Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU

Články autora: Michal Semín

Michal Semín

Michal Semín

Pripadám si byť v Protiprúde už od svojich stredoškolských čias. V polovici 80. rokov som konvertoval na katolícku vieru a zapojil sa do činnosti „protištátnych“ spolkov.

Dva týždne pred veľkým novembrom ma vyhodili zo štúdií na Pedagogickej fakulte UK v Prahe za založenie nezávislej študentskej organizácie. V dôvere k „novým poriadkom“ som sa niekoľko rokov angažoval v ODA a riaditeľoval som Občiansky inštitút. Moje postoje sa postupom času vykryštalizovali do polohy, ktorú sa neodvážim politologicky zaradiť, ale stredové rozhodne nie sú. Aj preto by som sa už dnes v spomínaných spolkoch uplatniť nemohol.

Čo zostáva po starom, je to, že stále píšem, príležitostne prednášam, občas aj za humnami, a starosť o veci verejné ma neopúšťa. Neviem byť aktivista, napriek tomu som stál pri zrode Akce D.O.S.T. a pár rokov stál na jej čele.

Desať rokov som sa venoval práci v Inštitúte sv. Jozefa. Podieľam sa na vydávaní tradicionalistického časopisu Te Deum (www.tedeum.cz), kde vychádzajú články, ktoré by v iných dnešných periodikách určite nevyšli. Mám jednu ženu a deväť detí, z ktorých tie vekom školopovinné sa určitý čas vzdelávajú doma. Suma sumárum, rozhodne sa nenudím.

Portrét na Katopedii.

Víťazstvo zdravého rozumu: Dočká sa aj Európa? Vojna o budúcnosť civilizácie. Nádej stále žije. Prečo feministkám nevadí islam, ale Trump áno?

Víťazstvo zdravého rozumu: Dočká sa aj Európa? Vojna o budúcnosť civilizácie. Nádej stále žije. Prečo feministkám nevadí islam, ale Trump áno?

27.01.2017

Slávime prvú adventnú nedeľu: Kristov príchod očakávame trojakým spôsobom. Včera, dnes a zajtra. Jezuliatko sa vráti ako spravodlivý sudca. Koľko minieme na darčeky, nie je dôležité

Slávime prvú adventnú nedeľu: Kristov príchod očakávame trojakým spôsobom. Včera, dnes...

Od očitého svedka ekumenickej prostitúcie v Lunde: Luteránske „Habemus papam!“ Čo má spoločné František s lesbickou biskupkou? Apokalyptické rozmery pontifikátu

Od očitého svedka ekumenickej prostitúcie v Lunde: Luteránske „Habemus papam!“ Čo má spoločné...

Hormonálna vojna proti deťom: Pijeme zženštilú vodu? Hermafrodit s plutvami. Rakovina prsníka a epidémia neplodnosti. Dokázal by estrogén skrotiť Hitlera?

Hormonálna vojna proti deťom: Pijeme zženštilú vodu? Hermafrodit s plutvami. Rakovina...

Šok z prelomu tisícročia: Posolstvo z Fatimy vraj patrí minulosti. Polozbúrané mesto a umierajúci „biskup v bielom“. Rozpory sa kopia. Kto cenzuruje výroky Panny Márie a prečo?

Šok z prelomu tisícročia: Posolstvo z Fatimy vraj patrí minulosti. Polozbúrané mesto a...

Tretia časť tajomstva z Fatimy je konečne vonku: Naozaj? Vyliate oceány a padajúci oheň. Japonská stopa. Pochybujúca cirkev a odpadnutie na jej vrchole

Tretia časť tajomstva z Fatimy je konečne vonku: Naozaj? Vyliate oceány a padajúci oheň....

Tajomná tretia časť predpovede: Proroctvo z Fatimy sa postupne napĺňa. Noc ožiarená neznámym svetlom. Ako vyzerajú duše v pekle? Čo sa nesmieme dozvedieť – a prečo?

Tajomná tretia časť predpovede: Proroctvo z Fatimy sa postupne napĺňa. Noc ožiarená neznámym...

reklama
reklama
Fatimská dráma vrcholí: Do záchrany ľudstva zostáva už len rok. Rusko ako nástroj „Božej politiky“. Prečo sú pápeži hluchí k výzve nebies? Vyslyšíme proroctvo, než bude neskoro?

Fatimská dráma vrcholí: Do záchrany ľudstva zostáva už len rok. Rusko ako nástroj „Božej...

Náhla smrť „fatimského kňaza“. Cirkevná šikana za vernosť Panne Márii. Sté výročie sa blíži: Sme už na hrane priepasti? Temná predpoveď rímskeho exorcistu

Náhla smrť „fatimského kňaza“. Cirkevná šikana za vernosť Panne Márii. Sté výročie sa...

Mýtus a realita pápeža Benedikta XVI. trvá: Chcel zachrániť cirkev pred modernistami? Prečo „zišiel z kríža“? Poznal celé tajomstvo z Fatimy. Revolucionár František bol pripravený už pred ním

Mýtus a realita pápeža Benedikta XVI. trvá: Chcel zachrániť cirkev pred modernistami?...

Ján Kalvín: liberál alebo zakladateľ morálnej diktatúry? Dnešných propagátorov „homosexualizmu“ by v „jeho Ženeve“ čakal trest smrti

Ján Kalvín: liberál alebo zakladateľ morálnej diktatúry? Dnešných propagátorov „homosexualizmu“...

1 2
to top