Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Diablov karneval v Poľsku: Ženy chcú vraždiť svoje vlastné deti. Vzbura ako súčasť boja proti konzervatívcom. Zase ten Soros a neziskovky. Predseda PiS Kaczyński: EÚ buď zreformovať, alebo rozpustiť

Diablov karneval v Poľsku: Ženy chcú vraždiť svoje vlastné deti. Vzbura ako súčasť boja proti konzervatívcom. Zase ten Soros a neziskovky. Predseda PiS Kaczyński: EÚ buď zreformovať, alebo rozpustiť

17. 10. 2016

vytlačiť článok

Pavel Kopecký sa obzerá za čiernymi protestami poľských žien, uvádza širšie súvislosti tohto boja a komentuje manéver poľských konzervatívcov, ktorí sa za cenu hanebného ústupku aspoň nenechali vlákať do pasce

Diablov karneval. Takto výstižne nazvala poľská katolícka cirkev protesty žien proti sprísneniu interrupčného zákona. Poľskí konzervatívni poslanci však novelu zákona nakoniec sami potopili. Obávali sa totiž, aby sa protesty proti vláde ďalej nešírili, pretože hrozilo, že sa zvrtnú do ďalších účelovo organizovaných nepokojov.

Pavel Kopecký

Súčasný zákon o interrupciách platí v Poľsku od roku 1993 a patrí okrem írskeho a maltského medzi najprísnejšie v Európe. Umožňuje „umelé prerušenie“ tehotenstva v troch prípadoch: keď je ohrozený život alebo zdravie matky, keď prenatálne vyšetrenie odhalí nezvratné poškodenie plodu alebo keď je otehotnenie dôsledkom znásilnenia či incestu.

V Poľsku sa v dôsledku toho uskutoční údajne menej ako 2 000 legálnych potratov ročne. Poľky, ktoré chcú zabiť svoje nenarodené dieťa, preto musia pestovať potratovú turistiku po celej Európe.

Čierny pondelok vo Varšave

Liberálnou propagandou spracované ženy vyšli do ulíc preto, aby hájili „právo“ zabíjať svoje deti. Táto fascinácia smrťou v kombinácii s čiernou farbou, ktorá sa stala symbolom tohto spoločenstva, dala celému hnutiu poľských žien takmer okultný náboj. Celá záležitosť má mnoho rovín a nie je náhoda, že bola spustená práve v Poľsku.

Varšavský metropolita, arcibiskup Henryk Hoser, označil účastníčky demonštrácií za „dezorientované ženy“. A bol to kňaz Maciej Slyž, kto označil akciu „čierny pondelok“, ktorá sa konala 3. októbra, za „diablov karneval“. „Je desivé, čo sa pri tých čiernych pochodoch odohrávalo,“ vyhlásil otrasený arcibiskup Marek Jedraszewski, metropolita Lodže. Zároveň tvrdo kritizoval zamestnávateľov, ktorí umožnili ženám účasť na tejto akcii, veľmi dobre organizovanej a podporovanej zahraničnými neziskovkami.

Poľské ženy sa obliekli do čierneho a namiesto do práce či do školy zamierili do ulíc. Na proteste sa zúčastnili desaťtisíce žien podporených ľavicovými aktivistami všetkých odrôd. Zrejme najväčšiu účasť mal „čierny pondelok“ vo Varšave, avšak menšie akcie sa odohrali aj v niektorých ďalších poľských mestách.

Do roka proroka!

Čítajte TU: Nové európske tance: Tancujeme na noty LGBTI. Maternice na prenájom, deti na predaj! Homosexuálna loby aj na Úrade vlády SR. Ministerka spravodlivosti predsedníčkou výboru LGBTI

Feministická vzbura

Návrh novely zákona podporovaný Cirkvou, ktorý vyvolal „feministickú vzburu“, predpokladal, že „umelé prerušenie“ tehotenstva bude v Poľsku úplne ilegálne. Žena, ktorá by interrupciu aj napriek tomu podstúpila, by mohla skončiť vo väzení až na päť rokov. Väzenie by hrozilo aj lekárovi, ktorý by zákrok vykonal.

Liberáli rýchlo pochopili, že tento akt môžu využiť na frontálny útok nielen na samotnú Cirkev, ale predovšetkým na konzervatívnu vládu, ktorá návrh spočiatku podporila. Po neúspešných pokusoch o zvrhnutie vlády na začiatku roka (ktorých zámienkou sa stal boj o zloženie ústavného súdu) vycítila varšavská kaviareň, že toto je téma, ktorá by mohla spojiť všetky „pokrokové sily“ od radikálnej ľavice až po liberálnu pravicu. A to sa nakoniec skutočne stalo.

