Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Odkaz novembra '89: S EÚ a NATO na večné časy a nikdy inak! Budujeme krajšie zajtrajšky novej totality. Dokedy to budeme môcť nahlas hovoriť? Nebojujeme proti triednemu nepriateľovi, ale proti svetovému teroristovi

Odkaz novembra '89: S EÚ a NATO na večné časy a nikdy inak! Budujeme krajšie zajtrajšky novej totality. Dokedy to budeme môcť nahlas hovoriť? Nebojujeme proti triednemu nepriateľovi, ale proti svetovému teroristovi

17. 11. 2016

vytlačiť článok

Jozef Potúček podáva osobné svedectvo o tom, ako zvonil v novembri ‘89 a „zvoní“ aj dnes

Zvonil som v novembri 1989 koncu jednej totality, no určite som vtedy nezvonil za to, aby čo najskôr pominulo všetko neživé a neprirodzené, ale aby pretrvalo iba to pravdivé, zdravé a prospešné.

Počas roka oslavujeme, alebo si pripomíname rôzne výročia a pamätné dni, kedy si dávame aj predsavzatia a sľuby do budúcnosti. V rámci Československa sa v novodobých dejinách odohrali viaceré historické udalosti a premeny, ale jednou z najväčších prelomových celospoločenských udalostí bol November 1989. Preto vám všetkým, ktorí ste sa snáď ešte nestratili úplne v rafinovane nastraženom matrixe, venujem aj ja toto moje osobné svedectvo.

Stratený čas nádejí

Som rodák z Bratislavy, priamo zo Starého mesta, a v novembrových a decembrových dňoch roku 1989 som sa vždy s určitým napätím, ako to dopadne, tešil na ďalšiu demonštráciu proti totalitnému systému na Námestí SNP. Každý večer som potichu odchádzal z domu s vedomím, že možno budem nocovať už inde – pod komunistickou vyšetrovacou lampou. Nestalo sa.

Prežili sme vtedy neuveriteľnú dobu zmien v celom Československu, ľudia boli k sebe navzájom iní, otvorenejší, empatickí, bez strachu, usmievaví, všetko akoby sa zdalo lepšie a krajšie, optimistickejšie a milšie, akoby väčšine národa spadol nejaký kameň zo srdca. Pamätám si, ako by to bolo dnes. Po každej demonštrácii na Námestí SNP pri Priori, dnešné Tesco, riadili príslušníci Verejnej bezpečnosti (VB) dopravu a okoloidúce dievčatá ich obdarovávali bozkami, chlapi im podávali ruky, potľapkávali ich po pleciach, niektorí strážcovia poriadku dostávali dokonca aj kvetiny a odrazu pôsobili obávaní príslušníci VB inak – ľudia prestávali mať z nich strach. Vtedy sme spoločne, akosi prirodzene, prežívali okrem iného aj slogan dnešnej polície „Pomáhať a chrániť“.

Aj ten Vlak Nežnej revolúcie (6. 12. 1989) z Bratislavy do Košíc a naspäť. To bola pre mňa ako vtedajšieho železničiara, zástupcu jedného z organizátorov tejto spanilej jazdy (ČSD-Východná dráha), snáď najemotívnejšia cesta železným tátošom po našom krásnom Slovensku. Po celej trase nám nadšení ľudia mávali a pozdravovali nás, plní nádejí v krajšiu budúcnosť. Aj známi herci a umelci s nami cestovali (dobové zábery TU).

Úžasná doba nádejí a predsavzatí... Kamže sa len vytratila tá radostná spontánnosť z čias Nežnej revolúcie? Žiaľ, dnes tu podvedome cítiť neidentifikovateľný, všadeprítomný strach a obavy zo všetkého možného a nemožného. Zábava? Prirodzená radosť a smiech sa postupne vytráca v čoraz primitívnejších a vulgárnejších šou. Kým v roku 1989 bolo heslom ulice My sme s vami!“, pretože na strane jednoduchých ľudí boli poväčšine naozajstné osobnosti, dnes je to úplne naopak. Osobnosti (až na zriedkavé výnimky) mlčia. A samozvané spoločenské a politické celebrity (aj bývalí spolupracovníci neslávne známej ŠtB) svojimi verejnými vlastizradnými skutkami iba dokazujú, že sú proti vlastnému národu, a tak niet sa čo čudovať, keď súčasnými ulicami ako odkaz ponižovaného a sklamaného ľudu znie čoraz hlasnejšie a varovnejšie „My sme tu doma!“

Čítajte TU: Konzum náš každodenný: Neuvažuj, zarábaj, míňaj a bav sa! Nespokojenci v Bratislave bojujú za osud krčiem. Globálny ekonomický diktát ich netrápi. Kašleme na budúcnosť, chceme si užívať až do rána bieleho

Druhá bagandža vystriedala prvú

Je mi ľúto dnešných mladých ľudí, že tá nádherná atmosféra ohlasovanej pravdy a lásky, ktorá zvíťazí nad lžou a nenávisťou, sa postupne v silnejúcom „humanitárnom“ rinčaní zbraní a imaginárnych eurohodnôt kamsi vyparila a dnes už nie je po nej ani chýru ani slychu. Majú to asi ťažšie, než my vtedy, keď sa spontánne aktivizovali študenti, umelci a osobnosti v boji za ľudské práva národa.

