Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Výkrik na duchovnej púšti: Oživme ducha krížových výprav! Európa prežila vďaka viere predkov. Zrada duchovných autorít a kapitulantský dialóg s diablom. Vzplanú ešte naše srdcia?

Výkrik na duchovnej púšti: Oživme ducha krížových výprav! Európa prežila vďaka viere predkov. Zrada duchovných autorít a kapitulantský dialóg s diablom. Vzplanú ešte naše srdcia?

21. 8. 2016

vytlačiť článok

Radomír Malý volá po opätovnom prebudení skutočného kresťanského ducha umierajúcej Európy a varuje pred liberalizmom prerastenou cirkevnou hierarchiou, ktorá už niekoľko desaťročí usilovne dláždi cestu do pekiel našej civilizácii

Katolík dnes pozoruje s veľkým zármutkom, ale aj s rozhorčením a pocitom bezmocnosti, ako sú jeho bratia vo viere na celom svete prenasledovaní. Beštiality severokórejského komunistického režimu a súčasných moslimských krajín a la Saudská Arábia alebo teroristických organizácií typu Islamského štátu, al-Káidy či Frontu an-Nusrá prekročili všetky únosné medze. Ako na to reagujeme my? Bohužiaľ len rečičkami o dialógu a mieri. Tomu hovoríme kresťanský postoj?

Extra

Samozrejme, prebiehajú modlitby Cirkvi, správy o utrpení našich bratov a sestier vo viere v nás vyvolávajú súcit, možno nám niekedy aj vyhŕknu slzy do očí – ale to je všetko. Kde je ten duch kruciát, krížových výprav? Ten duch, ktorý volal na synode v Clermonte v roku 1095 „Deus vult!“ (Boh chce!) a inšpiroval bohatých aj chudobných, aby si obliekli brnenie, všetko opustili a vydali sa na strastiplnú cestu do Svätej zeme na obranu života tamojších kresťanov, ktorých vraždili a mučili turecké hordy. Už úplne vymizol?

Dávno vyprchaný duch kruciát

To by ešte nebolo až také zlé. Súčasné ohrozenie katolíckej viery v Európe by ho dokázalo znovu objaviť alebo vzkriesiť. Lenže tohto „ducha kruciát“ dnes samotní cirkevní predstavitelia ostrakizujú a napádajú ako „nelásku“, „fundamentalizmus“, „konfrontáciu“, „xenofóbiu“ a pod.

Neustále nám z ambón v kostole, v katolíckych školách aj v katolíckych médiách vtĺkajú do hláv pacifistickú herézu podopieranú nehoráznym klamstvom, že islam je „mierumilovné náboženstvo“ a teroristi Islamského štátu sú vraj iba extrémisti, ktorí sa vymykajú z tradičnej moslimskej religiozity. Zamlčujú nám, že prorok Mohamed nebol žiadny mystik a náboženský reformátor, ale masový vrah, lupič, smilník a pedofil. Takto si však my katolíci 21. storočia pripravujeme do budúcna svoju vlastnú likvidáciu.

A nejde iba o vzťah k islamu. Ako môžeme od súčasných katolíkov očakávať, že po vzore križiakov z 12. storočia vezmú do ruky zbraň a pôjdu brániť svojich spoluveriacich na Blízkom východe či kdekoľvek inde, keď oni ani nie sú schopní sa vo svojom prostredí v Európe a v Amerike radikálne postaviť na obranu nenarodených detí, ktoré sú beštiálne vraždené v materskom lone?

