Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Tikajúca bomba v Yellowstone: Bod nenávratnosti bol už vraj prekročený. Zničí Ameriku aj celú našu civilizáciu vojna alebo supervulkán? Mocní si budujú kryty. Ale len jedna zabudnutá „metóda“ je bezpečná a spoľahlivá

Tikajúca bomba v Yellowstone: Bod nenávratnosti bol už vraj prekročený. Zničí Ameriku aj celú našu civilizáciu vojna alebo supervulkán? Mocní si budujú kryty. Ale len jedna zabudnutá „metóda“ je bezpečná a spoľahlivá

4. 10. 2016

vytlačiť článok

Pavel Kopecký čerpá z odbornej štúdie ruského vojenského analytika Vjačeslava Gromova, ktorý dokazuje, že pod Spojenými štátmi tiká časovaná bomba, ktorá môže kedykoľvek spôsobiť globálnu katastrofu a proti ktorej sme bezmocní

Je všeobecne známe, že severnú Ameriku ohrozuje supervulkán. Na jednej strane vytvára neopakovateľné scenérie v Yellowstonskom národnom parku, ale súčasne predstavuje sud prachu, na ktorom severná Amerika spočíva. Zhoda panuje najmä v tom, že táto ohromná sopka vybuchuje raz za zhruba šesťtisíc rokov, čo je práve teraz – takže svoju smrtiacu misiu by vlastne mohla spustiť kedykoľvek.

Pavel Kopecký

Smiešne bezmocní

Avšak či je táto hrozba skutočne aktuálna, je predmetom sporov. Na danú tému vznikajú katastrofické filmy aj úspešné literárne fikcie. Prevažuje napríklad názor, že svetoznámy bestseller C. McCarthyho Cesta opisuje situáciu v Spojených štátoch práve po tejto tragédii.

Ale touto záležitosťou sa zaoberajú predovšetkým vedecké tímy z rôznych krajín celého sveta. Je totiž jasné, že výbuch supervulkánu by nezmietol z povrchu zemského len Spojené štáty, ale mal by ničivé následky aj pre celý svet – zvlášť pre západnú technologickú civilizáciu. Nejde o to, že by sme mohli explózii zabrániť – na to sme s celou našou technologickou namyslenosťou smiešne bezmocní –, ale môžeme sa pokúsiť odhadnúť, či a kedy ku katastrofe dôjde, respektíve ako sa môžeme na jej dôsledky pripraviť.

Preppers

Čítajte TU: Amerika aj Európa pred kolapsom: Blackout môže prísť kedykoľvek. Naši prarodičia ešte bývali sebestační. Sú prepperi len nebezpeční šialenci alebo naopak jediní rozumní?

O prebudení niet pochýb

Niektorí experti tvrdia, že v dohľadnom čase k výbuchu nedôjde. Podľa väčšiny odborníkov je však situácia v Yellowstonskom národnom parku už naopak kritická. Problém je natoľko akútny, že sa ním už vážne zaoberajú aj ruskí armádni dôstojníci. Podľa prvého podpredsedu Akadémie geopolitických vied plukovníka Konstantina Sivkova dokonca ruské bezpečnostné štruktúry začlenili situáciu okolo Yellowstonského národného parku do svojich strategických obranných plánov.

Pozornosť mnohých prominentných vedcov a odborníkov z rôznych vedných odborov sa zameriava na Yellowstone hlavne od roku 2000. Po dvoch rokoch zaznamenali vznik nových gejzírov, deformácie zemského povrchu, zvýšenie teploty pôdy do bodu varu a vznik nových trhlín v zemskom povrchu, cez ktoré sa uvoľňujú sopečné plyny. Frekvencia seizmickej aktivity, ktorá od roku 2011 opäť výrazne rastie, svedčí o tom, že v kritickom bode sa magma zvyšujúcou rýchlosťou približuje k povrchu. To by znamenalo, že supervulkán sa naozaj prebúdza a už ho nič nezastaví.

Mnohí v tejto súvislosti vytýkajú americkej vláde, že namiesto toho, aby sa na možnú katastrofu pripravovala či aspoň varovala a evakuovala tých, ktorí sú najviac ohrození, zatiaľ len od roku 2004 sprísňuje podmienky pre návštevníkov tejto populárnej turistickej oblasti, ale pravdivé informácie o procesoch, ktoré tam prebiehajú, drží úzkostlivo pod pokrievkou.

Preppers

Čítajte TU: Plány do života? Čo tak koniec sveta? Americký „Rambo“ radí, ako neskončiť vo vládnom gulagu. Šesť zákonov prežitia v zrútenej civilizácii. Plus jedna dobrá rada na záver

Nielen Amerika

V poslednom čase však vedci zaznamenali rapídny nárast seizmickej aktivity aj v Japonsku, čo vraj ovplyvňuje proces prebúdzania tamojšieho supervulkánu Aira. Podľa materiálov v správe ruských geologických expertov sa pravdepodobnosť totálneho zničenia japonského súostrovia v nasledujúcich deviatich rokoch pohybuje okolo 70 %, do 17 rokov to je dokonca 99 %. Podľa tej istej štúdie je situácia v Yellowstone prinajmenšom rovnako dramatická. Jeden z ruských expertov, ktorý aktivity supervulkánu v Yellowstonskom národnom parku viac ako desať rokov na mieste študoval, tvrdí, že situácia sa z roka na rok zhoršuje.

Prieskum odhalil a opísal zvláštnosti tejto anomálie: Dutina krátera naplnená magmou a pevnou horninou sa skladá z dvoch komôr – hornej a dolnej. Ďalšie výskumy ukázali, že rozmery dolnej komory sú niekoľkonásobne väčšie ako v prípade hornej. Vedci potom zaznamenali rýchle zvyšovanie tlaku v dolnej komore, z čoho vyvodili, že supervulkán sa naozaj prebúdza. Podľa ruských expertov bol už bod nenávratnosti dokonca prekročený a otázkou už nie je či, ale kedy k explózii dôjde.