Pýtam sa verejne: Na akej strane ste dnes ? herci, režiséri, textári, speváci, umelci, celebrity, novinári a masmédiá? Koho dresy obliekate teraz? Vari už len vopred pripravené červené kartičky, dodané na objednávku od zahraničných sponzorov, vás vedia vybudiť k boju za „demokraciu“?! Áno, zvonil som kľúčmi verejne a opakovane koncu jednej totality a som na to dodnes hrdý. A napriek pribúdajúcim dôkazom, že to všetko bolo pripravené a zmanipulované, neľutujem!

Určite som zvonil za to, aby som mohol v budúcnosti o svojom živote slobodne rozhodovať ja sám, bez obáv, že by som za svoj verejný osobný názor bol akýmkoľvek spôsobom pošpinený, prenasledovaný a „paragrafmi“ aj umlčaný. Zvonil som okrem iného aj za to, aby som namiesto výchovy Komunistickým manifestom a podobnými kravinami mohol svoju osobnosť rozvíjať aj po duchovnej stránke. Vďaka spoločenskej zmene som sa postupne dostal k takým nehmotným pokladom, ktoré boli predtým na indexe, oficiálne neboli verejnosti prístupné, a ktorých hodnota sa nedá vyčísliť žiadnymi peniazmi, ani pompéznymi oceneniami, ani pochybnou slávou dnešnej „smotánky“.

Nezvonil som za to, aby sa vláda jednej strany zmenila na vládu dvoch, zdanlivo protichodných straníckych skupín a koalícií, ktorí hrajúc veľké divadlo pred verejnosťou v skutočnosti nechcú za žiadnych okolností pustiť medzi seba nikoho tretieho – tzv. neštandardné, nesystémové politické subjekty a prirodzené osobnosti, ohrozujúce ťažko vytvorenú a prácne zabetónovanú „demokraciu“.

Nezvonil som za to, aby som sa mohol po odchode posledného sovietskeho vojaka z územia Československa opäť „tešiť“ z toho, že nám na našom území pochoduje bagandža iného „dočasne umiestneného“ okupanta, tentoraz zo Západu, samozrejme ako inak, so súhlasom a na pozvanie v predklone stojacich transanálnych domácich vlastizradcov (presne ako v roku 1968). Kde je tá sľubovaná neutralita, červeno-modrí a dúhoví súdruhovia?!

Nezvonil som za to, aby sme si komunistické heslo „So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak“ zamenili za dnešné neomarxistické „S Európskou úniou a NATO na večné časy a nikdy inak!“ Nezvonil som za to, aby sa naša armáda v rámci nejakej účelovo vytvorenej medzinárodnej koalície a „obranného“ paktu zapodievala viac činnosťou a ochranou cudzích agresívnych a dobyvačných záujmov v zahraničí, než ochranou vlastnej štátnej hranice a obyvateľstva.

Čítajte TU: GLOBSEC Tatra samit 2016: Tradičné mlátenie prázdnej slamy. Záchrancovia Európy ohurujú frázami. Najprv k problémom prispejú a potom hľadajú riešenia. Eurokrati a U. S. lokaji chcú vylepšiť svet

Žneme, čo sme nesiali

Nezvonil som za to, aby sme sa namiesto internacionálneho komunistického „revolučného boja proti triednemu nepriateľovi“ stali aktívnou súčasťou demokratického „celosvetového boja proti terorizmu“ – bez konca – s tým, že sa postupne ukazuje, kto vlastne tento medzinárodný terorizmus vytvoril, naďalej ho podporuje a financuje.

Nezvonil som za to, aby naše národy, ktoré nikdy neviedli dobyvačné a koloniálne vojny proti iným národom vo svete, dnes „platili“ za spravodlivo sa vracajúce dôsledky bývalým, aj súčasným európskym kolonizátorom a novodobým otrokárom, ktorí s tým vlastne dodnes neprestali.

Nezvonil som za to, aby naša vlasť, ktorá bola bez dlhov, mala po toľkých rokoch od Nežnej revolúcie v rámci „budovania demokracie“ čoraz väčší dlh, ktorý už nie je možné splatiť nikdy! Mimochodom, kto sú tí, komu sú vlastne všetky štáty sveta dlžné a kto je ten veriteľ, keď samotné USA, náš terajší najväčší vzor slobody a demokracie, majú dlh najväčší?

Nezvonil som za to, aby sme „diktatúru proletariátu“ zamenili za rafinovanú diktatúru nadnárodných korporácií a finančných molochov, s prispením medzinárodných spolkov alebo neprehľadných a hlavne nezverejnených, utajovaných obchodných zmlúv (EU, TTIP, CETA, a pod).

