Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Čierne svedomie Bruselu: Desaťtisíc eurokratov berie vyšší plat ako britský premiér! Spomeniete si, ako sa počítajú zlomky? Astronomické platy a penzie eurošľachty ohrozené Brexitom. Viete, koľko úradníkov zamestnáva EÚ?

Čierne svedomie Bruselu: Desaťtisíc eurokratov berie vyšší plat ako britský premiér! Spomeniete si, ako sa počítajú zlomky? Astronomické platy a penzie eurošľachty ohrozené Brexitom. Viete, koľko úradníkov zamestnáva EÚ?

25. 8. 2016

vytlačiť článok

Radek Pokorný sa zamýšľa nad dôsledkami, ktoré bude mať Brexit na financovanie bruselských úradníkov, a prináša sondu do sladkého života eurošľachty

Británia naberá po oslobodzujúcom referende o opustení bruselského Titaniku nový, svieži a zdravý dych. Nová administratíva pripravuje rozviazanie tisícov lán, ktoré Londýn zväzovali s potápajúcou sa kontinentálnou loďou. A v Bruseli preto nastáva čoraz väčšia panika. Veď nová britská vláda ruší aj starostlivo chránené rakovinové bunky nadnárodnej ekologickej loby, ktorá sa stala významným hráčom proeurópskej bruselskej politiky Cameronovej administratívy.

Radek Pokorný

Vrásky z Brexitu

Nová ministerka životného prostredia Andrea Leadsomová ruší ministerstvo energetiky a klimatických zmien, ktoré do britského vládneho systému nakládla ako kukučie vajcia ešte Blairova labouristická vláda – a ružovo-zelený „konzervatívec“ Cameron si ho ponechal. Zrušenú agendu prevezme ministerstvo obchodu, energetiky a priemyselnej stratégie pod vedením Grega Clarka, ktorý rozhodne nepatrí medzi „ekoalarmistov“.

Okrem týchto tvrdých rán zelenej probruselskej nadnárodnej loby spôsobuje Brexit aj vrásky na čele súčasnej „eurošľachte“, na ktorú sa postupne zmenili byrokrati sídliaci v Bruseli. Euroúradníci totiž zisťujú, že odchodom Británie prídu o citeľnú časť príspevkov, ktoré im ich pohodlný život na úkor daňových poplatníkov umožňoval. Rozhodnutím spoluobčanov o opustení EÚ sa cíti byť zaskočená najmä armáda britských „eurodôchodcov“, ktorí už s vyhliadkou kráľovskej penzie služby v bruselskej centrále ukončili.

Bojovníci proti matrixu

Čítajte TU: Búria sa už aj vedci: Príde po Brexite CLEXIT? Nastal čas povedať: Dosť! Klaus medzi disidentmi. Je päť minút po dvanástej, ale ešte stále nie je neskoro

Strach eurokratov

Penzie vyplácané úradníkom zamestnaným v inštitúciách Európskej únie sa totiž môžu stať ďalším – a veľmi citlivým – jablkom sváru medzi Bruselom a Britániou. A nejde o malé peniaze, práve naopak. Hrá sa o miliardy eur. Penzijné záväzky Únie voči jej súčasným a bývalým zamestnancom môžu predstavovať podľa denníka The Financial Times okolo 60 miliárd eur. Eurokrati ich, samozrejme, nedostanú naraz. Je to však celková suma, ktorá by mala pokryť ich astronomické dôchodky až do konca života.

Ročne sa im na dôchodkoch vyplatí 1,4 miliardy eur. Na tieto dôchodky priebežne prispievajú všetky členské štáty EÚ vrátane Slovenska. Problém je však s Brexitom, pretože Británia onedlho tento spolok, ktorý rozhadzuje cudzie peniaze plným priehrštím, opustí. Brusel sa teraz všemožne snaží, aby udržal britský záväzok aj po opustení úniového korábu. To však nebude také ľahké a zdá sa byť nepravdepodobné, že by slobodný štát, ktorým sa Británia onedlho stane, s podobným vydieraním súhlasil.

Ide skôr o zbožné želanie Bruselu, ktorý si uvedomuje, že bez Británie – jedného z doposiaľ najdôležitejších platcov – bude financovať chod euromolocha len za cenu zvýšenia odvodov do európskeho rozpočtu, čo nemôže v prípade väčšiny fatálne zadlžených členských štátov nenaraziť na odpor.

