Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU

Články autora: Ľubomír Huďo

Ľubomír Huďo

Známy slovenský novinár Ľubomír Huďo si svojou odvahou písať a hovoriť o tzv. nepríjemných témach vyslúžil nálepku kontroverzného a konšpiračného novinára. Za svoje postoje musel mnohokrát bojovať s nadriadenými a to už od začiatku svojej novinárskej kariéry. Ako sám hovorí, vždy plával proti prúdu a nemieni na tom nič meniť.

PhDr. Ľubomír Huďo sa narodil 20. septembra 1963 v Michalovciach. Maturoval v Banskej Štiavnici a úspešne zložil prijímacie skúšky na štúdium medzinárodnej žurnalistiky v Moskve (vtedy boli podobné študijné odbory pre občanov z tzv. ostbloku prístupné iba tu). Na školu ho prijali, ale koncom letných prázdnin mu prišiel list, v ktorom mu oznámili, že sa stala chyba a pre nedostatok miesta ho neprijímajú. Neskôr sa dozvedel, že o žiadnu chybu nešlo, na jeho miesto sa dostala dcéra istého komunistického funkcionára, ktorá sa paradoxne v rokoch tzv demokracie stala vedúcou zahraničnej redakcie Hlavnej redakcie spravodajstva v Slovenskej televízii a teda Ľubovou nadriadenou.

Napokon Ľubo vyštudoval filozofiu na Univerzite Komenského v Bratislave, kde získal aj PhDr. Novinárske začiatky si odkrútil v roku 1988 v Slovenskom rozhlase. Neskôr pracoval v denníkoch Ľud, kde sa po roku práce na pozícii zahraničnopolitického redaktora stal vedúcim zahraničného oddelenia. V roku 1990 odišiel na rovnakú pozíciu do denníka Roľnícke noviny, bol redaktorom denníka Práca, Smena, písal pre Výber a Expres, v denníku Slovenská Republika pôsobil ako vedúci zahraničného oddelenia a od roku 1996 až do novembra 2013 bol vo verejnoprávnej televízii zahraničnopolitickým redaktorom. Okrem zahraničného spravodajstva sa v rokoch 1996 až 1999 podieľal aj na obľúbenej relácii pre deti Mravenisko, kde autorsky pripravoval príspevky z oblasti vedy a techniky a v štúdiu rozprával o novinkách z tejto oblasti.

Z RTVS dobrovoľne odišiel, pretože odmietal ďalej znášať cenzúru, ktorej boli podrobované najmä jeho príspevky. Bolo tomu tak v roku 1999, kedy sa netajil svojím negatívnym postojom k bombardovaniu Juhoslávie, neskôr sa úplne inak ako mainstraimová propaganda postavil k 11. septembru 2001, k vojnám v Afganistane a v Iraku, inak ako oficiálne médiá hodnotil zásah v Lýbii a naposledy aj pripravovaný vojenský zásah v Sýrii. Z verejnoprávnej televízie odišiel s vedomím, že bude musieť čeliť ekonomickým ťažkostiam, na druhej strane však bude môcť konečne hovoriť a písať slobodne a bez cenzúry.

Pokémonizácia verejnosti: Kam až siahajú možnosti idiotizácie? Budeme mať hravých infantilných ľudí, úspešne odtrhnutých od reality. Recept na mládež? zabávaj sa alebo obdivuj EÚ!

Pokémonizácia verejnosti: Kam až siahajú možnosti idiotizácie? Budeme mať hravých infantilných ľudí, úspešne odtrhnutých od reality. Recept na mládež? zabávaj sa alebo obdivuj EÚ!

07.08.2016

Slovenskí policajti na maďarsko-srbskej hranici: Gesto solidarity v rámci V4. Krajiny strednej a východnej Európy svojpomocne čelia migračnej invázii. Varovanie aj od dalajlámu

Slovenskí policajti na maďarsko-srbskej hranici: Gesto solidarity v rámci V4. Krajiny...

Moslimovia na Slovensku nie sú vítaní: Vydrží vláda vo svojom ráznom postoji? Zatiaľ príde len desať imigrantov. Rozhorčený minister kultúry varuje pred islamom - ide o veľa, ide o naše životy

Moslimovia na Slovensku nie sú vítaní: Vydrží vláda vo svojom ráznom postoji? Zatiaľ príde...

Nová strana na slovenskom obzore: Ďalšia do počtu, alebo skutočné ozdravenie scény? Parlamentná fraška štandardných strán. Čakanie na pozitívnu zmenu je stále čakaním na Godota?

Nová strana na slovenskom obzore: Ďalšia do počtu, alebo skutočné ozdravenie scény? Parlamentná...

Slovenská zvrchovanosť: existuje ešte vôbec? Pre jedných sprofanovaná, pre iných dôvod na oslavy a hrdosť. Európski socialisti a izraelský veľvyslanec poučujú

Slovenská zvrchovanosť: existuje ešte vôbec? Pre jedných sprofanovaná, pre iných dôvod...

Slovenská originalita v servilnosti: modlitby za členské krajiny EÚ. Cirkev prenasleduje duch minulosti. Včera proboľševický Pacem in terris, dnes prosystémový Pacem in Brusel

Slovenská originalita v servilnosti: modlitby za členské krajiny EÚ. Cirkev prenasleduje...

Extrémizmus na Slovensku: V znamení skratiek. SIS o PEX a LEX. Jeden radikalizmus je stíhaný, iný odobrený najvyššími miestami. Dvojaký meter: pokrytectvo neoliberálov. Postačia paragrafy, tresty a špeciálny súd?

Extrémizmus na Slovensku: V znamení skratiek. SIS o PEX a LEX. Jeden radikalizmus je stíhaný,...

reklama
reklama
Slovexit inšpirovaný Brexitom: reálna možnosť alebo len vysnívaná predstava? Kotlebovci prichádzajú s petíciou. S Európskou úniou na večné časy a nikdy inak! Na nič lepšie sa už Európa nezmôže?

Slovexit inšpirovaný Brexitom: reálna možnosť alebo len vysnívaná predstava? Kotlebovci...

Slovenské predsedníctvo v EÚ: lokajská verzia, či lekcia suverenity? Politici vystrašení Brexitom poslušne kráčajú na bruselský povel. Zostanú smelé reči o zdravom rozume len na papieri?

Slovenské predsedníctvo v EÚ: lokajská verzia, či lekcia suverenity? Politici vystrašení...

Vyznamenávanie slovenských vojakov: Za prisluhovanie cudzím záujmom! Od Afganistanu cez Bosnu po Gruzínsko pôsobia pešiaci krízového manažmentu. Kto je však ozajstným hrdinom? Rebel Robert Bačinský kontra poslušné figúrky

Vyznamenávanie slovenských vojakov: Za prisluhovanie cudzím záujmom! Od Afganistanu cez...

Masy utečencov z Ázie a Afriky: Prečo Slováci a Česi neotvárajú brány dokorán? Human Rights Watch nás podrobilo kritike. Nemáme sa čoho báť? Pud sebazáchovy v rozpore s eurobruselskými hodnotami

Masy utečencov z Ázie a Afriky: Prečo Slováci a Česi neotvárajú brány dokorán? Human Rights...

1 2 3 4 5 6 7
to top