Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Škandalózny politický proces s Geertom Wildersom: To už sa fakt pomiatli? Rozmeriavanie väzenských kobiek v európskom lágri. Škrípe to úplne všade. Túžbu po slobodnej správe svojich vecí vo vlastnej krajine nemožno umlčať

Škandalózny politický proces s Geertom Wildersom: To už sa fakt pomiatli? Rozmeriavanie väzenských kobiek v európskom lágri. Škrípe to úplne všade. Túžbu po slobodnej správe svojich vecí vo vlastnej krajine nemožno umlčať

4. 11. 2016

vytlačiť článok

Pavel Kopecký sa zamýšľa nad súdnym procesom s predsedom Strany za slobodu a pýta sa, či by to kritikovi islamu a imigrácie nemohlo pred nadchádzajúcimi voľbami skôr pomôcť

Geerta Wildersa, známeho kritika invázie islamu do Európy a predsedu Strany za slobodu, ktorá podľa najnovších prieskumov vedie v predvolebných preferenciách v Holandsku, postavili „multikulturalisti“ nedávno pred súd. Vraj za podnecovanie k nenávisti voči imigrantom. Je to také neuveriteľné, že sa nad tým dokonca pozastavilo aj množstvo mainstreamových médií. Z ich strany však ide o číre pokrytectvo, pretože nás vedú rovnakým smerom, len inými metódami.

Pavel Kopecký

„Pokrokové“ Holandsko je typickým laboratóriom, odkiaľ sa sociálne experimenty na premenu kontinentu šírili v minulosti úniovou Európou. Proces s Wildersom je zaujímavý predovšetkým v tom, že zvyšku „okupovanej“ Európy ukazuje, ako budú vyzerať bezprostredné kroky k otvorenej bruselskej diktatúre.

Proces: Podľa Kafku alebo Orwella?

31. október 2016 si zapamätajme. Ide o začiatok politického procesu, ktorý sa má stať precedentným. Súd s jedným z najznámejších bruselských kritikov Geertom Wildersom, ktorý čelí obvineniu z podnecovania k „rasovej nenávisti“ voči marockým prisťahovalcom, prebehne podľa dvoch možných vzorov: Kafka alebo Orwell. To je jediné, čo ešte nevieme.

Rozhodnutie súdu – očakáva sa zhruba za pár týždňov – zrejme určí smer aj pre ďalšie európske krajiny vrátane Slovenskej republiky. Wilders sa, pochopiteľne, na tejto politickej fraške, v ktorej mu hrozia až dva roky väzenia, odmietol osobne zúčastniť. „Tento proces je politický proces a ja na ňom odmietam spolupracovať,“ konštatoval. A z čoho konkrétne je obvinený?

Na politickom mítingu pred rokom a pol sa opýtal prítomných, či chcú v krajine „menej alebo viac Maročanov“. Potom, keď dav začal skandovať, že menej, sľúbil: „Zorganizujeme to.“ Nič viac. V tom spočíva jeho zločin. Ide zjavne o test, ktorý by sa nedal realizovať napríklad v krajinách, ktoré zažili komunistickú diktatúru. Niektorým z ich obyvateľov totiž ešte stále slúži pamäť. V Holandsku však ide o novinku.

Ak sa „osvedčí“, budú za čas podľa tejto „mustry“ súdení všetci politici v krajinách Európskej únie, ktorí otvorene kritizujú alebo odmietajú riadenú migráciu a multikultúrnu agendu Bruselu. Videli sme to už veľakrát. Doma sa nebude nič „prerokúvať“. Parlament proste formálne odkývne ďalší z desaťtisícov zákonov, ktoré musíme povinne prijať – a bude to aj tu. Preto je výsledok „kafkovania“ s Wildersom taký dôležitý.

Merkelová

Čítajte TU: Staré časy skončili: Migranti valcujú európske metropoly ako buldozér. Naša kultúra im nič nehovorí. Kriminalita narastá o stovky percent! Drogy, prostitúcia, násilné trestné činy. Cestovanie za romantikou európskych miest patrí minulosti

Geert Wilders ako test európskych elít

Celá situácia je však tentoraz o to zaujímavejšia, že Holandsko čakajú (v marci budúceho roka) parlamentné voľby a prieskumy ukazujú, že práve Wilders by mohol voľby vyhrať. Tieto voľby sa tak môžu stať akousi ouvertúrou významných volieb v EÚ: jarných prezidentských vo Francúzsku a jesenných parlamentných v Nemecku. Úspech Wildersa by mohol zásadným spôsobom ovplyvniť a povzbudiť náladu „kontrarevolucionárov“ v Európe.

Výsledok procesu s Wildersom ešte „roznieti“ rozjatrené nálady v Európe pred blížiacimi sa opakovanými rakúskymi prezidentskými voľbami 4. decembra. Aj v nich má veľkú šancu zvíťaziť kandidát protiimigračnej Slobodnej strany Rakúska. A v rovnaký deň budeme zároveň svedkami talianskeho referenda o ústavnej reforme, s ktorým spojil svoju budúcnosť jeden z najaktívnejších európskych vítačov, súčasný taliansky premiér Matteo Renzi.