Počasie zajtra

Čítajte TU: HAARP: Rozprávka alebo skutočnosť? Postavili Sovieti ďatľa pri Černobyle? Monštruózne dieťa vojakov a vedcov má záhadný osud. Je Marconiho a Teslov pohrobok príčinou „bláznivého“ počasia?

Strategická zbraň?

Podľa niektorých vojenských expertov sa yellowstonský supervulkán môže stať tromfom v prípadnej vojne medzi Ruskom a Spojenými štátmi. Strategické úvahy sa zaoberajú možnosťou jadrového úderu na národný park. Experti dokonca uvádzajú aj presné výpočty požadovanej sily takého útoku, ktorý by ničivú silu supervulkánu ešte znásobil. Podľa cynickejších komentátorov by to však už nemalo zmysel, pretože v takej chvíli by „streľba na Ameriku znamenala paľbu na mŕtvolu a plytvanie muníciou“.

Tomu, že sa situácia zrejme naozaj začína dramatizovať, nasvedčuje aj to, že tí, ktorí poznajú skutočný stav yellowstonského supervulkánu, podľa hodnoverných správ už predali všetky svoje aktíva a nehnuteľnosti a odišli nielen z krajiny alebo z amerického kontinentu, ale dokonca aj zo severnej pologule. Yellowstone opustili aj mnohí geológovia, ktorí tam desaťročia pracovali na prieskume.

„Odišli všetci, ich vnúčatá, deti, partneri a aj ich ďalší americkí príbuzní. Vzali sme, samozrejme, všetkých, ktorí nás poslúchli. Pokračovať v debate, či k erupcii dôjde alebo nie, je strata času. Páni, prebuďte sa, už sa to deje! Zatiaľ pomaly, ale nemôžeme to ignorovať. Od roku 2013, keď začala posledná aktivácia Yellowstonu, už len neustále rastie. Dostalo sa to do tej fázy, že sme zbalili svoje laboratóriá a pozorovacie miesta a opustili Ameriku. Domnievame sa, že skorý výbuch je prakticky neodvratný,“ hovorí jeden z ruských geologických expertov, ktorí miesto dlhodobo skúmali. Je presvedčený, že už nezostáva veľa času. „Niektorí hovoria o intervale niekoľkých rokov, iní dokonca mesiacov.“

Yellowstone

Utekal už aj Biely dom?

Keď geológovia zverejnili v januári 2015 informáciu o blížiacom sa silnom zemetrasení, americká vláda im odpovedala, že netreba panikáriť. Ale po prvom otrase z plánovanej série vraj všetkých hlavných úradníkov Obamovej administratívy aj s ich rodinami okamžite evakuovali z kontinentu. Údajne utekali tak rýchlo, že ani nevarovali vyšších armádnych dôstojníkov. Až keď nebezpečenstvo pominulo, „utečenci“ sa vraj potichu vrátili.

Takéto správy sa, samozrejme, nedajú overiť a môže to byť vlastne len výmysel. Ale nemusí. Faktom je, že na scenáre, ako je výbuch yellowstonského supervulkánu, sa intenzívne pripravujú nielen „jednoduchí prepperi“ (o ktorých informujeme), ale aj mnohé politické, finančné a hospodárske elity sveta. Podľa mnohých svedectiev si budujú podzemné mestá-kapsule so zásobou potravín, pitnej vody, s autonómnym systémom na udržiavanie života. Tieto mestá sú údajne schopné existovať až dvadsaťpäť rokov v úplnej izolácii od vonkajšieho prostredia.

Dúfajú, že keď sa po katastrofách situácia upokojí, tí, ktorí v týchto „mestách“ prežijú, obnovia civilizáciu. Celkový počet ľudí, ktorý sa zmestí do týchto podzemných „árch“ rozptýlených po celom svete, je údajne okolo 150-tisíc. Ktovie, či práve tu nemáme hľadať aj vysvetlenie pre „nepochopiteľnú“ stavbu megalomanských rozmerov budovanú v Českej republike, konkrétne v osade Ptyč na brehu rieky Berounky...

Holubica

Čítajte TU: Bez viery zahynie národ aj civilizácia: Do konca storočia ovládne Európu islam. Vladimir Putin vie, ako tomu v Rusku zabrániť. Americká mládež je tragicky nevzdelaná. Žiadny politik nemôže vyliečiť chorú dušu Západu

Bezpečná metóda je k dispozícii každému zadarmo

Avšak bez ohľadu na to, či je nebezpečenstvo blízkeho výbuchu supervulkánu – prípadne dokonca hneď niekoľkých naraz – reálne alebo majú pravdu tí, ktorí explóziu predpokladajú vo vzdialenejšom časovom horizonte, jedno vieme určite: náš svet je stále nebezpečnejšie miesto na život a byť pripravený skôr na horšie ako na lepšie varianty jeho blízkej budúcnosti neznamená žiadne bezhlavé panikárenie.

Bohužiaľ si však mnohí neuvedomujú, že skutočná a jediná efektívna „príprava“ nespočíva primárne v nákladných stavbách mocných či bohatých, ale má ju na dosah každý z nás, aj keby nemal vo vrecku ani cent: stačí otvoriť svoje srdce a s pokorou sa obrátiť k nebu. Lenže na túto metódu už väčšina z nás akosi „pozabudla“.

Možno práve to nám chce – zrejme veľmi reálne – yellowstonské nebezpečenstvo pripomenúť. Pokým je čas.

Zdroj.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top