Nezvonil som za to, aby sa naše prísne štátne normy, chrániace obyvateľstvo pred neoverenými potravinami a nehmatateľným znečisťovaním životného prostredia (infra-žiarenie, wi-fi, elektrosmog...) prispôsobovali novým technológiám tak, že zohľadňujú vlastne iba zisk nadnárodných spoločností, samozrejme, za obrovskej reklamnej podpory masmédií

Nezvonil som za to, aby sa namiesto protiľudového sledovania agentmi komunistického „gestapa“ využil vedecko-technický pokrok na súčasné „monitorovanie“ občanov všadeprítomným okom Veľkého Brata, a to sofistikovanejšími metódami – presne podľa predlohy Orwellovho románu 1984.

Nezvonil som, aby v rozpore so sľubmi ústavných činiteľov nebola zabezpečená komplet bezplatná zdravotnícka starostlivosť a školstvo – bez akýchkoľvek podmienok, ktoré má ustanoviť nejaký účelový zákon. Nezvonil som, aby naše skvele fungujúce poľnohospodárstvo bolo úplne zlikvidované, aby po vstupe do EÚ mali naši poľnohospodári oveľa menšie dotácie z Centrály než ich kolegovia na Západe, a touto administratívnou direktívou neboli v rámci „slobodného“ EÚ trhu konkurencieschopní.

Čítajte TU: Otázka stále naliehavejšia: Kam kráčaš, Európa? EÚ stráca dych. Tri figúrky v sedle zdochýnajúceho koňa: zapredanec, opilec a nevzdelanec. Pre koho pracujú? Účastníci samitu v Bratislave hľadali európske hodnoty

Je čas zvoniť znovu

Nezvonil som,, aby lesy, pôda a voda prešli do vlastníctva nadnárodných cudzích spoločností. Veď lesy, pôdu a vodu ste nestvorili vy, privatizéri, úžerníci a zradcovia národa! Nezvonil som, aby najväčšia cirkev, popri špekulatívnej neodluke od štátu, využila dianie po Nežnej revolúcii na reštitúcie, čiže na obohacovanie sa vo svoj prospech a kšeftovanie s majetkami. Nezvonil som, aby som znovu zažíval „ľudovú“ atmosféru všeobecnej cenzúry, zakázaných kníh, či filmov na indexe – v rámci politickej korektnosti.

Nezvonil som, boli na školských dotazníkoch pre prijímacie skúšky večné pojmy „OTEC“ a „MATKA“ vymazané a nahradené nemorálnymi pojmami „RODIČ 1“ a „RODIČ 2“... Nezvonil som, aby sa naše maloleté deti už v predškolskom veku namiesto hrania sa s vláčikmi a bábikami oboznamovali s erogénnymi zónami (aj u opačného pohlavia), nevynímajúc aj „moderné“ sexuálne školské učivo, ako sa napríklad nasadzuje kondóm (viď. mnohé dnešné škôlky a školy na Západe)!

Nezvonil som, aby naši terajší politici v rámci Kalergiho plánu, paneurópske hnutie, zamenili poslušného „budovateľa komunizmu“ za nový druh nevedomého a politicky korektného MULTI-KULTI-GENDER mutanta... Nezvonil som, aby drvivá menšina rozkazovala väčšine, aby minorita určovala prostredníctvom agentúr zarábajúcich na príleve ilegálnych privandrovalcov, alebo domácich pedofilov a iných novo vyprodukovaných „rodov“, nastrčených a zaplatených pajácov (hlavne v politike) majoritnému obyvateľstvu, aké „hodnoty“ sa budú odteraz uctievať a dodržiavať, a hlavne čo, resp. kto už viac nesmie byť ani len kritizovaný.

Nezvonil som, aby nevolení agenti mimovládnych agentúr, nadácií, cudzích mocností a predovšetkým záujmov mali u nás väčšie slovo než volení zástupcovia ľudu.

Nezvonil som, aby som sa po rokoch „demokracie“ dočkal verejného vyjadrenia bývalého ministra spravodlivosti a sudcu Najvyššieho súdu SR, že na Slovensku bola protiústavne potichu zamenená „prezumpcia neviny“ za „ prezumpciu viny“, takže podľa tohto odborného výkladu ústavného sudcu už v niektorých prípadoch nebude štát musieť dokazovať obvinenému vinu, ale obvinený (možno aj zatknutý spoza mreží) bude musieť dokazovať svoju nevinu!

Kam to vlastne spejeme? Z blata do kaluže, z totality do totality. Dosť už! Je toho ešte mnoho, ale zhrňme môj pohľad na budovanie „demokracie“ západného štýlu po Nežnej revolúcii do jednej vety: Určite som v novembri 1989 nezvonil v uliciach Bratislavy za to, aby bolo potrebné zvoniť znovu!

(Krátené redakciou Protiprúd. Celý otvorený apel si môžete prečítať TU.)


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top