Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Františkovo krédo: Vpred do priepasti! Zošrotovať náuku, predať sviatosti a spásu. Popularita na úkor cirkvi, obdiv radikálnej ľavice a pozvánka imigrantom. Ilúzie sa už definitívne rozplynuli. Nová epocha úpadku

Františkovo krédo: Vpred do priepasti! Zošrotovať náuku, predať sviatosti a spásu. Popularita na úkor cirkvi, obdiv radikálnej ľavice a pozvánka imigrantom. Ilúzie sa už definitívne rozplynuli. Nová epocha úpadku

20. 10. 2016

vytlačiť článok

Antonio Socci komentuje zjavný a preukázateľný stav, do ktorého dostal František súčasnú cirkev

Migrácia, na ktorú dal Bergoglio povel v roku 2013 na ostrove Lampedusa, spôsobuje podľa svedectiev amerických biskupov ťažké ochudobnenie afrických krajín a vzrastajúce problémy v Európe. Jeho pozvánka vyvolala u Afričanov klamnú istotu, že budú vítaní, a v Európe vedie k sociálnemu zemetraseniu.

Extra

Ako všetci ideológovia ľavice, Bergoglio odmieta vidieť realitu. Skutočnosť totiž musí neúprosne utopiť jeho teórie a rozmary. Vyžíva sa v obdive klubov radikálnej ľavice, ale nevidí, ako rastie odpor proti jeho politike.

Zmar a skaza

V uplynulých dňoch sa slovo „úpadok“ objavilo v súvislosti s jeho osobou ako titulok článku v The New York Times, liberálnom denníku, ktorý doposiaľ vystupoval ako sympatizant juhoamerického pápeža. Fakty teda hovoria za všetko.

Editoriál Matthewa Schmitza, katolíckeho intelektuála, pripomína, že keď došlo k zvoleniu argentínskeho pápeža, mnohí mu predpovedali „Františkov efekt“, ktorý privedie mnoho stratených oviec späť do cirkvi.

Bergoglio veril, že na dosiahnutie tohto cieľa musí objať všetky ideologické formy radikálnych hnutí (od apokalyptického ekologizmu až po pauperizmus a tretí svet), zošrotovať katolícku náuku a predať sviatosti a spásu za posezónnu výpredajovú cenu.

Vracajú sa mu vďaka tomu ovce do ovčinca? Schmitz tvrdí, že v USA k ničomu takému nedošlo.

Dokonca podľa najnovšieho výskumu špecializovaného centra Georgetownskej univerzity – v porovnaní s rokom 2008 – vtedy navštevovalo kostoly 23 % katolíkov a po ôsmich rokoch len 22 % (rovnaký fenomén sa preukázal aj v Európe).

Ešte horšie je to s mládežou. Došlo k poklesu z 50 % na 41 %. Zdá sa, že mladí sa vzďaľujú od viery.

Pápež s Lutherom

Čítajte TU: Už aj svetské médiá sa pýtajú: Je pápež katolík? Historický podpis prevracia morálny zákon. Bude chcieť zrušiť eucharistiu? František stojí za Lutherom. Vítači migrantov stoja za Františkom. Jeseň bude chladná

Hluchý a nebezpečný

Je to však spôsobené aj tým, vysvetľuje Schmitz, že Bergoglio ustavične ponižuje cirkev, kňazov, biskupov, kardinálov a veriacich, pričom tieto invektívy len demoralizujú katolíkov a pre tých, ktorí sa od cirkvi vzdialili, nepredstavujú dôvod vrátiť sa.

Odkedy Bergoglio neprestajne napadá katolícku náuku a katolícke ríty, ľudia už majú len málo dôvodov na to, aby sa postavili do radu na spoveď a vstávali ráno na omšu.

Podobná dezilúzia sa týka reforiem kúrie. František si vybudoval svoju popularitu na úkor cirkvi. Je populárny v laicistických médiách a v salónoch zaprisahaných nepriateľov cirkvi. Bilancia lichôtok tohto sveta je triumfálna, ale duchovná bilancia cirkvi za jeho pontifikátu dokumentuje úpadok.

Dokladá to aj fiasko jeho jubilea. A predsa, i v tomto prípade je Bergoglio ako tvrdohlavý kápo ideologizovanej strany hluchý voči všetkým signálom úpadku a voči všetkým výzvam a protestom, ktoré prichádzajú zo strany veriacich, biskupov či kardinálov.

Vpred do priepasti! To je krédo hrdého pohlavára, ktorý sa usadil v katolíckej cirkvi a urobil si z nej osobné vlastníctvo.

Zdroj.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Zázrak v Portugalsku: Rytier v podobe úradníka. Krajina pod ochranou Panny Márie. Vráti sa éra veľkých silných osobností? Nekompromisný katolícky vodca je dodnes populárny

Zázrak v Portugalsku: Rytier v podobe úradníka. Krajina pod ochranou Panny Márie. Vráti...

Sedem posledných slov Krista: slávne, ale napriek tomu neznáme. Krik a kliatby z hlbokej priepasti. Aký vzdialený je rozhodujúci okamih? Človek zahrnutý láskou a nádejou. Démoni škodia pri každej príležitosti. Je na nás, komu pritakáme

Sedem posledných slov Krista: slávne, ale napriek tomu neznáme. Krik a kliatby z hlbokej...

to top