Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU

Názory čitateľov

Každý z týchto listov sa dá samostatne zverejniť na internete (prostredníctvom jeho adresy, ktorú získate kliknutím na jeho nadpis, alebo použitím tlačidla „Poslať e-mailom“).

Ak nechcete, aby mohli Váš list čítať aj ostatní, prosíme – výslovne to vo svojom liste uveďte. Rovnako ako v prípade, že nechcete zverejniť svoje meno, napíšte značku, pod ktorou ho v rubrike Názory čitateľov máme uviesť. Titulky, ktoré uvádzajú jednotlivé listy, sú redakčné. Prípadné odpovede členov redakcie sú vyznačené tučným písmom.

Pozorovatelia OBSE potvrdili na Ukrajine nelegálne transplantačné stanice

Pozorovatelia OBSE potvrdili na Ukrajinenelegálnetransplantačné stanice

Informáciu o nelegálnom odoberaní orgánov potvrdila osobitná predstaviteľka OBSE v boji proti obchodovaniu s ľuďmi Marina Džarbusynová

Na východe Ukrajiny pôsobili "čierne transplantačné stanice". V masových hroboch, ktoré boli nájdené v Donbase, boli telá bez vnútorných orgánov. Túto informáciu potvrdili podľa informácii zverejnených na portáli Hlas Ruska aj pozorovatelia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) na Ukrajine.

Niekoľko týždňov po uzavretí prímeria medzi Kyjevom a domobranou na východe krajiny, na mieste, kde sa nachádzali jednotky ukrajinskej armády a Národnej gardy, bolo objavených niekoľko masových hrobov. Telá mužov a žien, v oblečení aj nahé, so zviazanými rukami za chrbtom a so stopami od guliek, ktoré bolí zasypané tenkou vrstvou zeminy. V súčasnej dobe bolo objavených viac ako 400 tiel, píše Natalja Kovalenko.

Keďúrady Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky pristúpili k exhumáciu tiel, boli objavené ešte ďalšie a hrôzostrašnejšie detaily zločinu ukrajinských silových zložiek. Boli nájdené mŕtvoly s chýbajúcimi vnútornými orgánmi.

Osobitná predstaviteľka OBSE v boji proti obchodovaniu s ľuďmi Marina Džarbusynová túto informáciu potvrdila vo vysielaní ukrajinskej televízie a vyhlásila, že situácia vyžaduje podrobné vyšetrenie, do ktorého budú zapojení aj medzinárodní experti. Zástupcovia významných západných organizácii nevylučujú možnosť, že "čierne transplantačné stanice" na Ukrajine boli naozaj aktívne.

To, že dopravník čierneho trhu s orgánmi na transplantáciu bežal na východe Ukrajiny naplno, vypovedajú nielen objavená tela. Ako bojové trofeje sa k domobrane dostali aj chirurgické nástroje a špecifické lekárske prostriedky. Neuveriteľnú zhodou náhod bol v oblasti registrovaný veľký počet nezvestných obyvateľov. O mnohých z nich nie je doteraz nič známe, píše Kovalenko.

Po Kosove Ukrajina

Na Ukrajine sa nejedná o prvý prípad obchodovania s ľudskými orgánmi. V lete pri opätovnom pochovaní ukrajinských vojakov, ktorí zomreli na východe, sa zistilo, že časť tiel bola zbavená vnútorných orgánov.

Následne sa na internet dostala internetová komunikácia Sergeja Vlásenka (advokáta Julie Tymošenkovej) a nemeckej lekárky Oľgy Wieberovej. Rozhovor sa týkal predaja orgánov mladých brancov nemeckým klinikám. Existovala dokonca konkrétna zákazka: 17 sŕdc, 50 obličiek, 5 pľúc. Bola tiež uvedená požiadavka, aby orgány boli odoberanéešte živým ľuďom, pretože v opačnom prípade by sa jednalo o "nekvalitný tovar".

K podobným incidentom došlo aj v Kosove. Francoise Compuen si preto myslí, že je pravdepodobné, že sa na Ukrajine deje niečo podobné. Odhalenia o odoberaní orgánov zajatým srbským vojakom v Kosove zverejnila prokurátorka Medzinárodného trestného súdu Del Ponteová. Správy však v západnom svete a Rade Európy nevyvolali žiadne pobúrenie. Kompetentnými nepohla ani správa poslanca Dicka Martiho, ktorý podľa Compuena uskutočnil historickú prácu a počas vyšetrovania nemálo riskoval. Správa neviedla ku sankciám mocenských predstaviteľov, a to aj napriek skutočnosti, že tí podľa neho dobre vedeli, čo sa deje.

zdroj

RU

Mobilní PP

Dobry den,

mam velkou prosbu, mohli byste prosim udelat i mobilni verzi stranek. Nyni jsou stranky v mobilnim telefonu spatne citelne a to v prohlizeci i ve cteckach jako feedly. Při zvetseni pisma se nezarovna s displayem.

Dekuji, vase každodenní ctenarka Jana

 

Milá Jano,

pracujeme na tom. Pracujeme i na dalších vylepšeních a několika překvapeních, jimiž, doufám, i při skrovných prostředcích dostaneme Protiproud na další vyšší úroveň. Technicky i obsahově.

Zdraví Vás

Petr Hájek

1 ... 30 31 32 33 34
to top