Ba práve naopak, keď sa predsa len nájdu „horiace srdcia“ typu statočných kanadských žien Mary Wagnerovej a Lindy Gibbonsovej, ktoré sa za svoju aktivitu proti potratom dostali do kriminálu, katolíci až na malé výnimky nielenže mlčia, ale dokonca vyhlasujú, že s týmito „extrémistkami porušujúcimi zákon“, ako sa vyjadruje mnoho kanadských duchovných, nechcú mať nič spoločné. Kňazi v Toronte, kde pani Wagnerová býva, ju dokonca odmietajú v krimináli navštevovať, hoci Kristus na to vyzýva slovami: „V žalári som bol, a prišli ste za mnou.“

Genderová ideológia a homosexualizmus sú na vzostupe, pretože odpor katolíkov je slabý. Samozrejme, sú výnimky, existujú veľkolepé akcie typu manifestácie v Paríži pred tromi rokmi alebo tento rok v Ríme, kde prišli do ulíc možno aj dva milióny ľudí. Lenže kam to vedie, keď tomu mnohé cirkevné autority odmietnu udeliť svoju podporu, sekretár Talianskej biskupskej konferencie biskup Nunzio Galantino pred manifestáciou dopredu varoval a robil všetko proti jej propagácii.

Križiaci

Čítajte TU: Pravda verzus mystifikácia o križiackych výpravách: Kresťania sa bránili tureckým krutostiam a otrokárstvu. Súčasný islam činí niečo podobné. Je myšlienka križiackych výprav mŕtva?

Bezzubý dialóg

Často počujeme námietky, že konfrontácia a vyvolávanie stretov sú nekresťanské, že máme byť mierumilovní a vždy pripravení na dialóg. To však nepriateľom Cirkvi nenaženie vôbec žiadny strach. Tomu, kto sa neustále oháňa „dialógom“ a „mierumilovnosťou“, treba odporučiť zástupy svätých učiteľov, mučeníkov a vyznavačov Cirkvi, ktorí neviedli s bludármi, odpadlíkmi a nepriateľmi svätej viery žiadny dialóg, ale ich náuku tvrdo potláčali, poukazovali na jej škodlivosť a vyzývali na jej zničenie.

Nemôžeme v tejto súvislosti nespomenúť zástupy svätých rytierov-mníchov, svätých kráľov aj svätých pápežov vyzývajúcich na boj za obranu svätej viery (sv. Bernard, sv. Dominik, sv. Pius V.) alebo dokonca stojacich na čele kresťanských vojsk (sv. Ľudovít IX., sv. Ján Kapistránsky, bl. Marco d’Aviano)! Lepanto 1571, Viedeň 1683, Vendée 1793 – 1794, mexická La Cristiada 1925 – 1929, nezabúdajme ani na všetkých katolíckych bojovníkov protinacistického a protikomunistického hnutia odporu vo všetkých krajinách postihnutých týmito nákazami – to všetko dnes po II. vatikánskom koncile ustúpilo do úzadia v prospech kapitulantského „dialógu“, pacifizmu a lži o „mierumilovnosti“ a „humanistickom základe“ nepriateľov Kristovej Cirkvi.

Lenže duch kruciát ešte nezomrel. Aj keď sú jeho vyznávači v menšine, existujú. Abrahámovských „desať spravodlivých“ je realitou.

Záleží len na nás, či bude ich počet stúpať alebo klesať – bez ohľadu na nesúhlasne vztýčený prst niektorých hierarchov.

Zdroj.

Podporte PP


Tagy článku

Odporúčame

Zázrak v Portugalsku: Rytier v podobe úradníka. Krajina pod ochranou Panny Márie. Vráti sa éra veľkých silných osobností? Nekompromisný katolícky vodca je dodnes populárny

Zázrak v Portugalsku: Rytier v podobe úradníka. Krajina pod ochranou Panny Márie. Vráti...

Sedem posledných slov Krista: slávne, ale napriek tomu neznáme. Krik a kliatby z hlbokej priepasti. Aký vzdialený je rozhodujúci okamih? Človek zahrnutý láskou a nádejou. Démoni škodia pri každej príležitosti. Je na nás, komu pritakáme

Sedem posledných slov Krista: slávne, ale napriek tomu neznáme. Krik a kliatby z hlbokej...

to top