Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Podivné úkazy rinúce sa z nebies: „Škrípanie“ na českej, slovenskej aj svetovej oblohe dokladajú záznamy. Svedkovia hovoria o „trúbení poľnice“. Vedci volia štuple do uší. Môže polícia zatknúť anjela? Bežný blud alebo reálna hrozba?
legenda: Dupot koní | autor: Ondřej Höppner

Podivné úkazy rinúce sa z nebies: „Škrípanie“ na českej, slovenskej aj svetovej oblohe dokladajú záznamy. Svedkovia hovoria o „trúbení poľnice“. Vedci volia štuple do uší. Môže polícia zatknúť anjela? Bežný blud alebo reálna hrozba?

16. 7. 2015

vytlačiť článok

Pavel Kopecký sa zamýšľa nad tajomnými zvukmi, ktoré sa v uplynulých piatich rokoch objavujú stále častejšie, a pokladá v tejto súvislosti znepokojujúce otázky nad budúcnosťou našej krehučkej technologickej civilizácie aj nás všetkých

Žijeme obklopení svetom, ktorého fungovanie je oveľa záhadnejšie, ako si je naša takzvane pokroková spoločnosť schopná pripustiť vo svojej pýche „technologickej civilizácie“, ktorá si myslí, že už skoro všetko pozná, pozerá Pánu Bohu do okien a anjelom do taniera. Existujú na to mnohé dôkazy.

Jeden za všetky? V ostatných rokoch sa ozývajú v rôznych častiach sveta podivné zvuky, pri ktorých sa nedá určiť, odkiaľ pochádzajú a aký je ich zdroj. Prvýkrát boli zachytené v Kanade. Lenže sa zdá, že v ostatnom čase sa „sťahujú“ stále bližšie k nám.

Litosférické poľnice

Ani odborníci, ktorí sa občas o tejto problematike vyjadrujú, nie sú v názore na zdroj tohto podivného javu jednotní. Niektorí hovoria o elektromagnetickom vlnení emitovanom polárnou žiarou a radiačnými pásmi. Podľa niektorých expertov z NASA ide zase o prirodzené rádiové emisie. Špekuluje sa aj o tom, že za záhadou stojí pohyb litosférických dosiek Zeme alebo že zvuky predznamenávajú blížiace sa zemetrasenie. Podivuhodné je na nich jedno: zo všetkého najviac pripomínajú trúbenie poľnice.

Je však možný aj iný pohľad: Väčšina ohrozených svedkov tvrdí, že musí ísť o úkaz súvisiaci s „rozsiahlymi duchovnými zmenami“, ktorými naša planéta musí prejsť, a niektorí dokonca považujú strašidelné zvuky za trúbenie „nebeskej poľnice“ ohlasujúcej príchod apokalypsy – konca sveta, o ktorom píše apoštol Ján v poslednej knihe Nového zákona. Čo sa to teda v skutočnosti deje – a čo máme robiť?

Trúbenie „vesmírnej poľnice“ pozorovali ľudia v uplynulých piatich rokoch po celom svete. Niekomu sa ho dokonca podarilo zachytiť na mobilný telefón, ako v prípade Kanady. Nikto vrátane štátnych úradov však doteraz nebol schopný tajomný zvuk racionálne vysvetliť.

Začalo to v zámorí?

„Ten hluk nás doslova obklopil. Vyzeralo to akoby vychádzal zároveň zo zeme aj zo vzduchu. Bola to taká sila, že ho určite museli počuť aj v okolitých obciach,“ opisuje jav jeden zo svedkov v Kanade.

Tajomné zvuky v mestečku Terrace, Kanada, 29. 8. 2013

Azda najznámejšie sú práve zvuky z Kanady z mestečka Terrace z roku 2013. Odvtedy boli zaznamenané desiatky takýchto prípadov na všetkých kontinentoch. Tento rok sa spomínaný úkaz znovu ozval nad kanadským mestom Terrace. Podivné zvuky sa v ranných hodinách podarilo nahrať Melisse Harrisovej. Bola doma a práve pila kávu, keď začula zvuky. „Boli hlasnejšie a hlasnejšie, a tak som vyšla von a nahrala si ich,“ uviedla Harrisová pre server CBC News. Podľa jej slov sa hučanie ozývalo asi minútu. „Celý čas som mala husiu kožu,“ zverila sa žena z Britskej Kolumbie.

