Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Európou obchádza strašidlo extrémizmu: Slováci potrebujú prepláchnuť mozgy. Bu bu bu, volili ste Kotlebu! Učitelia vezmú deti do parády. Naučíme vás tolerancii, keď nie po dobrom, tak po zlom!

Európou obchádza strašidlo extrémizmu: Slováci potrebujú prepláchnuť mozgy. Bu bu bu, volili ste Kotlebu! Učitelia vezmú deti do parády. Naučíme vás tolerancii, keď nie po dobrom, tak po zlom!

31. 5. 2016

vytlačiť článok

Zuzana Lipová o zrode novej kasty učiteľov, ktorá má spracovať mysle žiakov, aby nepodľahli "extrémizmu" a rozmýšľali v duchu predpísaných noriem a stanovených mantinelov.

Na Slovensku sa nám rozmohol taký nešvár - strašidlo extrémizmu už vykúka spoza každého rohu. V pohotovosti sú mainstreamové médiá, polícia, prokuratúra, neomarxisti a ich omladina, no a najnovšie aj učitelia. Vláda od nich chce, aby zmenili prístup. Majú bojovať proti extrémizmu. Metodicko-pedagogické centrá, ktoré patria pod Ministerstvo školstva Slovenskej republiky, začali za asistencie médií s prednáškami pre učiteľov na tému Ako bojovať s radikalizmom a ako vybudovať rešpekt k cudzím kultúram.  

Nový obsah učebníc

Na hodinách občianskej a etickej výchovy sa majú slovenskí žiaci naučiť rešpektovať cudziu kultúru a odmietnuť extrémizmus. Celkom pekná myšlienka, keby smerovala k tolerovaniu rôznych kultúr v rôznych kútoch sveta. Lenže za politicky korektnou frázou o rešpektovaní cudzích kultúr sa skrýva iný obsah. V podstate budú učitelia naše deti vychovávať v tom, že aj neželaný hosť je vždy vítaný, my sa máme prispôsobiť návšteve a ak sa jej u nás zapáči, tak jej máme prenechať polovicu bytu. Ten, kto má výhrady, je extrémista. A v tomto smere sa bude meniť aj obsah učebníc.

A možno sa mýlim. Možno si metodicko-pedagogické centrá alebo učitelia samotní definovali pojem extrémizmus. Povedzme, že vychádzali z výkladu, že extrémizmus je neštandardné správanie, prípadne ideológia, ktorá sa významným spôsobom odlišuje od všeobecne akceptovaných a zaužívaných stanov, často mu je pripisované popieranie či porušovanie etických, právnych alebo iných významných spoločenských štandardov. Spájaný je s rasovou, národnostnou, prípadne náboženskou neznášanlivosťou. V zmysle tejto definície sa však natíska otázka, o akom extrémizme teda bude reč?

Čítajte TU: Veľký inkvizítor Jaslovský určuje správnosť myšlienok. Upáľte konšpirátorov! Neoliberálni tyrani si našli svojich kacírov. Za všetkým hľadaj Putina. Nemyslíš ako my, teda nie si!

Vraždy v mene humanity

Dozvedia sa naše deti na hodinách občianskej výchovy, dejepisu či etickej výchovy aj to, Slovenská republika - hrdý člen NATO a EÚ sa len za ostatných sedemnásť rokov podieľala na „humanitárnom bombardovaní“ bývalej Juhoslávie (v roku 1999 sme neboli v NATO ani v EÚ, ale servilní slovenskí politici poskytli náš vzdušný priestor ako vstupenku do týchto štruktúr), v dôsledku ktorého zahynulo viac ako 2000 civilistov, vrátane 88 detí, vyše 5000 ľudí bolo zranených a tisícka zostala nezvestných a zhruba 200.000 etnických Srbov bolo nútených opustiť svoju vlasť Kosovo?

Povedia im učitelia o vojne v Afganistane, kde od roku 2001 zahynulo takmer 149.000 osôb a ďalších 162.000 utrpelo vážne zranenia? Dozvedia sa pravdu o vojenskom zásahu v Líbyi v roku 2011, ktorý si vyžiadal už desaťtisíce obetí (niektoré zdroje uvádzajú 50.000, iné 20.000), že vojna v Sýrii pochovala od roku 2013 pol milióna nevinných? A čo Ukrajina? Masaker v Odese! To nebol extrémizmus? Ako ho budú vysvetľovať našim deťom? Povedia im, že my, Slováci, národ holubičí, máme na rukách krv nevinných? Bojím sa, že nie.

Naši učitelia s požehnaním vlády a masmédií, a povedzme si pravdu, s finančným prispením tzv. neziskových organizácií, ktoré slúžia svojim americkým donorom, budú stále vidieť extrémistov iba vo voličoch Kotlebu, v ľuďoch pochodujúcich za tradičnú rodinu, v ľuďoch odmietajúcich LGBTI ideológiu, v historikoch, ktorí píšu o minulosti inak, než je niekomu po chuti. A stále dookola ako mantru omieľajú len jedno – druhá svetová vojna, holokaust...

