Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Tajné spolky: Nositelia svetla alebo podpaľači požiarov? Skutočným cieľom je Nový svetový poriadok. Aj Slovensko má svoje lóže. Kozmopolitní bojovníci liberalizmu sa ukrývajú v mimovládkach

Tajné spolky: Nositelia svetla alebo podpaľači požiarov? Skutočným cieľom je Nový svetový poriadok. Aj Slovensko má svoje lóže. Kozmopolitní bojovníci liberalizmu sa ukrývajú v mimovládkach

16. 11. 2016

vytlačiť článok

Zuzana Lipová si všíma slovenských „nezávislých“ bojovníkov za globalizmus, ktorých ako piatu kolónu nasadzujú spolky s tajným poslaním

Slobodomurári, rotariáni, lionisti... Podľa mainstreamu vraj nijako neovplyvňujú politické dianie a nie sú žiadnymi elitnými spolkami. Oni predsa nič, oni len združujú osobnosti po celom svete, aby ako pochodeň svetla šírili myšlienky humanity, solidarity, tolerancie a demokracie. Tajné spolky s cieľom ovládať hospodársky a politický vývoj sveta? To sú konšpiračné teórie! Sú to v podstate iba ľudia rovnakého razenia, umelci, vedci, lekári, intelektuáli a najmä poprední politici či finančníci, no to je určite iba náhoda. Sú to predsa tí „najlepší z najlepších“, tí, ktorých už „osvietilo“ a práve preto sú na svojich postoch.

Snaha o svet(l)ovládu

Človek si položí otázku, prečo členovia slobodomurárskych spoločností a spriatelených elitných spolkov tak urputne zavádzajú, zľahčujú či dokonca taja svoju príslušnosť ku konkrétnej lóži? Ak naozaj nejde o elitné spolky s tajným poslaním, prečo to ticho? O histórii slobodomurárov na vás internet vychrlí množstvo informácií (v podstate tých istých, len inak predžutých), no o súčasnosti nájdete iba kde tu niečo. Medzi riadkami však pravda priam kričí.

Najväčšou slovenskou organizáciou slobodomurárov je Veľká lóža Slovenska. Svojich zástupcov vo Veľkej lóži Slovenska má údajne päť slobodomurárskych lóží. Najstaršou je lóža Humanizmus, vznikla v roku 1993, po nej to boli lóže Kozmopolis a Libertas. V roku 2014 vznikla v Košiciach lóža Pavol Jozef Šafárik a v Bratislave lóža Quatuor Coronati, od 1. októbra 2016 máme v Bratislave aj lóžu Generál Štefánik.

Na zakladajúcom zasadaní lóže Kozmopolis (založili ju dňa 17. mája 2003 v Kremnici) sa zúčastnil aj delegát Európskeho parlamentu Azelio Fulmini a inšpektor vojenských lóží NATO Jacques Huyghbaert. Podľa internetovej správy podnet na vznik tejto lóže vyšiel z kruhov NATO a „založenie tejto lóže spadá do preskupovania politických záujmov v stredoeurópskom priestore a súvisí s oživeným prenikaním ideológie slobodných murárov do mocenských, ako mierotvorných, tak aj hospodárskych záujmov sfér kandidátskych krajín.“  Ako súvisí „záujmové združenie dobrovoľníkov svetla“ s preskupovaním politických záujmov v stredoeurópskom priestore? Žeby pán Huyghbaert bol konšpirátor?

Podľa slobodomurárskeho majstra Petra Bu, ktorý ako člen slobodomurárskej lóže Veľký Orient Francúzska založil na Slovensku lóžu Humanizmus, „slovenskí slobodomurári patria do občianskych združení a sú prihlásení podľa platných zákonov“. Tak preto bolo v slovenskom parlamente toľko kriku, keď sa otvorila tabuizovaná téma neziskových mimovládnych organizáciách financovaných zo zahraničia? Iné vysvetlenie nevidím, no zrejme iba konšpirujem.

Čítajte TU: Agenda 21: celosvetová tyrania, alebo trvalo udržateľný rozvoj? USA sú za depopuláciu planéty. Akú úlohu zohráva Slovensko? Koho vyhodíme z kola von? Prví pôjdu chudobní...

Slobodný murár na FB

V roku 2009 vyšiel prvýkrát časopis Slobodomurár, historicky prvý slovenský slobodomurársky časopis, vydávaný v slovenčine. Nulté číslo bolo určené iba vybranému okruhu čitateľov, no už v roku 2010 sa časopis distribuoval aj v internetovom kníhkupectve Martinus.sk. Čo je s časopisom dnes, nevedno, na webe Veľkej Lóže Slovenska sa ani o ňom nič viac nedozviete, v podstate sa na ich stránke nič o činnosti lóže nedozviete, iba informácie o jej vzniku s trochou nič nehovoriacej omáčky.

Na FB však existuje profil Slobodný murár, ktorý bol vytvorený práve pre časopis Slobodomurár. Stať sa niekoho priateľom na FB je podmienené prijatím žiadosti o priateľstvo, inak to nefunguje. Aj užívateľ Slobodný murár musel vedieť, koho si medzi priateľov „odklikne“. A tí zase museli vedieť, že niekto taký na FB existuje. Preto ma zaujali mená, ktoré medzi vyše tromi stovkami priateľov figurujú: Miroslav Beblavý (poslanec NR SR za SIEŤ, predtým SDKÚ-DS), Štefan Hríb (šéfredaktor časopisu .týždeň), Michal Hvorecký (spisovateľ), Igor Matovič (poslanec NR SRza OĽaNO), Dušan Čaplovič (poslanec NR SR za SMER, bývalý podpredseda vlády pre menšiny a exminister školstva), Peter Lipa (spevák), Ivan Štefanec (poslanec Európskeho parlamentu, kandidoval za SDKÚ-DS), Ľubomír Galko (poslanec NR SR za SaS, minister obrany vo vláde Ivety Radičovej), Vladimír Palko (bývalý minister vnútra), Peter Malec (bývalý riaditeľ verejnoprávnej televízie a neskôr podpredseda jej kontrolného orgánu) a mnoho ďalších viac či menej prekvapivých mien. A možno sú to iba náruživí hľadači svetla.

