Wilders. Trestne stíhaný bol konkrétne za to, že sa na jednom zo svojich vystúpení ľudí spýtal, či chcú v Holandsku viac alebo menej Maročanov.

Rozsudok súdu podľa Wildersa znamená, že sa Maročania stali fakticky rasou. „Ak dnes poviete niečo o Maročanoch v Holandsku, budú vás považovať za rasistu. Nikto to nechápe. Je to absolútne šialené rozhodnutie, ktoré má len umlčať váš a môj hlas. Zatiaľ čo v iných krajinách ukázali ľudia elitám dvere, v Holandsku hrozí, že tu zvíťazí diktátorský režim,“ uviedol ďalej k rozsudku.

Z holandskej prokuratúry sa stal podľa Wildersa spojenec teroristov. „Ale ja nikomu nedovolím, aby ma umlčal. Nepodarí sa to žiadnemu teroristovi. Žiadny žalobca ani premiér ma nedostanú na kolená. Nemienim sa tou pokutou vôbec zaoberať. Nech si robia, čo chcú, mňa to len posilní. Získam tak ešte väčšiu motiváciu. A vy ma v tom môžete podporiť. Tým, že sa budete spoločne so mnou usilovať o zachovanie slobody prejavu v Holandsku.“

Trump pozval Orbána

Pozitívne správy vo vzťahu k Európe oproti tomu prichádzajú spoza oceánu. Jednou z nich je aj telefonický hovor maďarského premiéra Viktora Orbána s novozvoleným prezidentom Spojených štátov Donaldom Trumpom. Ten ho pozval na návštevu Spojených štátov.

Orbán Trumpovi povedal, že vo Washingtone dlho nebol, pretože ho všetci považovali za „čiernu ovcu“. „Smial sa a uviedol, že rovnako sa v USA hovorilo aj o ňom,“ poznamenal maďarský premiér o Trumpovi. Zároveň podotkol, že mu dal Trump najavo, že „má o Maďarsku vysokú mienku“. Pozícia Budapešti sa tak vraj s príchodom nového prezidenta „výrazne zlepšila“. „Myslím si, že Amerika bude mať teraz prezidenta, ktorý sa nenechá obmedzovať ideológiou. Je to otvorený človek, ktorý sa viac ako o politickú teóriu zaujíma o úspech, výkon a výsledky,“ povedal Orbán.

Geert Wilders

Čítajte TU: Škandalózny politický proces s Geertom Wildersom: To už sa fakt pomiatli? Rozmeriavanie väzenských kobiek v európskom lágri. Škrípe to úplne všade. Túžbu po slobodnej správe svojich vecí vo vlastnej krajine nemožno umlčať

Šéf OSN: Ignorujte občanov

To, že sa globálny establishment šialeného migračného plánu len tak nevzdá, dokazujú naopak výroky nastupujúceho generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov Antónia Guterresa z minulého týždňa, kedy vyzval súčasných politikov, aby ignorovali vôľu svojich občanov, pretože imigrácia do Európy je prospešná a nezastaviteľná.

Vo svojom prejave venovanom summitu „Európske vízie v Lisabone“ Guterres povedal, že európske národy nemajú právo kontrolovať svoje hranice. Namiesto toho musia vpustiť do svojich krajín „masy najchudobnejších ľudí na svete“.

„Predstava, že riadenie imigrácie je záležitosťou národnej suverenity, je extrémne obmedzená. Pravdou je, že medzitým sa tými, ktorí majú skutočnú kontrolu nad medzinárodnou mobilitou, stávajú pašeráci a zločinecké organizácie. Musíme uznať, že migrácia je nevyhnutná a nezastaví sa,“ povedal tento socialista pred skupinou politikov a vedcov. Informoval o tom portál Breitbart.

Výroky nového šéfa OSN, ktorý sa ujme funkcie necelé tri týždne pred Donaldom Trumpom (1. januára 2017), ukazujú, aká rozpoltenosť panuje medzi vedúcimi politikmi súčasného sveta. Záleží skutočne aj na tom poslednom jednotlivcovi, akým smerom sa bude náš svet v budúcom roku uberať.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top