Obohraná pesnička

Aj nedávno v Košiciach. Katedra histórie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pripravila akési vyučovanie na ulici pod názvom Kto bude ďalší? Na dvanástich paneloch svietili fotografie a texty z druhej svetovej vojny ? o prenasledovaní a holokauste židov, koncentračných táboroch, kolaborácii Slovenského štátu s Hitlerom, o Hlinkovej garde, o partizánoch. Autorka projektu Alžbeta Bojková sa nechala počuť, že od februára už zorganizovali tri prednášky na tému fašizmus a extrémizmus. Aké (ne)čakané od osoby, ktorá figuruje ako kandidátka na stránke spravnikandidati.sk, za kampaňou ktorej stojí zoskupenie neziskových organizácii a občianskych iniciatív vedené Inštitútom pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI - Slovak Governance Institute). No a to je mimovládna nezisková organizácia, ktorá sa zameriava na rôzne verejné politiky a alokáciu verejných zdrojov na Slovensku. Jej vznik podporil Stredoeurópsky inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) ...

Ani v takom Komárne nezaháľajú. Žiaci sa učia o multikulturalizme prostredníctvom počítačovej hry. Učiteľ Ján Makovník vysvetlil pre verejnoprávnu slovenskú televíziu princíp celej hry: „Dostaneme sa do pozície utečenca, ktorý musí utiecť zo svojej krajiny. V podstate prejde policajným výsluchom, musí si zbaliť veci, opustiť kamarátov, rodinu, a podstúpiť celú tú cestu, až kým dôjde do tej novej krajiny, kde sa vlastne tiež stretáva s nejakými zápornými reakciami.“  Svätá prostota! Pán učiteľ nikdy nebude mať značkové oblečenie a najnovší typ smartfónu ako mnohí mládenci, ktorí sa vydávajú za utečencov pred vojnou.

Čítajte TU: Politické gulagy na Slovensku: Kandidujete za kotlebovcov? Prídete (zatiaľ „len“) o prácu. Vydrží Fico vzdorovať Bruselu? Kazatelia nového náboženstva. Mimovládky ako nástroj Západu na prevýchovu a zničenie národa

Xenofóbni Slováci?

"Ľudia na Slovensku majú sklony skôr inklinovať ku xenofóbii ako k multikulturalizmu," skonštatoval Marian Mesároš riaditeľ Slovenského národného strediska pre ľudské práva. A zase sme pri tých pojmoch. Xenofóbia je definovaná ako chorobný strach zo všetkého cudzieho a nedôvera voči cudzincom. Náš strach predsa nie je chorobný, ani neopodstatnený alebo iracionálny. Roky tu máme problematické etnikum, s ktorým si neviem poradiť, máme aj svoje vlastné no go zóny (čítaj cigánske osady), vidíme, čo sa deje „vďaka“ imigrantom vo Švédsku, v Anglicku, Nemecku, vo Francúzsku, my sa obávame poznaného, máme strach z ich netolerancie, rasizmu, náboženskej neznášanlivosti. 

Nie, my nie sme extrémisti, ale systém, ktorý stavia prírodu na hlavu, ktorý vydáva čierne za biele a koliesko za trojuholník! Na ilustráciu citát z jednej facebookovej debaty: „Tak som sa dozvedel, že budúci týždeň budú mať v škole, kde chodia moje deti, prezliekací týždeň. Prvý deň by mali byť v retro štýle, druhý v profesijnom... To by bolo v poriadku. Až na to, že vo štvrtok majú prísť prezlečené za INÉ POHLAVIE !!!. Za mojich čias nebola pre chlapca hroznejšia potupa, než ho donútiť ísť na verejnosť v dievčenských šatoch. A ešte aj s iným účesom! S mašľou vo vlasoch... Syn má z toho traumu! Bol som v škole za pani riaditeľkou. Našťastie bez pripomienok akceptovala môj názor a sľúbila vydať obežník týkajúci sa štvrtku, že deti nemusia prísť prezlečené za iná pohlavie. Otázka je, ako to vyzerá na iných školách Slovenska. Chlapi, nedovoľte, aby vám traumatizovali synov!“

Čo som mladá alebo sprostá, keď vidím extrémizmus v tomto?! Nahlas hovorím, že pochody gayov a lesieb sú extrémistické, lebo útočia na tradičnú rodinu, znevažujú lásku ženy a muža, úlohu matky a otca. Nahlas hovorím, že propagácia sexuálnych úchyliek je extrémistická, lebo ohrozuje morálny vývoj detí a celej spoločnosti. Som presvedčená, že je proti štátnym záujmom zvýhodňovanie zahraničných podnikateľov pred domácimi. Považujem za extrémistické, že v našom práve má útočník vyššie práva ako obeť. A vrchol extrémizmu vidím v tom, že Slováci sa na Slovensku prestávajú cítiť ako doma, lebo niekto im tlačí do hláv nezmysly o tolerancii k iným kultúram.

Ani aktivisti z mimovládok nie sú slepí, sú len zaslepení - peniazmi od Veľkého brata, preto urputne presadzujú prikázanú agendu. V týchto dňoch čakám, kedy začnú prepisovať šlabikáre po vzore Baracka Obamu. Ten totiž podpísal zákon, ktorý odstraňuje urážlivé označenie ako „neger, americký Indián, Eskimák, Orientálec či Aleut“. Budú nahradené presnejšími termínmi ako „ázijský Američan, pôvodný obyvateľ Havaja, ostrovan z Tichomoria, Afroameričan, Hispánec, Portoričan, pôvodný obyvateľ Ameriky či Aljašky“. Choré, ale pre niektorých „našich“ určite inšpiratívne... 


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top