Pre úplnosť uvádzam aj informáciu, ktorá je na FB profile Slobodný Murár: „Vzhľadom na dopyt a otázku viacerých osôb, kto je a načo slúži na FB užívateľ Slobodný Murár uvádzam nasledujúce vysvetlenie: Tento užívateľ reprezentuje oficiálnu komunikáciu Veľkej Lóže Slovenska na FB. Prezentuje informácie a oznamy o živote slobodomurárov na Slovensku, ktoré sa VLS rozhodla zverejniť. V podstate na FB poskytuje informácie a priestor ľuďom, ktorí majú o túto tému záujem. Plánujeme zverejňovať tlačové správy, informácie o zaujímavých kultúrnych udalostiach resp. upozorňovať na literatúru a články, ktoré považujeme za zaujímavé či už z pohľadu ich kultúrneho obsahu alebo vzťahu k slobodomurárstvu všeobecne.“

Mimochodom, vydavateľom tohto časopisu bolo OZ Filantropia Bratislava, ktorého predsedom bol ešte v roku 2015 Ing. Pavel Szemzö. Osoba s tým istým menom a adresou bola pár rokov dozadu aj členom predstavenstva Slovenskej konsolidačnej a.s., konateľom eseročiek Kremnické tepelné hospodárstvo s.r.o. , Bioenergia Teplo Slovakia s.r.o., A.J.K.A. s.r.o., členom predstavenstva A.SSING a.s. a členom dozornej rady NOVÝ CALEX a.s. Ten istý človek dnes ponúka podnikateľské poradenstvo.

Čítajte TU: Neziskové organizácie v pozornosti Kotlebovcov: Na Slovensku chýba FARA! Zákon o zahraničných agentoch ušitý podľa vzoru USA. Kto podporí Kotlebov návrh v Národnej rade SR?

Domček na Baštovej

A keď už sme pri tých náhodách, pozrime sa na jednu zaujímavú adresu. Na Baštovej ulici č. 5 v Bratislave si dvere zrejme ani chvíľu neodpočinú, taká tam musí byť premávka. Sídli tu totiž viacero mimovládnych organizácií: Nadácia otvorenej spoločnosti, Nadácia Centra pre filantropiu, Človek v ohrození, Karpatská nadácia, Slovenská humanitná rada, Nadácia Intenda, Nadácia Orange (mimochodom úzko prepojená s Nadáciou Centra pre filantropiu), Slovensko-český ženský fond, Stredoeurópska nadácia, Nadácia – Centrum súčasného umenia a v neposlednom rade aj Nadácia SPP. To sú ale náhody! Napokon, o cieľoch a persónach v najvplyvnejších mimovládnych organizáciách (áno, sú to aj tie, čo sídlia na Baštovej 5) veľa prezradil aj guru piatej kolóny na Slovensku Pavol Demeš v publikácii Kolektívny portrét (čítajte TU).

Niekedy premýšľam, či sú títo poskokovia mocných naozaj takí babráci, alebo len podceňujú „obyčajných“ ľudí, že si nepospájajú dve a dve. Na jednej strane hovoria o nezávislosti a transparentnosti a na druhej strane okato ukazujú, že za koho kopú. Nie svetlo, ale priam reflektor na seba otočili aj „nezávislí“ občianski aktivisti, žurnalisti, analytici a ďalšie figúrky, ktorí si svojou aktívnou prácou proti záujmom zvrchovaného Slovenska a slovenského národa vyslúžili pozvanie od amerického veľvyslanectva v Bratislave počas volieb prezidenta USA.

Nezávislí filantropi o dušu držali pod dozorom svojich donorov palce Hillary Clintonovej a tešili sa na ďalšie krajšie zajtrajšky. Úplne náhodou sa tu zišli novinár Mirek Tóda z Denníka N, občianska aktivistka z Aliancie Fair-play Zuzana Wienk, poslankyňa Simona Petrík (kandidovala za SIEŤ), výkonný riaditeľ Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti Ján Orlovský, stála tvár mainstreamových médií a zakladateľ Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov, Oľga Gyarfášová tiež z IVO, riaditeľka Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR Oľga Pietruchová a ďalší nezávislí na vôli slovenského národa. A ako správni demokrati, výsledky volieb neprijali a americkým voličom od pľúc vynadali. Mimochodom, viete si predstaviť to haló, keby sa takýto žúr konal na ruskej ambasáde?

A ešte jedna vec mi vŕta hlavou - ak je snaha o svetovládu z dielne slobodomurárov iba konšpiráciou, prečo sa tieto spolky dnes horlivo zasadzujú za imigráciu a hovoria o nutnosti „prekonávať národný egoizmus“? Slobodomurárske lóže sa spájajú od Turecka cez Portugalsko, Talianska, Írsko až po Poľsko, a žiadajú európske vlády, aby prijímali nielen teraz prichádzajúcich imigrantov, ale aby ich prijímali ešte viac v budúcnosti. Záujmy jednotlivých štátov Európy sú im ukradnuté, rovnako sú im ukradnuté európske národy a jednotlivci sú len čísla do štatistiky. Ale to vám nikdy na rovinu nepovedia – nie ste totiž osvietení...


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top