Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Islamské právo šaría v Európe: už čoskoro. Zrádzajú nás aj naši vlastní duchovní. Kardinál Burke o jedinej účinnej forme vzdoru. Dvojnásobná tragédia zabitého kňaza. Nájdeme odvahu povedať diablovi NIE?

Islamské právo šaría v Európe: už čoskoro. Zrádzajú nás aj naši vlastní duchovní. Kardinál Burke o jedinej účinnej forme vzdoru. Dvojnásobná tragédia zabitého kňaza. Nájdeme odvahu povedať diablovi NIE?

14. 8. 2016

vytlačiť článok

Ivan Poledník a zamýšľa nad dôvodmi pasívneho či dokonca ústretového postoja mnohých duchovných k islamu a prináša vyjadrenia niektorých kňazov a katolíckych laikov, ktorí vedia, kam táto cesta vedie

Pred niekoľkými dňami sa kardinál Burke, ako už mnohokrát predtým (napríklad kritikou pápeža Františka), vybral v rozhovore pre Religion News Service na tenký ľad. Vyvolal tým rozruch a, pochopiteľne, mnohí iní preláti sa od neho okamžite dištancovali.

Ivan Poledník

Čierna ovca

Kardinál Raymond Burke patrí medzi hŕstku statočných konzervatívnych cirkevných hodnostárov so silným vzťahom k tradícii. Nielenže sa v rámci svojho manévrovacieho priestoru snaží vychádzať z autentickej katolíckej náuky, ktorú väčšina súčasných kňazov buďto vytesnila, alebo im bola v seminároch priamo odopretá, ale navyše podporuje tradičnú liturgiu a predovšetkým – v našom kontexte – pripomína to, čo všetci, ktorí pred tým nezatvárajú oči, musia vidieť: pravú povahu nekresťanských kultúr a náboženstiev, najmä islamu.

Učí nás história aj súčasnosť, máme k dispozícii nepreberné množstvo zrozumiteľných výkladov o podstate tejto militantnej nábožensko-politickej ideológie. Ale aj napriek tomu v momente, keď niekto z radov Cirkvi, ktorá celé stáročia stavala hrádze proti skaze z východu a má s ňou mnohonásobnú skúsenosť, vystúpi s ešte relatívne opatrnou kritikou islamu, zosype sa naňho lavína hnevu. To (okrem mnohých iných vecí) len dokazuje, v akej hlbokej kríze sa dnes Cirkev nachádza.

Kardinál Raymond Burke

Kardinál Burke

Pritom nepovedal vlastne nič nové – ani nič, čo by sme nevedeli. V prvom rade zdôraznil, že islam je v podstate forma totalitnej vlády. Pustil sa do kritiky katolíckych vodcov za to, že vo svojej zbabelej tolerancii považujú islam a kresťanstvo za rovnocenné náboženstvá.

Tento blud sa po II. vatikánskom koncile a neskôr v priebehu ďalších rokov veľmi rozšíril. Prispel k tomu veľkou mierou aj Ján Pavol II., ktorý sa smutne preslávil bozkávaním Koránu a organizovaním medzináboženských stretnutí v Assisi. Tento postoj dokonale zapadá do všeobecnej liberalizácie a relativizácie hodnôt, keď už sa vlastne ani nemáme okolo čoho zomknúť a čo brániť.

Kňaz

Čítajte TU: Tolerancia: ľahostajnosť voči zlu, omylu a hriechu? Strach z poctivého myslenia a láska k novotám predstavujú našu pascu. Stavajme na tehlách, nie na slame! Mons. Fulton Sheen naliehavo prehovára k nám a našej dobe

Islam chce vládnuť svetu

Kardinál Burke ďalej hovoril o tom, že keď sa niekde stane islam majoritným, má za povinnosť zaviesť právo šaría a vnútiť ho aj ostatnej populácii. Spomínal v tejto súvislosti niektoré štvrte miest vo Francúzsku a Belgicku, z ktorých sa stali všeobecne známe no-go zóny – v podstate malé moslimské štáty v štáte. A tieto zóny sa budú rozširovať.

