Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU

Články autora: Redakcia Protiprúd

Redakcia Protiprúd

Protiprúd je:

+ Priestor pre názory, ktoré netečú s hlavným prúdom mediálneho – vedomého či mimovoľného – vymývania mozgov, sŕdc (a peňaženiek) mlčiacej väčšiny.

+ Základňa (arabsky al-Káida) pre potenciálny vznik a názorové cibrenie širokého spoločenstva samostatne mysliacich a vnímajúcich občanov, ktorí majú dôvodne pocit straty zvyškov pevnej pôdy (základne) pod nohami.

+ Koridor pre zlievanie pramienkov autentických snáh známych aj neznámych osobností zo všetkých regiónov Česka aj blízkeho a vzdialenejšieho zahraničia o navrátenie občianskych slobôd, suverenity historických štátov a štandardnej politickej demokracie.

+ Platforma pre mnohých, ktorí vedia, že národ bez štátu síce môže existovať, ale štát bez národa je nezmysel. Že národy a štáty tak, ako po generácie vznikali a udržiavali sa až do dnešných čias, nepredstavujú nič náhodné či len bezcenné haraburdie, ktoré patrí na smetisko. Že dejinné odkazy minulosti sú posiate drahokamami ťažko získaných skúseností našich predkov. Že historické tradície a hodnoty a ich kontinuita s naším DNES sú hlavnou obranou pred vykorenením a jednoduchým zotročením.

+ Miesto pre stretnutie všetkých, ktorí sú presvedčení, že svet je oveľa bohatší ako jeho prvoplánovo viditeľný obraz. Že má svoju hlbokú a vysokú duchovnú podstatu a rozmery dokonale znázornené v kríži: Na večnej nehybnej vertikále pevne ukotvenej v Zemi a v opačnom smere smerujúca k nekonečnu je zavesená horizontála času našej reality prúdiacej z minulosti do budúcnosti. A že iba v skrížení týchto dvoch rovín môžeme porozumieť svetu okolo nás aj v nás.

+ Fórum názorov, skúseností a slobodných informácií umožňujúcich utvárať si vlastnú cestu v praktickom živote, ktorá je inak úplne v rukách manipulácií hlavného prúdu médií a biznisu: Čo je bezpečné a nebezpečné, čo máme alebo nemáme jesť, piť, ako si udržať zdravie a ako sa liečiť v prípade choroby bez toho, aby sme sa stali bezmocnou obeťou dobre organizovanej „bielej armády“ či naopak nezodpovedných šarlatánov.

+ Zdroj otázok a odpovedí pre možnosť slobodnej voľby na križovatkách životných ciest.

Tristný stav vedy a výskumu: Šetríme na nesprávnom mieste. Bude Slovensko krajinou hlupákov? Nevzdelaní sa ľahšie udržujú v poslušnosti. Trh potrebuje lacnú pracovnú silu. Za koho bojujú učitelia?

Tristný stav vedy a výskumu: Šetríme na nesprávnom mieste. Bude Slovensko krajinou hlupákov? Nevzdelaní sa ľahšie udržujú v poslušnosti. Trh potrebuje lacnú pracovnú silu. Za koho bojujú učitelia?

05.12.2016

Kladivo na konšpirátorov: Odborná komisia lynčuje verejného nepriateľa. Morálny suterén si vybavuje účty. Dvojaký meter už neraz poslúžil. Zastrašujú aj zadávateľov reklamy. Monopol na pravdu ubránime!

Kladivo na konšpirátorov: Odborná komisia lynčuje verejného nepriateľa. Morálny suterén...

Mračná nad Úradom vlády SR: Ficova kohorta sa rozpadá. Najvernejší majú maslo na hlave, krysy z paluby utekajú. Pri slovenských inžinieroch verejnej mienky sú potrebné nervy zo železa. Robert Fico to nezvládol

Mračná nad Úradom vlády SR: Ficova kohorta sa rozpadá. Najvernejší majú maslo na hlave,...

Liberáli v plnom nasadení: O demokracii rečnia, no zapchávajú jej ústa. Sloboda a tolerancia len pre jeden názor. Kaviarni chýba sebareflexia. Všetci kritici sú extrémisti, prípadne blázni. Liberalizmus ide proti svojej podstate

Liberáli v plnom nasadení: O demokracii rečnia, no zapchávajú jej ústa. Sloboda a tolerancia...

DRG systém po slovensky: Záhuba, či spása nemocníc? Z predtým komplikovaného procesu teraz totálny guláš! Slovenskí zdravotníci sú demotivovaní, vyhorení, frustrovaní. Pacient až na poslednom mieste

DRG systém po slovensky: Záhuba, či spása nemocníc? Z predtým komplikovaného procesu teraz...

Fatamorgány Richarda Sulíka: Premiérske kreslo večný sen. Osobné ambície pred záujmami štátu. So zlodejom vládnuť nebude, s vlastizradcom áno. Ak ľud, tak iba ten podnikateľský. Všetko ostatné je iba Vízia 2024

Fatamorgány Richarda Sulíka: Premiérske kreslo večný sen. Osobné ambície pred záujmami...

17. november pred 27 rokmi: Nie nežná, ale prvá „farebná“ revolúcia. Štátny prevrat v réžii CIA a KGB, tvrdí Hájek. Antikaviareň popriala novej knihe úspech. Bude jej distribúcia blokovaná?

17. november pred 27 rokmi: Nie nežná, ale prvá „farebná“ revolúcia. Štátny prevrat v...

reklama
reklama
Predstieraný boj proti schránkovým firmám: Podarené duo Matovič a Beblavý. Špekulanti naprieč politickou scénou. Daňové raje pre pravičiarov i ľavičiarov. Veľkohubí kritici s maslom na hlave

Predstieraný boj proti schránkovým firmám: Podarené duo Matovič a Beblavý. Špekulanti...

Slovákom chýba empatia a historická pamäť: Zvykli sme si žiť v predklone? Niekoho velebíme, na iných zabúdame. Vlastenectvo sa nenosí. November patrí aj padlým vojakom. Nezaslúžia si ani pamätnú tabuľu?

Slovákom chýba empatia a historická pamäť: Zvykli sme si žiť v predklone? Niekoho velebíme,...

Partizáni novembra 1989: Biť sa o moc, majetky a postavenie vedeli dokonale. Nechali sme sa opiť plesnivým rožkom. Spoločenské zmeny vyplavujú na povrch spoločenský odpad. Budúce generácie nás budú zrejme preklínať

Partizáni novembra 1989: Biť sa o moc, majetky a postavenie vedeli dokonale. Nechali sme...

Zmena neprichádza zhora: Prečo politické špičky stále zrádzajú občanov? Každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. Spoločnosť tvoria jednotlivci. Kto chce zmenu, musí začať od seba

Zmena neprichádza zhora: Prečo politické špičky stále zrádzajú občanov? Každý národ má...

1 2 3 4 5 ... 9
to top