Tajomné zvuky, Terrace, Kanada, 19. 6. 2015

Odborníci nechápu, laik sa diví

Dlho sme poznali tento jav len zo zámoria. Lenže už na začiatku roka 2012 sa objavil aj v Čechách. „Trúbenie poľnice“ zaznamenali ľudia na Plzeňsku, kde sa rovnako ako v prípade Kanady ozval tento zvuk v ranných hodinách a podarilo sa ho zachytiť aj na mobil.

Tajomné zvuky nad Plzňou, 23. 1. 2012

Zatiaľ naposledy sa „poľnica“ ozvala zhruba pred mesiacom v Podkrkonoší nad mestom Vrchlabí. Aj tu zneli hrôzostrašné, nepozemské tóny v ranných hodinách. A aj v tomto prípade sa ich podarilo vďaka duchaprítomnosti pozorovateľa nahrať.

O udalosti informoval na svojom webe aj Krkonošský deník, ktorý tiež zverejnil video zachytávajúce tento podivný úkaz. Zvuky pripomínajúce trúbenie prichádzali smerom od Krkonoš. Zvuk z Vrchlabí, z Plzne aj z Kanady je takmer identický. Odborníci nad tým doteraz len nechápavo krčia plecami.

Polícia! Zatknite apokalyptické zviera!

V septembri 2013 sa podivné zvuky objavili aj na Slovensku. Tamojšie médiá prirovnali úkaz zo septembra 2013 k revu mohutného zvieraťa, ktorý sa rinul z temnej oblohy nad Bratislavou. Zvuk prebudil a vystrašil mnohých obyvateľov Nového Mesta, Karlovej Vsi, Petržalky, Starého Mesta aj Ružinova.

Rev „apokalyptického zvieraťa“ nad Bratislavou, 18. 9. 2013

Udalosť mala vtipnú dohru, ktorá dobre ilustruje fakt, ako bezmocní sme my „všemocní“ zoči-voči javom a silám, ktoré nás presahujú: Niektorých obyvateľov rámus vystrašil natoľko, že volali na políciu a žiadali policajtov o vysvetlenie, v mnohých prípadoch aj o to, aby zamedzili rušeniu nočného pokoja.

„Dnes v skorých ranných hodinách sme prijali na linku 158 hlásenia občanov miestnej časti Bratislava Trnávka, ktorí uviedli, že ich zobudili zvuky rôznej intenzity. Po preverení hliadkou Policajného zboru bolo zistené, že k žiadnemu protiprávnemu činu v tejto súvislosti nedošlo,“ vyhlásil príznačne vtipne policajný hovorca. Ono – zatýkajte zvuk! Alebo anjela s poľnicou.

Na internete sa ešte v ten istý deň objavilo video, ktoré zvuky dokumentuje. Nahrávka je z Ružinova, kde znel podivný rev údajne najintenzívnejšie. Takmer identické zvuky zaznamenal na videu aj pozorovateľ v slovinskej Ľubľane už 1. marca 2012.

Tajomné zvuky nad Ľubľanou, 1. 3. 2012

Štuple

Ďalší a ďalší pozorovania pribúdajú. Je teda nanajvýš pravdepodobné, že nejde len o výplod fantázie, ako sa snažili spočiatku tvrdiť „odborníci“. Diviť sa im nemôžeme. Použili skrátka najjednoduchšiu a dnes najobľúbenejšiu metódu nakladania s čímkoľvek, čo nedokážeme vysvetliť: štuple do uší a budeme predstierať, že to neexistuje!

Dnes, keď už po celom svete existujú stovky pozorovaní tohto podivného javu, začínajú „vedci“ postupne prichádzať s rôznymi vysvetleniami. Od akustických prejavov polárnych žiar až po dôsledky pohybov litosférických dosiek. Že by nič také v minulosti neprebiehalo? Niektorí hovoria v tejto súvislosti dokonca o prepólovaní našej planéty.