Zdôraznil, že nejde o anomálie, ale o veci, ktoré sú islamu vlastné. A pokiaľ nemáme v úmysle nechať si islam v budúcnosti vnútiť, už dávno by sme si mali robiť naozaj veľké starosti.

Spomenul, samozrejme, mnoho historických peripetií s moslimami vrátane veľkých vojenských stretov, ktoré našu civilizáciu zachránili od islamizácie. Tieto epochy potom prirovnal k súčasnej situácii a dôrazne pripomenul, že je nad akúkoľvek pochybnosť, že islam chce vládnuť svetu.

Ako riešenie ponúka návrat ku kresťanskej viere a k spoločnej kresťanskej identite – a jej čo najväčšie upevnenie. V tom môžeme s kardinálom Burkom určite súhlasiť, pretože, priznajme si, na akékoľvek iné riešenie je už buď neskoro, alebo je nereálne, prípadne by zákonite viedlo k nepredstaviteľnej vlne násilia a totálnej destabilizácii celej spoločnosti.

Vo vyhranenej opozícii proti tomuto pohľadu na islam sú nielen rôzni duchovní v určitom (často terminálnom) štádiu odpadnutia od viery, ale aj, neprekvapivo, samotný pápež František.

Ten nedávno vyhlásil: „Nemajme strach hovoriť túto pravdu: svet je vo vojne, pretože prišiel o mier. Je to vojna záujmov, vojna o peniaze, vojna o prírodné zdroje, je to vojna o vládu nad národmi – toto je tá vojna. Niekto si môže myslieť, že hovorím o náboženskej vojne. Nie. Všetky náboženstvá chcú mier. Vojnu chcú iní.“

Čiže výraz definitívnej rezignácie na jasné a kategorické myslenie, všeobecné znalosti a našu spoločnú historickú skúsenosť. V duchu všeobecného relativizmu a politickej korektnosti, za účelom krátkodychého lichotenia a nepobúrenia. Popiera tým nielen jedinečné a špecifické nároky kresťanstva, ale aj integritu a identitu iných náboženstiev a svetonázorových systémov. V neposlednom rade aj stáročia svätých vojen a násilných konverzií na islam.

Tváre

Čítajte TU: Prekliatie sveta menom islam: Nikdy nebol, nie je a ani nebude náboženstvom mieru. 109 veršov prikazujúcich naše zničenie: Nevyvrátiteľné dôkazy jeho násilnej povahy. Jeden a pol miliardy ľudí dostalo príkaz nás vyhladiť

Prvá lastovička v Čechách?

Aj v modernistickej štruktúre Cirkvi však už tu a tam zaznievajú hlasy narúšajúce ponížené a zmierlivé promoslimské unisono. Nedávno tak mnohých prekvapil Milan Badal, riaditeľ Odboru vonkajších vzťahov Arcibiskupstva pražského.

V krátkom rozhovore pre ČT24 zdôraznil, že nedávny útok na kostol spojený s beštiálnou vraždou kňaza je zákonitým vyústením dlhodobého vývoja za neustáleho mediálneho a politicky „korektného“ zamlčovania a kamuflovania. Ešte odvážnejšie bolo jeho poukázanie na nezmyselnosť rozdeľovania „zlého islamizmu“ a „úžasného islamu“. Tým sa dostal k jadru veci. Týmto svojím politicky nekorektným názorom zaskočil aj samotného moderátora, ktorý sa mu zúfalo pokúšal skákať do reči a vyťahovať otrepané klišé typu križiackych výprav. Počas celého rozhovoru si však kňaz aj napriek tomu nedával politicky korektné servítky pred ústa.

Samotný rozhovor začína v 50. sekunde videa

Tragédia otca Hamela

Smutným paradoxom ohavného incidentu je fakt, že aj zavraždený kňaz Jacques Hamel, hoci išlo nepochybne o srdečného, čestného a obetavého človeka, viazol v onom bludnom a zmierlivom pohľade na islam. Pred nejakým časom údajne zorganizoval zbierku, ktorej výťažok venoval na kúpu pozemku na stavbu mešity! Moslimovia v krajinách, kde majú väčšinu, zakazujú stavať kresťanské kostoly, zatiaľ čo katolíci v Európe podporujú mohamedánov v budovaní mešít a už im dokonca aj predávajú svoje kostoly, aby ich prerobili na mešity.