Sloboda slova? Zabudnite!

Nič sa nedeje izolovane. Proces s Wildersom tak veľmi pravdepodobne signalizuje, že bruselské nevolené elity dospeli k rozhodnutiu, že hra na demokraciu je na konci, pretože je v dnešných podmienkach už naďalej neudržateľná.

Po Brexite stavili tieto sily zjavne všetko na jednu kartu a sú rozhodnuté zlikvidovať prebúdzajúcu sa túžbu občanov po slobode silou. Je logické začať priamy útok v Holandsku – veď práve s touto krajinou majú európske elity hneď dve nepekné skúsenosti. Prvú, keď Holanďania spolu s Francúzmi odmietli v roku 2005 tzv. európsku ústavu, čo viedlo k prvej vážnej havárii rozbehnutého totalitného expresu, po ktorej už referendovú ratifikáciu „základných zmlúv“ do budúcna zakázali.

Druhú „holandskú nepríjemnosť“ zažil Brusel tento rok v apríli, keď 60 percent občanov v referende odmietlo „asociačnú“ zmluvu EÚ s Ukrajinou. Tretie hlasovanie, ktoré by mohlo znamenať dôležitý signál pre euroskeptické sily v celej Európe posilnené odchodom Veľkej Británie, by mohlo predstavovať pre Brusel zásadný problém. Preto sa európske elity rozhodli vstúpiť bezprecedentným spôsobom do predvolebného boja v Holandsku a následne v celej EÚ – a novo určiť hranice „slobody slova v koncentráku“. Inak sa tento proces nazvať nedá.

Nie je socha ako socha

Čítajte TU: Imigrácia: Otázka nášho bytia a nebytia. Politici obetujú Európanov moslimom. Lživé floskuly o mierumilovnom islame. Vládne nám bruselská totalita. Milosrdenstvo bez rozumu

Uzavrite hranice, vystúpme z EÚ

Jedno riziko tu však predsa len je – a práve to je súčasťou „testu“: Politický proces s aktuálne najpopulárnejším holandským politikom by totiž mohol zapôsobiť na holandskú verejnosť presne opačne – a ešte zvýšiť jeho popularitu. Bez ohľadu na to, či ho súd odsúdi ale oslobodí.

Wilders prichádza z liberálnych pozícií, a preto ho akceptuje široké spektrum holandskej spoločnosti. Jednoduchým pomenovaním príčin súčasného marazmu a ponúknutým riešením ukazuje národnými záujmami orientovanú cestu proti bruselskej diktatúre, z ktorej majú európske elity, pochopiteľne, najväčšie obavy.

Wilders požaduje uzatvorenie všetkých mešít, ochranu štátnych hraníc a chce vypísať referendum za vystúpenie Holandska z EÚ. To je, samozrejme, pre Brusel ďalšia nočná mora, pretože podľa najnovších prieskumov by si dnes Holanďania zvolili odchod. Holandským vystúpením by sa už nepochybne rozbehol nezastaviteľný proces rozpadu celého zdegenerovaného spoločenstva.

„Chceme rozhodovať o svojej vlastnej krajine, o svojich peniazoch, o svojich hraniciach a o našej vlastnej imigračnej politike,“ hovorí Wilders. „EÚ už nemá žiadnu budúcnosť. V budúcnosti je možná spolupráca, akú vidíme v Ázii alebo Latinskej Amerike, kde štáty spolupracujú na ekonomickej úrovni, ale nie sú povinné akceptovať politické rozhodnutia prichádzajúce zo zahraničia.“

Inšpiratívna rétorika

Z týchto „testov“ by sa však mohla poučiť a zároveň sa nimi nechať inšpirovať aj naša politická scéna – respektíve jej vlastenecká časť. Wildersov dôraz na slobodu jednotlivca privádza bruselské kruhy takmer k zúrivosti, pretože proti nim bojuje ich vlastnými zbraňami:

„Sme slobodní muži a ženy, ktorí sú súčasťou slobodnej západnej spoločnosti. V slobode sme sa narodili a nemôžeme sa jej vzdať. Ak nám ju chce niekto vziať, tak s nami nemôže žiť,“ vyhlasuje Wilders.

Pretože je súčasne „proizraelský“, ťažko sa proti nemu uplatňujú osvedčené klišé, ktoré by mu dávali nálepku antisemitizmu či nacizmu. Uvedomuje si to, keď hovorí: „Aj v nacistickom Nemecku a boľševickom Sovietskom zväze páchala zverstvá len menšina. Musíme si uvedomiť, že západná identita nie je islamská, ale vychádza z judaizmu, kresťanstva a humanizmu. Nemôžeme iba sedieť so založenými rukami, keď islam obmedzuje naše práva na slobodu.“

Politický proces s Geertom Wildersom má viacero podstatných a zaujímavých aspektov, ktoré je dôležité pozorne sledovať. Z jeho výsledku – a následkov – budeme môcť vyvodiť mnohé z našej neďalekej budúcnosti.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top