Tajomné zvuky nad Londýnom, 18. 4. 2014

Podľa tejto teórie, menej „vedeckej“, zato obľúbenej predovšetkým v kruhoch New Age, sa Zem dostala do polohy, keď dochádza k jej magnetickému prepólovaniu. Podľa toho, ako sa mení poloha magnetických pólov, sa hýbe aj zemská kôra a pri tomto pohybe údajne dochádza k „škrípaniu“, ktoré nás tak desí. Skalní stúpenci „konšpirácie“ zase považujú zvuky za prejav pôsobenia systému tajného zbrojného programu Pentagonu HAARP či dokonca za prejav mimozemskej civilizácie.

Škrípe to na Slnku?

Oveľa zaujímavejšie sú však závery tímu ruského geofyzika prof. Elsina Chalilova. Ten dospel k záveru, že za zvukmi stojí abnormálna činnosť Slnka.

Záhadné zvuky sa šíria po celej krajine

„Analyzovali sme záznamy zvukov a zistili sme, že väčšina z ich spektra sa nachádza v nepočuteľnej oblasti infrazvukov. Ľudia počujú len malú časť ich skutočnej sily. Ide o akustické emisie v rozsahu od 20 Hz do 100 Hz modulované ultra nízkymi infrasonickými vlnami od 0,1 Hz do 15 Hz. V geofyzike sú známe ako akustické gravitačné vlny, ktoré sa formujú v horných vrstvách atmosféry.“ E. Chalilov dodáva, že podstatou podivných zvukov sú generované akustické gravitačné vlny zapríčinené zvýšenou slnečnou aktivitou.

Slová „zvýšená slnečná aktivita“ musia každého, kto tuší, nakoľko je naša krehučká planétka závislá od blahovôle svojej najbližšej hviezdy, mierne znepokojiť. Nech už je však toto fyzikálne vysvetlenie podivného javu platné alebo nie, jedno je jasné. Všetky teórie a všetci svedkovia podivného „škripotu“ z oblohy cítia a reflektujú jedno: Niečo sa stane. A z toho „niečoho“ sa im ježia vlasy na hlave. Inak povedané: Keď žijeme skutočne v prelomovej dobe, potom to, o čo ide fyzikálne, je z tohto, povedzme, „duchovného“ hľadiska, vlastne nedôležité.

S apokalypsou opatrne

Aj tak však netušíme, ako si máme ten podivný nepokoj vysvetliť. Môžu skutočne zvuky predznamenávať signály „konca sveta“? Apokalyptika a učenie o konci časov významným spôsobom ovplyvnili duchovné smerovanie stredoveku a vo svojej vyhrotenej podobe sa objavili v podobe chiliazmu v husitstve a z neho vychádzajúcich reformných siekt, ktoré od 15. storočia až po dnešok významne ovplyvňujú duchovnú atmosféru aj politiku v Európe aj v Amerike. Dodajme, že určite nie pozitívne.

Niektoré z týchto kresťansky sa tváriacich siekt tradične predpovedajú už stovky rokov koniec sveta a čítajú na zemi aj na nebi znamenia, ktoré podľa nich ukazujú skorú katastrofu. Musíme byť teda nanajvýš obozretní, aby sme podobným bludom nepodliehali.

Na druhej strane, rozrastajúce sa vojnové konflikty na celom svete vrátane prípravy na vojnu s Ruskom rovnako ako zaplavenie Európy tzv. imigrantmi znamenia z biblického textu pripomínajú. Je azda „trúbenie nebeských poľníc“ posledným varovaním, konštatovaním, že sa čas Božej trpezlivosti pomaly napĺňa?


Tagy článku

Odporúčame

Zázrak v Portugalsku: Rytier v podobe úradníka. Krajina pod ochranou Panny Márie. Vráti sa éra veľkých silných osobností? Nekompromisný katolícky vodca je dodnes populárny

Zázrak v Portugalsku: Rytier v podobe úradníka. Krajina pod ochranou Panny Márie. Vráti...

Sedem posledných slov Krista: slávne, ale napriek tomu neznáme. Krik a kliatby z hlbokej priepasti. Aký vzdialený je rozhodujúci okamih? Človek zahrnutý láskou a nádejou. Démoni škodia pri každej príležitosti. Je na nás, komu pritakáme

Sedem posledných slov Krista: slávne, ale napriek tomu neznáme. Krik a kliatby z hlbokej...

to top