Ako konštatuje historik Radomír Malý, vina lipne predovšetkým na vyššie postavených osobách v Cirkvi – na tých, ktorí aj na miestach rímskych pontifikátov neustále mätú veriacich tézami o „mierumilovnom islame“ a o potrebe prijímať nelegálnych utečencov. Katolícka cirkev sa tak dostáva na rovnakú pozíciu ako súčasná liberálna, neomarxistická a genderistická spoločnosť, ktorá hovorí presne to isté – a bude to hovoriť aj naďalej, aj keby sa teroristické vraždy z rúk islamistov stali „bežnou“ súčasťou života každej európskej obce.

Radomír Malý horko pripomína verše Jaroslava Seiferta o atmosfére heydrichiády v roku 1942: „Jméno za jménem odkapávalo z ostří sekery a my už jsme je ani nedokázali vnímat...“ Človek si zvykne na všetko, aj na moslimské mordy (veď sa ma pri troche šťastia nemusia ani dotknúť), stačí, keď bude mať istotu svojho blahobytu, kariéry a pôžitkov. V takejto situácii prestane logicky reflektovať, že práve islam predstavuje ideológiu plodiacu násilie, a bezmyšlienkovite bude papagájovať všetky tie nezmysly o jeho „mierumilovnosti“.

Ježis verzus diabol

Čítajte TU: Blíži sa koniec vekov? Ruský filozof Solovjov predpovedal už pred 100 rokmi Európsku úniu a tvrdil: Antikrist bude prezidentom EÚ. Tragédia dneška: sloboda bez obsahu

Je za tým ešte niečo iné

Neriešiteľný problém z toho činí stále zreteľnejší fakt, že ONI chcú, aby tu panoval tento teror. Tí, vôľu ktorých plnia politici typu prezidenta Hollanda, kancelárky Merkelovej či šéfa nevolenej bruselskej vlády Junckera. Ideológia multikulturalizmu a zablatené zaklínadlo ľudských práv zabraňuje akémukoľvek účinnému opatreniu, ktoré by dokázalo moslimský terorizmus eliminovať či aspoň obmedziť.

Nezávislý katolícky novinár Ignác Pospíšil k tomu dodáva, že tieto sily masový prísun migrantov vedome podporujú, pretože im ich prítomnosť a chaos nimi vyvolávaný veľmi vyhovujú. Dnes už je zrejmé, že predovšetkým ľavica dlhodobo podporovala prísun migrantov v nádeji, že ju za to budú voliť, a tak sa navzdory nechuti domácich udrží pri moci (dlhodobá politika socialistov a zelených).

Niet pochýb o tom, že aj mnohí ďalší vítajú chaos a prudký vzostup zločinnosti a terorizmu, ktoré sú s migračnou inváziou neoddeliteľne spojené. Hľadajú tak dôvody na totálne odzbrojenie Európanov naprieč všetkými štátmi, zavádzanie praktík policajného násilia a potláčanie náboženských práv.

Máme skutočný problém. Nielen katolíci, všetci.

Nájdeme odvahu čeliť mu rovnako ako jeho excelencia kardinál Raymond Leo Burke?

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Zázrak v Portugalsku: Rytier v podobe úradníka. Krajina pod ochranou Panny Márie. Vráti sa éra veľkých silných osobností? Nekompromisný katolícky vodca je dodnes populárny

Zázrak v Portugalsku: Rytier v podobe úradníka. Krajina pod ochranou Panny Márie. Vráti...

Sedem posledných slov Krista: slávne, ale napriek tomu neznáme. Krik a kliatby z hlbokej priepasti. Aký vzdialený je rozhodujúci okamih? Človek zahrnutý láskou a nádejou. Démoni škodia pri každej príležitosti. Je na nás, komu pritakáme

Sedem posledných slov Krista: slávne, ale napriek tomu neznáme. Krik a kliatby z hlbokej...

to top