Šéf úniových eurokratov preto bubnuje na poplach. „Británia má pravdu, keď poukazuje na to, že platba penzií je zodpovednosťou európskeho rozpočtu. Ale európsky rozpočet je spoločnou zodpovednosťou členských štátov,“ kázal šalamúnsky Felix Geradon, zástupca generálneho tajomníka najväčších úniových odborov – Union Syndicale Bruxelles. Jeho centrála volá po riešení v štýle predvojnovej Spoločnosti národov.

Keď táto absurdná organizácia po vzniku (ešte absurdnejšej) OSN oficiálne zanikla, platili penzie jej zamestnancom bývalé členské štáty. To by potom v podstate znamenalo, že Británia by musela hradiť príslušnú časť penzií pre eurokratov aj po svojom odchode.

Kráľovské platy bruselského panstva

Niet divu, že britské médiá proti tejto myšlienke tvrdo zaútočili. Predstava, že by mal Londýn ešte dlhé roky posielať peniaze úradníkom, ktorých platy a výhody považujú bežní občania za nemravné, vyvoláva v Británii dodatočne ďalšiu averziu voči EÚ. Zvlášť vo chvíli, keď britské médiá zverejnili údaje o tom, že viac ako desaťtisíc zamestnancov Únie poberá vyšší plat ako britský premiér!

Najviac peňazí od daňových poplatníkov z európskych štátov dostáva predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a predseda Rady EÚ Donald Tusk. Obaja berú viac ako 32-tisíc eur mesačne. Zle na tom nie je ani sedem podpredsedov Komisie Frans Timmermans, Federica Mogheriniová, Kristalina Georgievová, Andrus Ansip, Maroš Šefčovič, Valdis Dombrovskis a Jyrki Katainen, ktorí poberajú plat vo výške 28 000 eur. Ani zvyšných 20 komisárov sa však nemôže sťažovať. So svojimi 25 000 eurami mesačne majú trikrát vyšší plat ako napríklad český predseda vlády, ktorý poberá (ktovie za čo) okolo 200 000 Kč za mesiac (vyše 7 000 eur). To jest zhruba rovnako ako každý europoslanec, ktorých sedí v Bruseli bezmála 800!

Keď si k tomu pripočítame desaťtisíce úradníkov, z ktorých 5 000 má podľa denníka Die Welt vyšší plat ako nemecká kancelárka (ktorá berie okolo 17 000 eur mesačne), je neuveriteľné, že sa pod touto armádou tučných parazitov európsky finančný systém ešte nezrútil. Živenie tejto „eurošľachty“ je vlastne gigantickou korupciou v priamom prenose.

Slovexit

Čítajte TU: Slovexit inšpirovaný Brexitom: reálna možnosť alebo len vysnívaná predstava? Kotlebovci prichádzajú s petíciou. S Európskou úniou na večné časy a nikdy inak! Na nič lepšie sa už Európa nezmôže?

Koľko úradníkov zamestnáva Únia?

Nejde pritom len o úradníkov, ktorí sídlia v bruselských a štrasburských katakombách, ale o celú ďalšiu armádu kráľovsky platených úradníkov rozsievajúcich myšlienky „bruselskej socialistickej revolúcie“ po celom svete. Európska únia zamestnáva oficiálne okolo 30 000 úradníkov, skutočný počet je však zhruba šesťkrát vyšší. Podľa organizácie Open Europe pracuje pre Komisiu a Európsky parlament viac ako 170 000 ľudí.

Oficiálne čísla uvádzané Bruselom totiž nezahŕňajú zamestnancov pracujúcich v tzv. expertných skupinách, ktorých je viac ako tisíc, čo predstavuje zhruba 50 000 úradníkov. Ďalších 8 000 vyplácaných zamestnancov sa skrylo pod tzv. zmierovacie výbory a ďalšie desaťtisíce sedia v kanceláriách pre zastúpenia EÚ vo svete, kde dublujú ambasády členských štátov EÚ.

Keď si uvedomíme, že ide o parazitov, ktorých jediným poslaním je komplikovať a otravovať život bežným občanom členských štátov, ktorí berú za svoju prácu len nepatrný zlomok ich príjmov, ponúka sa ďalší z mnohých dôvodov, prečo povedať tomuto nenásytnému molochovi DOSŤ.

Je zjavné, že „Slovexit“ by razom vyriešil aj problémy armády našich dôchodcov. Tí bruselskí so slovenským pasom by však zaplakali. Ale nedá sa predpokladať, že by sme im ich slzičky utierali. Preto Slovexit nedopustia. Alebo im ich plány na nezaslúžený luxus z našich daní skrížime?

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top