Hlavný liberálny denník Gazeta Wyborcza sa, samozrejme, rozhodol v deň protestov podporiť „čiernu alianciu“ – napríklad tým, že výtlačok novín vyšiel s vynechanými článkami ženských redaktoriek. V krakovskom múzeu zase chýbal personál, pretože väčšina zamestnaných žien – vrátane mnohých študentiek – sa zúčastnila na proteste.

A, samozrejme, poľské vysoké školy, totálne ovládané ľavicovo liberálnymi aktivistami, sa stali okrem feministických organizácií a na nich napojených neziskoviek riadiacim štábom protestov.

Protesty v celej Európe

Okrem feministických iniciatív, sympatizantov novej ľavicovej strany Razem a opozičných formácií Nowoczesna a Občianska platforma sa na čiernom karnevale na podporu zabíjania nenarodených detí aktívne zúčastnili poľskí zelení, členovia Výboru na obranu demokracie a mnoho neziskových organizácií. Sprievody na podporu „utláčaných“ Poliek sa odohrali aj v zahraničí: v Londýne, Berlíne, Paríži a aj v Prahe. Jednou zo zastrešujúcich organizácií medzinárodných protestov sa stala Sorosom podporovaná Amnesty International.

Popri „čiernych protestoch“ prebiehali v Poľsku v rovnakom čase aj mohutné „biele protesty“ prevažne katolíckych iniciatív, ktoré sprísnenie protipotratovej legislatívy naopak podporovali. O nich však médiá ani zahraničné agentúry prakticky vôbec neinformovali, aby nekazili výsledný dojem jednotného boja poľských žien za právo zabiť svoje dieťa.

Po tom všetkom a s nohami pevne na zemi sa nemôže nik diviť, že hlavný stratég prebiehajúcej „poľskej národnej obnovy“, predseda konzervatívnej strany Právo a spravodlivosť Jarosław Kaczyński, rýchlo pochopil vážnosť situácie a zatrúbil na ústup. Za odmietnutie návrhu novely nakoniec pred dvoma týždňami hlasovalo 352 zo 428 prítomných poslancov, 58 zákonodarcov hlasovalo proti. „PiS háji a naďalej bude hájiť ľudský život,“ uviedol po hlasovaní Kaczyński, ktorý sám hlasoval proti návrhu na sprísnenie potratov. Pre médiá sa potom vyjadril v tom zmysle, že keď dobrý stratég vidí, že niečo nemôže presadiť silou, radšej sa stiahne a vyčká na vhodnejší okamih, než aby ohrozil to, čo doteraz na poli presadzovania konzervatívnych a národných hodnôt dosiahol.

Soros a pápež

Čítajte TU: Kruh sa uzatvára: Šírenie ľavičiarskej agendy Vatikánom potvrdené. Za všetkým hľadaj Sorosa a jeho peniaze. Nesvätá aliancia otriasa kresťanstvom, František opäť nástrojom skazy

Kaczyński a jeho politika

Kaczyński si uvedomuje, aké sily proti nemu stoja a aké ľahké je uviesť túto mašinu do pohybu, no predovšetkým mu je jasné, že čierne protesty boli zároveň súčasťou širšej kampane proti vládnucim konzervatívcom.

Kaczyński je už niekoľko rokov, rovnako ako jeho tragicky zosnulý brat, tŕňom v oku európskym elitám. Ľavicové média v Poľsku aj na západe ho bežne označujú za extrémistu a fašistu. Spolu s Viktorom Orbánom vytvára piliere odporu proti súčasnému bruselskému diktátu v rámci strednej Európy.

Minulý týždeň Kaczyński upozornil „bruselské politbyro“, že situácia v Európe sa rapídne zhoršuje. Brexit zasadil Európskej únii tvrdý úder. „Buď EÚ zreformujeme, alebo sa musíme pripraviť na jej rozpad,“ uviedol pre nemecký denník Die Welt.

Európa navyše podľa jeho slov stojí pred veľkými problémami zapríčinenými politickou korektnosťou, ktorá útočí na slobodu slova. „Vidíme, ako sa ničí demokracia v priamom prenose. Preto som s premiérom Maďarska Viktorom Orbánom hovoril o kontrarevolúcii v Európe, ktorá nám pomôže znovu získať slobodu. Musíme sa opäť vrátiť ku koncepcii národných štátov v Európe.“

Je teda jasné, kto sa v Poľsku pokúša dosiahnuť zmeny za každú cenu a prečo – a využije na to napríklad aj potratovú legislatívu. Líder PiS svojím ústupom z bojiska zatiaľ „diablov karneval“ pozastavil.

Uvidíme, na ako dlho.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top